Přejít na obsah

Nové stanice ...


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

610 MHz, 256 QAM, 6900 kS/s, nabídka Klasik. Ladit na svém přijímači se už musíš naučit sám....

 

Hmm, inteligentní krabička, opravdu (mam ten jejich HD box)... Pustil jsem ruční ladění, tentokrát to trvalo asi jen minutu a našlo to čtyři programy, včetně SS2. Řikam si dobrý, uložim, a černo. Za chvilku se objevila hláška "není AV signál". A pak koukam, že mi zmizelo všech 130 naladěných kanálů a zůstaly tam jen ty čtyři, z nichž ale ani jeden nefunguje, ani restart nepomohl... Super, tak musim pustit automatický ladění, který se plazí rychlostí 1% za pět minut :(

 

Dělá si to ze mě dobrou srandu. Zastavil jsem automat a zapnul ruční ladění frekvence, kde je SS1, abych mohl teď koukat na fotbal. A ono se mi naladilo všech 130 původních programů :) Multiplex 22, kde by měl bejt SS2, ale pořád nikde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem tam musí být 141 televizních kanálů a 42 rozhlasových.Nejlépe tovární nastavení a pak všechny frekvence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem tam musí být 141 televizních kanálů a 42 rozhlasových.Nejlépe tovární nastavení a pak všechny frekvence.

 

Poslal jsem dotaz na kontakt a volal mi technik (docela překvápko takhle v sobotu!) a poradil právě tovární nastavení a znova naladit. To jsem udělal, ale pořád jen těch 130 kanálů, SS2 nikde. Prý by ještě mohl být problém v tom, že mam napojovanej kabel a mam to zkusit bez toho spoje, i když nevim, signál přes 90% mi přijde dostatečnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Je tu ještě jeden ne nepodstatný detail: Multiplexy 610 MHz a 618 MHz používají (zatím) jako jediné modulaci 256QAM, která je podstatně náchylnější na výskyt poruch, síla signálu 90% je v podstatě nic neříkající údaj, podstatný je údaj o kvalitě signálu. Takže dej na radu technika a prověř/vyměň kabel(y).

Mux 618 MHz obsahuje FANDA HD, Nova Cinema HD, Prima COOL HD a Prima ZOOM HD, naladil jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu ještě jeden ne nepodstatný detail: Multiplexy 610 MHz a 618 MHz používají (zatím) jako jediné modulaci 256QAM, která je podstatně náchylnější na výskyt poruch, síla signálu 90% je v podstatě nic neříkající údaj, podstatný je údaj o kvalitě signálu. Takže dej na radu technika a prověř/vyměň kabel(y).

Mux 618 MHz obsahuje FANDA HD, Nova Cinema HD, Prima COOL HD a Prima ZOOM HD, naladil jsi?

 

Ten technik se ptal na signál, síla byla něco přes 90%, kvalita jen něco přes 50, což je samozřejmě málo. Problém byl právě v tom spoji kabelu - rozpojil jsem, spojil znova, a kvalita stoupla taky nad 90. Pak jsem zkusil ladění, ale SS2 se nenaladilo. Zkusim stb přesunout k tomu spoji a naladit to tam, jestli to pomůže. Ty čtyři HD, co píšeš, všechny chytam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Dobrý den, zajímal by mě názor na kvalitu obrazu na Slovak Sport 2 HD s porovnáním datového toku na ostatních HD programech? Děkuji za odpovědi, přeji hezký den. Zdenda

Aktuální datový tok je nyní cca 8 Mb/s (pro DVB-C a šířce kanálu 8 MHz). Celkový teoretický datový tok multiplexu se dá spočítat, já to neumím... Ale všiml jsem si, že celkový datový tok muxu 610 MHz v některých okamžicích překračoval 40 Mb/s, což je tuším na hranici. Takže lze očekávat častý rozpad obrazu. Někde se uvádělo, že zařazení SS2 HD do tohoto muxu je dočasné, takže uvidíme.

Co do kvality obrazu..., na mém 32" tv je mi celkem jedno, zda je program v rozlišení 560i nebo 1080i (záměrně nepoužívám SD a HD, neb je to u některých vysílatelů, mírně řečeno, zavádějící). Ano, jsem spokojen.

 

OPRAVA Uvedený údaj celkového datového toku platí pro modulaci 64QAM. Pro 256QAM je to cca 50 Mb/s. Díly technikovi (níže) za opravu...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Jj, je to tak. Neuvědomil jsem si, že píšu o muxu s 256QAM (oněch 40 Mb/s platí pro 64QAM)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrstary
Je tu ještě jeden ne nepodstatný detail: Multiplexy 610 MHz a 618 MHz používají (zatím) jako jediné modulaci 256QAM, která je podstatně náchylnější na výskyt poruch, síla signálu 90% je v podstatě nic neříkající údaj, podstatný je údaj o kvalitě signálu. Takže dej na radu technika a prověř/vyměň kabel(y).

Mux 618 MHz obsahuje FANDA HD, Nova Cinema HD, Prima COOL HD a Prima ZOOM HD, naladil jsi?

 

Donesl jsem stb tam, kde je kabel napojenej, zapojil přímo, zapnul stb, hláška o aktualizaci seznamu kanálů a za pár minut - 141 kanálů, včetně Slovak Sport 2. Je možný, že jen krabičce stačilo bejt pár minut bez šťávy, aby zjistila, že se má aktualizovat? :) Nebo to fakt bylo jen tim signálem? Vzal jsem stb zpátky na původní místo a SS2 nejde, kvalita signálu 0. Neni se asi co divit, je to zapojený cca 10m obyčejnym koaxiálem s ručně šroubovanýma koncema :D

 

Teď mam teda otázku, co s tim, aby byl dostatečnej signál. Bude stačit kvalitnější kabel? Máte někdo zkušenosti s rozvodem signálu na víc míst po bytě tak, aby byl všude signál dostatečnej (konkrétně mi stačí dvě místa)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...