Přejít na obsah

vlastní modem/router ne od UPC?


Návštěvník PavelT2009

Doporučené příspěvky

Návštěvník PavelT2009

Právě jsme dostali modem a wifi router v jednom Technicolor TC 7200.U k novému připojení - žádné velké nadšení - rychlost internetu 8-12MB místo 30MB; z 5 čárek signálu pouze 4 - na 3 metry, i když mezi modemem/routerem a notebookem není žádná překážka; stránky nabíhají neskutečně pomalu. Zatím nejhorší "vysokorychlostní" internetové spojení, jaké jsem zažil (a zažil jsem 2 v Anglii a 2 v Maďarsku). UPC si za ten křáp účtuje přes 2.000Kč, skutečná hodnota musí být podle mě velmi pod 1.000Kč. Není možné si koupit vlastní modem a vlastní router? ...a vrátit ten křáp UPC? Řekli nám, že nic jiného koupeného nebude na jejich kabelu fungovat. Mají pravdu? Ještě bych bral nějaký levný samostatný modem od nich s možností si koupit vlastní router, ale nenarazil jsem na takovou nabídku. Jako vadí mi, že se chtějí pakovat na takových křápech. V Anglii jsme dostali s 12 měsíční smlouvou samostatný modem na optický kabel a NETGEAR router zdarma - router si člověk mohl vyměnit za vlastní a NETGEAR si nechat v záloze, pokud chtěl, i když nebylo potřeba. Z tohoto křápu a jeho ceny nebo pronájmu za 70Kč měsíčně, 840Kč za rok, nejsem tedy vůbec nadšený. V Maďarsku jsem nedávno zažil širokopásmový internet přes telefonní linku s routerem pod 600Kč a vyšší rychlostí a signálem skrz zeď než má tento křáp. Takže máte s tím někdo vlastní zkušenosti - má někdo svůj modem a router nebo UPC modem a svůj router?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Zajímavý pojem "Právě jsme dostali" napsaný v jednu hodinu v noci.....

 

Ale zpět k tématu. Na otázku odpovídám "mám vlastní zkušenosti".

A myslím, že je to velmi obvyklé, protože je to historická varianta.

Zapůjčený modem - platím měsíční paušál - pronájem za modem a k tomu mám vlastní router.

Opravdu historická možnost. Kdysi totiž UPC nenabízelo modemy k prodeji, natož pak s WiFi, takže si klient za modem musel pořídit minimálně switch (pokud měl lepší tarif s více IP adresami), nebo router a vlastní AP.

Uznávám, že si dovoluji hodně, ale myslím si, že takových bude opravdu hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PavelT2009

...právě jsme dostali - je to ještě ve výpovědní lhůtě. Ale je nějaká nabídka na samostatný modem dnes? Vidím tam jen jednu - modem bez routeru za 1.310Kč - pokud je to opět Technicolor, tak díky. Bohužel se mi zatím nepodařilo najít na internetu v prodeji SAMOSTATNÝ MODEM pro optický kabel - všechno to bylo na ADSL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC si za ten křáp účtuje...

...a vrátit ten křáp UPC?

...se chtějí pakovat na takových křápech.

Z tohoto křápu a jeho ceny...

...vyšší rychlostí a signálem skrz zeď než má tento křáp.

když sem to čet, málem sem se svalil ze židle, takovejch křápů :lol: taky mi to něco připomnělo http://www.youtube.com/watch?v=iYZj_tHwV8U :lol:

jestli je chyba ve wifi modemu, pak nejspíš proto, že je to novinka a nemá ještě vychytaný mouchy, stejně tak to ale může bejt lokální problém v síti...

docela by mě zajímalo, jaks došel k tomu, že je to křáp :lol:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsme dostali modem a wifi router v jednom Technicolor TC 7200.U k novému připojení - žádné velké nadšení - rychlost internetu 8-12MB místo 30MB; z 5 čárek signálu pouze 4 - na 3 metry, i když mezi modemem/routerem a notebookem není žádná překážka; stránky nabíhají neskutečně pomalu.

 

Tak abych reagoval i já, Technicolor TC7200 jsem měl. Náhodou na to, že jsem v administraci nenašel restart, tak je to fajn.

 

Takže počítám, že rychlost internetu měříte přes Wifi, to se dá chápat rušením, ale v administraci toho modemu http://192.168.0.1 můžete zvolit šířku pásma, změna Wifi frekvence (2.4GHz, 5GHz [zde je možné, že to nemusí fungovat na mobilech a tabletech, me to teda nefungovalo])

viz. http://www.upczone.cz/gallery/image.php?album_id=25&image_id=328&view=no_count

 

Bylo by dobré ukázat vaše měření přes stránky speedtest.cz [server: a) Praha - Vodafone b) Brno - UPC]

 

A být váma, tak si udělám pořádek v jednotkách rychlosti internetu

rychlost internetu 8-12MB místo 30MB;

 

To znamená, že máte 80-96Mb místo 160Mbits? =)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník PavelT2009

"Křáp" jsem si vydedukoval z výkonu a značky. Kdyby to byl Belkin, Netgear, Asus nebo něco normálního s čím mám zkušenosti, byla by moje důvěra vyšší než u Made in China Technicolor - model, který jsem nenašel nikde na internetu v prodeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

Ja jsem tuhle debatu nejak nepochopil... na co si vlastne stezujete? Vemte si pouze modem a k nemu si kupte router podle vasi libosti.

 

A na vasi duveru vam ser... bilej tesak. Jestli to funguje, tak co je mi do nejake znacky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Křáp" jsem si vydedukoval z výkonu a značky. Kdyby to byl Belkin, Netgear, Asus nebo něco normálního s čím mám zkušenosti, byla by moje důvěra vyšší než u Made in China Technicolor - model, který jsem nenašel nikde na internetu v prodeji.

 

Tak si to nechte vyměnit za Cisco EPC3925 + mě by zajímalo, jak jste na ten výkon přišel ?

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...