Přejít na obsah

Problém s routerem Dlink DIR-600


Návštěvník Terohlaf

Doporučené příspěvky

Návštěvník Terohlaf

Zdravím, mám problém s routerem, co máme už asi 2 roky. Nějakou dobu normálně šel, nebyl ani žádný větší problém při jeho nastavování. Pak začaly výpadky UPC (máme tarif Fiber Power 10 Mb/s), které se dost opakovaly. Docházelo tedy z naší strany k překonfigurování routeru a od tý doby (možná už víc než půl roku) musíme být napíchnutý na kabel. Než se úplně naštvu a zanevřu na UPC (bohužel mám víc špatných zkušeností) a než se začnu poohlížet po jiném routeru, zkusím ještě poslední možnost - radu od vás, zkušených. Zkusila jsem snad úplně všechno, od resetování, přes konfiguraci na webu, pomocí CD až k vypnutí firewallu i Avastu.. Nepomohlo vůbec nic. A jak to vypadá, když Dlink nastavím? Vše by mělo běžet dobře, dokonce i na PC při kliknutí na "odstranit potíže" to píše, že žádný problém nebyl nalezen, ale na routeru svítí pořád oranžová kontrolka, místo klasické zelené. Dokáže mi někdo z vás pomoci? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jestli to při zapojení modem>>PC funguje a přes router ne, tak se můžeš naštvat leda na to, co je to ten D-Link za krám, ale určitě ne na UPC, příp. chyba v kabeláži...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Tak pak není co řešit, ne? Na straně UPC chyba není, takže router resetnout dle návodu do výchozího nastavení, nakonfigurovat znovu a pokud to nepomůže, tak reklamace a jestli je to mimo záruku, tak koupit nový (ideálně nějaký TP-Link, z těch levnějších třeba TL-WR743ND).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Terohlaf
(máme tarif Fiber Power 10 Mb/s)

to asi nemáte :lol:

a pak ještě aktualizovat firmware, za tu dobu už je určitě novější :!:

 

Tak už ne, ale objednávali jsme desítku. :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Terohlaf
Urcite se mrkni na ten firmware a kdyztak tam nahrej novejsi pokud je:

http://www.dlink.cz/cs/Satellite?c=Prod ... FDLWrapper

 

Tak bohužel, novější firmware mi to nedovolí stáhnout a reset do továrního nastavení už proběhlo asi pomilióntý bez úspěchu.. Pořád na mě bliká oranžová kontrolka. Nejdivnější je, že k mobilu a jiným zařízením se dá připojit (ukáže to i sílu signálu), ale už se nedá surfovat. To je to, co mi hlava nebere.

 

Jdu vyhledat nějakej novej router, na D-link jsem právě zanevřela. I přesto vám všem díky za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...