Přejít na obsah

časté krátké výpadky


Návštěvník uber

Doporučené příspěvky

Návštěvník sam_217

Tak já sem ten, kdo to taky hodně řešil a přešel na to VDSL, sem rád, že se to konečně začíná objevovat tenhle UPC problém nějak víc, protože sem byl dá se říct možná jeden z prvních co si takhle stěžoval na ten ping u nich a fakt sem dělal co sem mohl abych zjistil jestli není chyba u mě, nebo jen našeho baráku.

 

Příznaky sou typický, při špičce / večrních hodinách, někdy i ve dne začnou příšerně haprovat pingy, někdy to jelo až na 500ms, běžně se lagy týkaly rychlý oscilace pingu mezi 30 - 200 ms. Zavoláte na UPC řeknou vám že ve smlouvě žádnou garanci pingu nemáte a že ztrátovost packetů je nulová a že s tim nic neudělaj a že je to mrzí ikdyž přejdete pod jiný ISP...

 

Chyba je jednoznačně na jejich straně, protože tyhle problémy se dřív neobjevovali, měli sme od nich internet 5 let téměř, zpočátku rychlost 2048/256 kb/s tušim, pak začli zvyšovat, ještě v dobách kdy to zvýšili na 10/1 Mb/s to bylo ok, ale semtam jsem registroval že se občas mírně škubnu ve hře, ale bylo to tak minimálně že vše bylo stále parádní...no a tento rok resp ten minulej tušim už zvýšili na 30/1 (ten upload je fakt tragédie) a to se nedalo vydržet, totální perla na závěr kdy jsme doma s něma ukončili smlouvu bylo potom, co sem na pingtestu dostal tenhle výsledek:

http://www.pingtest.net/result/79181569.png

Horší kvalitu kabelovýho internetu sem v životě neviděl... Už sem fakt uvažoval že to snad zařídim Wifi od Airwaynetu 10/1...Našetěstí je u nás dostupná VDSL linka od O2 takže nazdar, konec smlouvy, jinak to vyřešit nešlo a očividně je to dál vůbec nezajímá.

 

Testováno bez routeru, na 4 různých PC, s několika různejma kabelama... Dokud UPC hromadně nezačnou odcházet zákazníci tak se asi nic nezmění, protože, modemem to není - měl jsem motorolu SB5100e (mimochodem podle zkušeností známýho prej je to její hraniční propustnost co dokáže, čili na rychlejší net známýmu dávali lepší modem a když jsem se bavil s techikem na telefonu tak řikal že to je blbost, že ta motorola dává až 80Mb/s a že jí normálně dávaj k tarifu 60/...) - a jediný čim dalšim to může bejt sou koncový hlavní přepínače v baráku nebo maj špatný dráty... A starej rozvaděč na barák vám UPC jen tak vyměnit nepřijde,což je důvod, proč na to prděj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uber

kdyz se podivas na ty screeny z pingplottru, tak je tam jasne videt naprosto pravidelny rytmus vypadku (presne dve minuty, jindy je to treba presne pet minut atd) to nevznika nikde na analogovych spojich, to je pruser nejakeho digitalniho zarizeni, kde se preplnuje nejakej buffer a pravidelne se to resetne nebo tak neco, jinak si to vysvetlit nedokazu.

 

Tomus udelal jednoduchej testik na tu stabilitu a nic mu to nedelalo a to je na gatu se stejnou IP. Takze ten problem je bliz ke me nejspis.

 

Vcera jsem to testoval a udelal v prubehu hodiny rekordnich 30 vypadku, dneska jsem volal na upc, a typek me vyrazil dech tim, ze ty vypadky vidi (predtim tvrdili, ze nic nevidi, i kdyz jsem jim dal presne casy), ze je to ztrata paketu a ze u sousedu se nic nedeje, takze problem je jinde. Domluvil technika, ktery se na to ma pry jit podivat, tak jsem zvedavy, co se od nej dozvim, kazdopadne ho nenecham jit pryc, pokud bude jako obvykle dotahovat srouby v rozvodne skrini a rikat, ze se zlepsil signal, a ze uz to nebude delat.

