Přejít na obsah

Nově instalovaný Fiber Power 60/6=>Packetloss 98% Brno-Lesná


Návštěvník Masscream

Doporučené příspěvky

To vypada na problemy se signalem,

Zkus si udelat maly test,

testuj to ale bez pripojeneho routeru:

 

Mrkni do rozhrani modemu,co ukazuje za hodnoty v polozce signal na

http://192.168.1.1 nebo

http://192.168.100.1/

a hod ty vysledky sem.

 

Pak to zkus jeste premerit programem WinMTR, ktery ukaze hodnoty odezvy a ztraty paketu po ceste:

download/WinMTR-v091.zip

Do policka host zadej treba seznam.cz , nech to bezet par minut.

a pak pomoci Copy text to clipboard zkopiruj vysledky a hod zase sem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Díky za rady!

@Retiree: ignorovat to nehodlám, jestliže takhle si UPC představuje plnohodnotnou službu za kterou je hodno platit jejich ceny, najdu si třeba právníka abych od nich odešel bez sankcí, protože internet znamená stabilní připojení v každém ohledu. A ne jen na něco.

@tomus: testy udělám večer, nicméně mám router a modem v jednom Cisco DPC3925, nastavení projdu, ale nejsem si jistý, zda-li sekcí signál disponuje. Jsem z něj připojen 20m LAN kabelem, nicméně ani to by nemělo být příčinou, když errory maj i bezdrátoví useři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já jen doplním svůj předchozí příspěvek. Ten 100%PL býval na 2. hopu při použití routeru. Při přímém spojení pc s modemem byla 100%PL na 1. hopu. Usoudil jsem, že ke ztrátě dochází někde na modemu, resp. na vstupu modemu (před modemem) a problém dál ignoroval. Po instalaci nového routeru (WD MyNet N900) jsem po čase opět testnul, výsledek je na obrázku - od předchozích se liší tím, že zde není spojnice od 1. hopu. Samozřejmě WinMTR vykáže podobné výsledky. Problém je (pokud je to problém) před modemem, tedy na straně UPC ... Někdy (ne často) se načítání některé stránky taky zadrhne. (mívám -6 dBmV, SNR 37dB)

 

Edit.

Při běžném používání webu jsem jiné problémy nezjistil, argumentace 100% ztrátou paketů bez podpory nějaké další poruchy je pro UPC slabá, resp. nepodařilo se mi spojit s technikem s většími znalostmi problematiky. Nicméně držím palce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Taky mi přišlo, že si technici na telefonu pouze "přivydělávají" než je vezmou na vysokou, ale co už... Že je někde 100%? To mě neštve, že sem včera skypoval a ani mně nenastartovalo odchozí video, to už je trochu horší, ale že musim mydlit do enteru 3x abych se dostal na seznam/centrum za to bych je tam šel nejradši vystřílet... I internet mýho souseda je stabilnější a to je ode mě kdovíjak daleko a má wifinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Na telefonu nejsou jenom technici a i když se dopracuješ k technikovi, zaleží na štěstí, ke kterému... Zkusil bych to později, až se vystřídají (mám telefon UPC, takže hovor zadarmo, netuším, jak u Tebe).

Ještě jedna naprosto blbá rada - co kabel modem>

Jinak, napsal jsem dotaz na Živě, pokud se neválejí u moře, tak snad někdo kromě poučování i specifikuje problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Blbá rada to není, někdy je paradoxně klíčová nicméně není moc co tomu vytknout. Technik zecvaknul konektor udělal kabel, našrouboval a jede to, pochybuju že to nasadil blbě, ono těch možností zas tolik není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Vzhledem k tomu, že to je panelák, tak ano. I to zřejmě udělám, táhne se to jako smrad z důvodu, že tam z důvodu pracovní doby chodím cca přespat.... a poslední 3 dny nebyla elektřina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Zatím jsi neuvedl sílu signálu a SNR, tedy předpokládám, že je v přijatelných mezích?

 

První odpověď na Živě, nic mně to neříká..

To vyzera ako keby si mal na modeme od UPC blokovany ICMP na jeho vnutornych interfaces, pripadne to ma nejake pokrocilejsie filtre. Nepoznam az tak detailne praktiky UPC, ale povedal by som, ze je to urcity druh ochrany pred utokmi tpu DoS. Musis sam zvazit, ci je to vyhoda, alebo nevyhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...