Přejít na obsah

Panasonic G20 + Samsung HW-C700 + Kaon KCF-B3000HCO DVR


Návštěvník historik

Doporučené příspěvky

Návštěvník historik

Mám nasledovný problém, s ktorým by som potreboval pomôcť. Moja zostava TV Panasonic G20 + AV reciever Samsung HW-C700 + Kaon KCF-B3000HCO DVR mi robí psie kusy, ktoré si neviem celkom vysvetliť. Zapojenie je štandardné, cez HDMI (Kaon -> AV -> TV). Problém je v tom, že po prepnutí z SD na HD kanál (a často ale nie vždy i naopak) sa namiesto obrazu objaví šum (zvuk ide bez problémov). Pomôže prepnutie AV receivra na iný zdroj signálu (z TV napr. na SAT alebo Radio) a potom späť na TV a obraz naskočí. Je to ale dosť otravné :? . Tak by som chcel vedieť, či niekto nemá podobný problém a nenašiel riešenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie je mi dosť jasné kde sa v digitálnej podobe signálu objaví śum. Nie je tam eśte zapojené iné zariedenie cez SCART? Neprepina sa TV do nenaladeneho anlogoveho tunera? Ide o to zistiť odkiaľ sa berie šum a ktoré zariadenie alebo zapojenie sposobuje problem. Zistiš to odpojovanim kablov.

Signál by mal byť z Kaona zapojený cez HDMI do AV receivera a potom z výstupu receivera do HDMI 2 vstupu televízora. To je vstup HDMI CEC, prostredníctvom ktorého je možné cez funkciu Vieralink ovládať pripojené zariadenia. Funguje Ti to tak? Ja takto ovádam zvuk receivera cez DO televizora a BRD player.

Pre overenie príčiny zapoj Kaon priamo do HDMI 1 vstupu televizora, aby si zistil, či nie je na príčine Kaon.

Zapoj Kaon do iného HDMI vstupu AV receivera. Stáva sa , že Kaon pri zapojení do TV Samsung občas vypadne do čiernej, ale nie do šumu.

Keď nastane porucha zisti na aky vstup je TV prijimač prepojeny (stlač "i" na DO) a tak isto na aky vstup je AV receiver prepojeny. Prepoj Kaon aj cez Scart, aby si mohol prepnutim TV prijimača do daného AV vstupu zistiť ako sa Kaon chová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník historik

Upresňujem: Nie je to šum v obraze. Je to proste iba šum, bez obrazovej informácie, ako keď nemáte naladený kanál (chýba obraz, ide iba zvuk).

 

Ostatné vyskúšam a dám vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje sestava: TV Sony Bravia + A/V reciever Pioneer + Kaon - standartne propojeno kabelem HDMI v1.4 = Kaon totalne nefunkcni. Restartuje se stale dokola v nekonecne smycce. Abych mohl Kaon pouzivat, musim ho vyradit ze sestavy recieveru a pripojit ho primo HDMI k televizi. Podle me je problem v HDMI rozhrani Kaonu.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník historik
Moje sestava: TV Sony Bravia + A/V reciever Pioneer + Kaon - standartne propojeno kabelem HDMI v1.4 = Kaon totalne nefunkcni. Restartuje se stale dokola v nekonecne smycce. Abych mohl Kaon pouzivat, musim ho vyradit ze sestavy recieveru a pripojit ho primo HDMI k televizi. Podle me je problem v HDMI rozhrani Kaonu.

 

A ako potom dostávaš s Kaonu priestorový zvuk - máš to prepojené cez optický coax či ako?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...