Přejít na obsah

Modem Cisco EPC3925 problémy


Návštěvník George

Doporučené příspěvky

Návštěvník George

Mám od listopadu 2012 internet od UPC s modemem Cisco EPC3925. V podstatě od začátku provozu mám problémy s modemem/routerem.

 

Typický průběh je asi tento:

Večer se pokusím připojit z notebooku nebo z mobilu přes wifi. Wifi jede, ale internet ne - ikonka ve Windows hlásí No internet access.

Pokusím se připojit na web management modemu na 192.168.1.1, modem se při tomto pokusu sám restartuje (!).

Po tomto restartu se obvykle připojení povede, ale trvá to různě - někdy hned, někdy také 10-15 min.

Toto se opakuje téměř denně.

 

Někdy se modem nerestatuje, ale stav připojení mi není jasný. Vypadá to na problém DNS - mohu si pignout na UPC DNS servery, ale DNS requesty odpověď nedostávájí (nslookup). Obvykle se to po nějakém čase dá do pořádku, ale není to úplně stabilní.

 

K modemu je kabelem připojen NAS, automaticky vypínaný na noc. Zkoušel jsem ho i trvale vypnout, ale tímto se pouze sniží četnost problémů, neodstraní se. Jinak se ad-hoc připojuje PC po kabelu a notebook a mobily přes wifi. Uvedené chování je ověřeno i přes kabel z PC.

 

Problémy jsem u UPC reklamoval. Operátor spouštěl nějakou diagnostiku od nich, nejrpve tvrdil, že vidí nějaké výpadky, později zase, že ne. Prý by mohl být vadný router v modemu; vyměnili mi modem, ale nový se chová naprosto stejně.

Jinak - diagnostika samotného modemu mi přijde dost zoufalá. UPC zřejmě odstranilo z fw možnost PINGu, která je v originál manuálu popsaná, není žádný log, ani alespoň uptime. Nebo mi něco uniklo?

 

Má někdo nějakou radu? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...