Přejít na obsah

Problém s HD programy (HD STB)


Návštěvník thespeedding

Doporučené příspěvky

Návštěvník thespeedding

Zdravím, mám HD PVR Box od UPC a od dnešního odpoledne mi začaly kostičkovat veškeré HD programy, některé dokonce zmizely (Eurosport 2 HD)... Kvalita signálu těch HD programů se pohybuje kolem 10%.. V domě máme 2 tyto set-top-boxy a na druhém je to vše v pohodě. Když ale naladím ty HD programy na televizi bez set-top-boxu (DVB-T) tak to jede v pohodě, takže problém v kabelu asi není. Netušíte, čím by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvadis ze ktere ho jsi mesta,

ja bych zkusil znovu naladit vsechny kanaly, podle seznamu multiplexu (v Odkazech),

pripadne muze take byt problem v kabelu, ktery vede od rozbocovace k tomuto STB, predpokladam ze vsechny kanaly neblbnou, ale jen na ktercyh multiplexech.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník thespeedding

Jsem z Bíliny (okres Teplice, Ústecký kraj)

když jsem připojil kabel k tomuhle STB přímo (bez rozdvojky) tak to je v pohodě.. pokud ale vložím rozdvojku, tak HD programy jsou na 1 STB v pohodě a na 2. STB opět kostičkujou ... zkoušel jsem i jinou rozdvojku a bez výsledku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník thespeedding

nerozumím ale tomu, že když kabel k STB nevede přes rozbočovač, tak že kvalita se pohybuje kolem 90% a s rozbočovačem kolem 10% ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Čemu nerozumíš? Rozbočovač má velký útlum, nebo je vadný...

Jaký rozbočovač používáš, uveď typ nebo obrázek (odkaz).

Vyrábějí (vyráběly) se i rozbočovače pro tv pásmo I-III (1. větev) a tv pásmo IV-V (2.větev). Takový by byl naprosto nevhodný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Připouštím, že jsem pořádně nečetl, nicméně stále neuvádíš, jaký rozbočovač používáš, těžko radit. Na rozbočovači je vždy štítek (nebo vylisovaný popis), kde je uveden frekvenční rozsah, ten musí být ideálně 5 až 1000 MHz, vyhoví i 50 až 800 MHz, útlum okolo 3 dB.

Pokud použitý rozbočovač tyto podmínky splňuje (a není vadný), pak to, co doporučuje Tomus, tedy kabeláž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...