Přejít na obsah

Kabelové DVB-T - ohlasy


Návštěvník blueflash

Doporučené příspěvky

Mě tedy připadá, že na Barrandovu HD v kabelu UPC-norma DVB-C, jsem už v nativu něco viděl(nějaká vlastní tvorba a myslím Fantomas, ale určitě toho bylo víc)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC SK opravdu v kabelu žádné DVB T nemá.Já si osobně myslím, že je to zbytečnost.Místa zatím pro primární DVB C je (no jak se to vezme),záleží, jak bude chtít UPC ČR rozšiřovat programovou nabídku.Pravděpodobně jako v Holandsku UPC asi ne-tam už je programů cca.600,samozřejmě žádný analog.Frekvenční pásmo je dané na věky a tak budoucnost určitě pouze v DVB C.Kdo chce sledovat DVB T nemusí nic platit UPC :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění pro Ivo Maška: ČT2HD (upscale) nabízí například služba viaHome od T-Systems ve své IPTV. Takže UPC není jediné... viaHome nabízí například i Prima Cool v HD (upscale) a obraz je oproti SD v UPC o dost lepší. Nicméně nechci tim dělat reklamu na IPTV. Tahle služba, kterou mám možnost sledovat u známé, má pořád dost mínusů. Hlavním je pro mě nutnost mít stb, přes to u mě nejede vlak :) Taky nabízí méně nativních HD kanálů. Takže to jen taková odbočka, že ČT2HD mají i jinde :) A taky sem tím chtěl říct, že by se UPC taky mohlo vytasit s nějakými kvalitními upscale kanály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

DVB-T má opodstatnění minimálně v tom, že ne každý má televizor s kabelovým tunerem DVB-C. Zejména různé druhé (a další) televizory v domácnosti někde v kuchyni, ložnici, na WC apod. jsou nezřídka obyčejné krámy, kde C tuner prostě není. O to víc překvapuje, že to ještě nedošlo na Slovensko. Navíc zařazení pár T muxů do kabelovky jsou naprosto zanedbatelné náklady ve vztahu k celé kabelovce UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mista v kabelu je zatim stale dost, vemte si ze kabel ma rozsah od nejaky 40 MHz do 860 MHz, pricemz pro TV vysilani se vyuziva pasmo zhruba od 100 MHz nahoru, to mate cca 95 kanalu po 8 MHz,

 

Analog zabira 15 kanalu

DVB-T 5 kanalu

DVB-C 20 kanalu

Internet 10 download kanalu

Analogova radia a uplad kanaly internetu nebudu pocitat, ty jednou pod 100 MHz.

 

To je dohromady aktualne obsazenych 50 kanalu, tedy dalsich 45 je jich jeste volnych,

rychly ubytek rezerv nepochybne nastane az s velkym rozsirenim HD kanalu a to nebude hned.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Pak ale zase může dojít k opouštění analogu (a časem i SD), protože u některých stanic je zbytečné je dublovat. Třeba SK programy v analogu jsou naprostá zbytečnost, mnohem víc by prospělo jejich zařazení do T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dinkylinky

Myslím, že k opuštění SD nedojde ještě hodně dlouho. Stačí se jen podívat na to, jak pomalu postupuje přechod na 16:9. Ostatně narozdíl od analogu SD kanály tolik místa nezabírají, zatímco HD kanály potřebují daleko víc než SD kanál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, upresnuji. Nez jsem to tady vecer psal, tak jsem si schvalne zapnul analog a dal nove ladeni, at nepisu nesmysly.

Markiza, STV1, STV2 = Jizni Morava

Markiza = Severni Morava

Takze jak kde. I kdyz nechapu tohle stupidni deleni.

Jestli to je podle preshranicniho prijmu, tak proc neni STV1 i STV2 v Ostrave. Naopak, proc je tedy STV1 zase v Cechach?

  • -
  • -
  • -
  • CA modul
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...