Přejít na obsah

počet veřejných IP adres v jednom místě


Návštěvník marginsqueeze

Doporučené příspěvky

Návštěvník marginsqueeze

Dobrý den, pokud na kabelový modem připojím AP (bez routeru) - kolik je možné připojit zařízení? Každé z nich dostane veřejnou IP adresu a zatím se mi takto podařilo připojit tři zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marginsqueeze

Tři je max. Pripoji se prvni tri zařízení po restartu modemu, celkem mám doma čtyři zařízení. Každé z tech čtyř ma však prirazenou vlastni veřejnou ip. Podivné..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Tři je max. Pripoji se prvni tri zařízení po restartu modemu, celkem mám doma čtyři zařízení. Každé z tech čtyř ma však prirazenou vlastni veřejnou ip. Podivné..

Pokud nedostane zařízení IP ze serveru, tak si obvykle po chvilce přiřadí nějakou svoji. Alespoň Widle to tak dělají. Ovšem zařízení je pochopitelně nefunkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fiber 30 je puvodni fiber 10 a tam byla jedna IP, i kdyz me to bcas jelo i se dvema,

U fiber 32, coz je puvodni fiber 25 byly 3 IP.

Ale momentalne informace o poctech IP adres jiz nejsou nikde na webu UPC k nalezeni, takze by me samotneho zajimelo ,jak to vlastne nyni je.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník kully

V ceniku u polozky Pevna IP adresa pisou:

Maximálně jedna pevná IP adresa pro UPC Internet 5M, UPC Fiber Power 30 a maximálně tři pevné IP adresy pro UPC Fiber

Power 32, Fiber Power 50, Fiber Power 60, Fiber Power 100 a Fiber Power 120

a uctujou si za to 210 Kc/mesicne :shock:

To znamena, ze UPC nema verejnou IP adresu ? Nebo ma, ale je dynamicka a plati se za statickou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
...To znamena, ze UPC nema verejnou IP adresu ? Nebo ma, ale je dynamicka a plati se za statickou ?

 

Ano, máš podle tarifu dynamicky přidělenou jednu až tři veřejné adresy.

Platí se měsíční poplatek pouze za statickou veřejnou.

 

Záleží na tobě jestli opravdu potřebuješ statickou. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud mám za modemem "trvale" zapnutý router, tak mám stejnou IP i několik let.

Zápůjčka IP adresy, kterou poskytuje UPC je v mé lokalitě v tuto chvíli 6 hodin, ale ani při delším výpadku elektriky jsem o IP nepřišel a dostal jsem přidělenou stejnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...