Přejít na obsah

Průběžá zásuvka


Návštěvník Kukla

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kukla

Rekonstruoval jsem byt a natáhl jsem si od vchodových dveří (kam byl přiveden kabel od UPC) koax až do obyváku o poté do dalších místností. Do obyváku mi technik přidělal koncovou zásuvku, ale já bych ted rád vedl televizi a internet dalším koaxem do šachty, tam jsem původne chtěl mít routr takže tam mám přivedeny UTP kabely. Chtěl bych teda přidělat tu koncovou zásuvku do šachty ( na internet a TV do kuchyně) a do obyváku dát zásuvku průchozí (pouze TV).

 

Nevím ale jestli ta průchozí zásuvka musí být ta datová (http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat ... -tv-r-data)

nebo jestli stačí jen ta bez data větve (http://www.eltasat.cz/ucastnicke-zasuvk ... a-3607-7db)

 

A ještě jedna taková zvýdavá otázka, jaký je rozdíl mezi zásuvkou TV+R+SAT a TV+R+DATA, podle popisů v některých obchodech mají stejný parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zásuvka by měla být s daty.

Parametry stejné nemají,

SAT zásuvka zpravidla funguje od 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 950-2050 MHz pro SAT

DATA zásuvka funguje 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 5-860 MHz pro DATA

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kukla
SAT zásuvka zpravidla funguje od 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 950-2050 MHz pro SAT

DATA zásuvka funguje 88-108 MHz pro rádia, 110-860 MHz pro TV a 5-860 MHz pro DATA

Aha asi jsem se koukal ve špatných obchodech nebo jsem si to popletl, protože jsem měl dojem, že jsem všude četl toto - frekvenční rozsah zásuvky činí 5 - 1000 MHz, zpětný kanál 5 - 65 MHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja s podobnym resenim nemam uplne dobre zkusenosti, docela to degradovalo signal a spomalilo internet, ale mozna to bylo jen zpusobene spatnym koaxem, pouzival jsem tuto zasuvku http://www.koaxial.cz/index.php?action= ... a4afe5f3c3

Po zruseni prubezne zasuvky a vybudovani jednoho koncoveho bodu, odkud jsem rozvedl jednotlive vetve, to bylo mnohem lepsi.

Dneska uz bych se ale poohlidl po prubezne zasuvce se zpetnym kanalem v rozsahu 5-64 MHz, datovy vystup tam bude asi zbytecny, kdyz budes mit modem jinde.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kukla
Nejsnažší pro laika ......

Pro laika možná :)

Mně jen zajímalo, jestli někdo neví jak je to řešený v těch zásuvkách. Kdybych tam dal tu průběžnou pouze TV+R, tak zda vevnitř té zásuvky není nějakej filtr kterej by mi odfiltroval ty data, který by mi pak chyběli v té koncové :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Nejsnažší pro laika ......

Pro laika možná :)

Mně jen zajímalo, jestli někdo neví jak je to řešený v těch zásuvkách. Kdybych tam dal tu průběžnou pouze TV+R, tak zda vevnitř té zásuvky není nějakej filtr kterej by mi odfiltroval ty data, který by mi pak chyběli v té koncové :roll:

Do rozvodu UPC (před již nainstalovanou zásuvkou) bych rozhodně nezasahoval a už vůbec ne tak, že bych tam přidával nějaké svépomocně nakoupené věci. To opravdu není nějaká individuální anténa někde na chalupě, kde se může laik vyřádit a zapojit prakticky cokoliv, max. mu to nebude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...