Přejít na obsah

po výpadku a údržbě v síti problém s routerem


Návštěvník Luke288

Doporučené příspěvky

Návštěvník Luke288

zdravím všechny,

22.4. byla v naší lokalitě v databázi UPC provedena údržba sítě, tím pádem došlo ke krátkodobému výpadku. mám UPC modem, tu motorolu, za ní zapojen router asus WL520gc. až do výpadku a údržby vše několik měsíců bezproblémově fungovalo, IP i DNS v routeru na automatiku. po výpadku funguje net pouze po propojení modemu s notebookem kabelem.

jakmile propojím modem do wan routeru a LAN routeru s ntb, už nejede připojení k netu (několikrát vše uvedeno do továrního nastavení, několikaminutové odpojení od sítě modemu i routeru, zapínám první router, pak až modem, zkoušel jsem i opačně). neproběhla nějaká změna, myslím nutnost nastavit v routeru IP, DNS, MAC nebo něco dalšího? router prostě nechce pustit signál k netu dál, at už wifi nebo kabelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luke288

lokalita Praha 3.

u toho nastavení jsem právě v pasti, protože původně bylo vše nastaveno na automatiku a běhalo to.

tzn teď zjistit IP a DNS modemu a tohle natvrdo nastavit do routeru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Nebo ten router prostě resetovat tlačítkem a pak najdeš přístupovou IP buď v manuálu nebo bývá (spolu s přístupovým jménem a heslem) uvedená na spodní straně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luke288

do nastavení routeru se dostanu, v tom problém není (i když teda pouze přes wifi, přes kabel a propojení LAN to nejde). na automat je nastaveno všechno, factory reset jsem dělal několikrát.

nastavení viz obr

dhcp.jpg

ip1nu.jpg

ip2u.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luke288

mno, takže jsem v routeru vyhodil automatiku u DNS a naházel jsem server 1 a 2 podle toho, co mi ukáže modem při připojení kabelem. v tuhle chvíli wifi funguje. tušíte jestli bude i nadále nebo dochází po nějakých časech k refreshi DNS a opět to vypadne?

edit: funguje i přímé propojení kabelem routeru a ntb.

nechce se mi věřit, že by to bylo jen v tomhle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...