 

Pak napisu report, jak to dopadlo. Jeste o vikendu jdu ke kamosovi s notebookum, bydli 500m ode me, a je taky na UPC ... jsem zvedavej co to bude delat u nej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testováno bez routeru, na 4 různých PC, s několika různejma kabelama... Dokud UPC hromadně nezačnou odcházet zákazníci tak se asi nic nezmění, protože, modemem to není - měl jsem motorolu SB5100e (mimochodem podle zkušeností známýho prej je to její hraniční propustnost co dokáže, čili na rychlejší net známýmu dávali lepší modem a když jsem se bavil s techikem na telefonu tak řikal že to je blbost, že ta motorola dává až 80Mb/s a že jí normálně dávaj k tarifu 60/...) - a jediný čim dalšim to může bejt sou koncový hlavní přepínače v baráku nebo maj špatný dráty... A starej rozvaděč na barák vám UPC jen tak vyměnit nepřijde,což je důvod, proč na to prděj.

To s tou motorolou je blbost. Možná měl namysli novější ED3.0 Motorolu SBV6120E. Ta starší je jen ED2. A pokud je špatný rozvod do bytu, tak ho UPC kolikrát nátáhne komplet novej.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sam_217

Marek-26: V tom případě tam majtechniky diletanty, protože sem mu přesně zdůraznil model SB5100e...snad sem se ještě i ptal 2x jestli opravdu kontroluje správnej název "SB5100e", když sem se s nim dohadoval jestli ten ping nemůže bejt tim že nám dali modem, co už nestíhá.

uber: Tim líp pro UPC, jestli by to byly ty analogový spoje (dráty), tak to už by bylo hodně špatný... Celkově já to spíš taky hodnotil na zastaralost nebo vadu těch hlavních domovních přepínačů, čimž je síť vyvedená dovnitř. Bohužel mě nenapadlo měřit to nějaky programem, já měřil jen ping test a příkazem ping přes příkazovej řádek na různý adresy, to sem jim posílal mailem, i sem jim to volal a prostě mi furt solili do hlavy, že žádnej problém neviděj a že chápou že můžeme mít problémy, ale

 

"omy jako žádnou garanci na ping nedáváme, prostě měřim vám rychlost 30 megabitů k vám 1 od nás to je v pořádku, ztrátovost nulová a ping od nás k vám kolem 50ms...možná že ty domovní rozvaděče můžou bejt starší tak to občas chvilku trvá než se tam těch 30 mega protlačí, že ten ping trošku poskočí, nicméně se přes to přenese všechno, to já vám jako s tim nijak nemůžu pomoct..."

 

Ještě když sem x-krát řikal, že s rychlostí downloadu problém nemám :x. A jak to tak vypadá tak ten tvůj známej to nakonec uchlácholil na nějakou ztrátovost...problém je že já na pingtestu vždycky naměčil nulovou stejně jak ten operátor z UPC, takže sem fakt vzdal naději, že by to začli řešit a že by to vyřešili, resp než by se k tomu vůbec dostali, tak sme radši přešli pod O2...což je fakt smutný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uber

Takze panove, po prvnim kratkem testu mohu rict, ze PROBLEM je PRYC.

 

Clovek od upc se stavil a dal me novy modem Motorola SURFBoard (stejny jako je v tomto clanku http://redaktori.blog.zive.cz/2009/06/0 ... r-100-mbs/ )

 

Necham bezet nejaky delsi test a uvidim, pokud by se neco delo, tak napisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník uber

Name

EPC2203

Hardware Version

1.0

Software Version

v202r1262-080915-sip

Receive Power Level

-4.7 dBmV

Transmit Power Level

39.7 dBmV

Cable Modem Status

Operational

Vendor

Scientific-Atlanta, Inc.

Boot Revision

2.1.6lR6

Software Revision

v202r1262-080915-sip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sam_217

Takže by to fakt dělal ten modem??? Určitě dej vědět, jestli to fakt běží bez problému už bez jedinýho záškubu. A jinak ten technik neudělal nic jinýho jak to, že ti vyměnil modem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...