Přejít na obsah

Problém s rychlostí na Wifi routeru TL-WR841N


Návštěvník martin28

Doporučené příspěvky

Návštěvník martin28

Mám problém s rychlostí wifi. Používám internet Fiber 60, ale přes router mám download 1,56mb/s, ale když zapojím kabel přímo do PC tak mám download 59 mb/s. Nevím co s tím mám dělat nebo jak nastavit router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

V nastavení:

Quick Setup - WAN Connection Type / Auto-Detect

Network / MAC Clone / Clone MAC Address / Save

 

Pak restartovat jak router, tak kabelový modem. A jestli to nebude fungovat, tak router na reklamaci (navíc tento typ zrovna není moc povedený a reklamace na něho nejsou vyjímkou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jestli to nefunguje (a není problém v kabeláži mezi UPC modemem a WAN na routeru, resp. mezi LAN na routeru a LAN v PC nebo v nastavení Bandwidth Control, kde příp. zruš zatržítko), tak ještě můžeš zkusit nahrát nový firmware do routeru (http://www.tp-link.com/Resources/software/TL-WR841N_V8_120802.zip). A jestli ani to nepomůže a uvažuješ o něčem jiném, tak osvědčený model je třeba TL-WR1043ND.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nechapu jak by mohlo pomoct naklonovani MAC adresy, naopak tohle se spis nedoporucuje.

Spis ten router bude chtit poradne nastavit, tady je ke zhlednuti emulator rozhrani toho routeru, tak nam rekni jak to mas nastavene:

http://cz.tp-link.com/support/emulators ... =TL-WR841N

 

A urcite zacni tim updatem firmwaru, ja mam take TP link a bezi naprosto bezproblemu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Už se to tady řešilo - někdy jsou v defaultním nastavení routeru jako MAC zadané samé nuly, což modem nezkousne, takže právě naklonování MAC je tím řešením (nebo si tam napsat nějakou svoji MAC, ale to je imho zbytečná pracnost). A nechápu kdo to nedoporučuje?! Sám používám klonování MAC všude a žádný problém a ani jsem nikdy neslyšel o případu, kdy toto nějak nefungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník martin28

Tak problém je nejspíš v routeru, protože jsem dal router od jiného výrobce a běhá to jak má. Jelikož jsem router kupoval před měsícem, tak jsem ho reklamoval,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...