Přejít na obsah

Chrčení místo zvuku u analogové TV


Návštěvník Roger

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roger

Dobrý večer, u UPC mám zaplacen jenom internet s telefonem, ale podle námětů na tomto fóru jsem zkusil pustit také analogovou kabelovou televizi (někde se psalo, že je to snad ta nabídka Mini).

Skutečně jsem na svém analogovém přístroji naladil asi 18 kanálů vč. ARD a ZDF, obraz zcela v pořádku, ale místo zvuku jenom silné chrčení, nelze vůbec rozumět, chrčení zcela přehlušuje zvuk!! (v TV přístroji problém není, používám ho bez problému zapojený přes settopbox na STA).

Tak dumám, čím by to mohlo být, na UPC se těžko mohu obracet, když tam žádnou TV objednanou nemám :-)

 

Neřešil někdo z uživatelů náhodou stejný problém, nenapadá někoho něco? Kdyby byl špatný signál, tak by snad musel haprovat i obraz, ten je ale v pořádku. Napadlo mě, jestli to není tím, že nemám TV zaplacenou, že ji zdarma pouštějí jen bez zvuku, aby lidi navnadili, a kdo chce normální zvuk k obrazu, tak si musí regulérně přiobjednat službu TV. Je něco takového možné?

 

Na druhou stranu jsem zde někde četl, že ke každému internetu automaticky UPC pouští do kabelu i TV Mini. Zatím to pro mě zůstává záhadou. Moje poloha je Praha 4 Pankrác.

 

Děkuji za všechny možné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Aha, to je hezká nabídka. No mne na těch kanálech asi nejvíc lákala ARD a ZDF, ani nevím, jestli tam jsou natrvalo.

Ale především - vlastním pouze starou analogovou TV a k ní DVB-T settopbox, nějakej kabelovej settopbox za cca 50 Kč bych si od nich opravdu pronajímat nechtěl (ani kupovat) a bez něj by asi to digitální Mini nešlo (navíc by to byla další krabička).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Jo, a teď jsem ještě koukal na ten odkaz od Slamba, a vidím, že tam mezi přijímanými programy toho digitálního Mini není uvedena ARD ani Zdf, jen je tam obecná kategorie Výběr z programů sousedního státu. Takže je otázka, jaké zahraniční programy by mi tam vlastně pustili, třeba o polské bych zrovna nestál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, to je hezká nabídka. No mne na těch kanálech asi nejvíc lákala ARD a ZDF, ani nevím, jestli tam jsou natrvalo.

Ale především - vlastním pouze starou analogovou TV a k ní DVB-T settopbox, nějakej kabelovej settopbox za cca 50 Kč bych si od nich opravdu pronajímat nechtěl (ani kupovat) a bez něj by asi to digitální Mini nešlo (navíc by to byla další krabička).

V Digi Mini je signál šířen pomocí DVB-T, čili stačí stávající STB co máte doma. Ale zahraniční kanály v něm nejsou. A nic není na trvalo :) dřívě mělo UPC v Analogu desítky kanálů. To už také dávno neplatí :D

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Tak díky moc všem za rady, především Elncovi. Tak se mi podařilo zprovoznit i ten zvuk u kabelové televize. Pravdu měl Elnc, stačilo opravdu přepnout v TV mezi normami D/K a B/G, i když jsem to byl schopen dělat jen u jednotlivých kanálů , tudíž trochu zdlouhavě.

Sám bych na to asi nepřišel, takže díky. Jó zkušenost se nezapře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

to Slamb:

 

A proč bych se vyprdával na analogovou televizi, když mám ještě starou analogovou TV s úhlopříčkou pouze 55". Na ní bych zřejmě nějaký rozdíl mezi analogem a digitálem vůbec nepoznal, tak proč bych si měl za 28 Kč připlácet digitální Mini? Navíc to ARD a ZDF zřejmě v tom dig. Mini vůbec není. Ale stejně díky za náměty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Jestli si připlatíš těch 28Kč, nemá na nic vliv, protože už teď ti nabídka MINI funguje, stačí zapojit set-top-box na DVB-T a uvidíš sám. Je to prostě jenom snaha UPC získat alespoň nějaké další peníze navíc, k jejich smůle ale technicky nedořešené. Kdo zaplatí je na tom úplně stejně jako ten, který neplatí nic - dívají se oba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...