Přejít na obsah

Nově instalovaný Fiber Power 60/6=>Packetloss 98% Brno-Lesná


Návštěvník Masscream

Doporučené příspěvky

Návštěvník Masscream

Takže, hledal jsem v modemu položku signál a jediné co jsem našel, bylo viz. Obr č. 1. Je to ono? Obr č. 2 je analýza programem WinMTR. V mezičase jsem došel domů a nechal si zavolat UPC, překvapivě za den si ničeho nevšimli, nicméně monitoring musí běžet nejméně 24h. Pochybuju stejně, že něco objeví...

 

cam9.th.pnglb7.th.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

signál je v přijatelnejch mezích :cool: packetloss má v přijatelnejch mezích hodnotu vždycky a pouze 0, otázkou ale je, jak ho měřit :lol: ono takovýhle pingání je dobrý jenom tehdy, pokud to vrátí nějakou hodnotu, že to ten paket zahodí, to nutně neznamená, že je něco špatně :) špatný je, že se ti weby táhnou jak sliz, ale kde přesně je chyba, kdo ví :o

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

OK vypnu to, ale včera jsem si myslel, že by to mohlo být firewallem tak jsem to všecko pozhazoval, včetně flood detection, restartoval modem a efekt stejný... Tak jsem to zase zapnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Provedl jsem nějaké testy. Předesílám, že nevím, co činím. nehovím tomu.

 

1. V současnosti se připojuju (jsem připojován) na cokoli (včetně zámořských serverů) přes upcbroadband.cz ihned druhým hopem (nejsem si jistý, že to tak bylo vždy)

 

2. V posledních dnech, z mé lokality a z mé aktuální IP, se spojení uskuteční vždy pouze přes ip-86.49.55.65.net.upcbroadband.cz, tedy přes IP 86.49.55.65. Na prvním hopu je vždy vykázána 100% ztráta paketů, přičemž množství chyb postupně vzrůstá. Stejné výsledky vykazují různé utility, WinMTR, PingPlotter, příkaz tracert.

 

3. Namátkou jsem trasoval pouze několik sousedních IP upcbroadband:

3.1 86.49.55.65 (aktuální) 1.hop 100% Packet Loss

3.2 86.49.55.66 1.hop 100% Packet Loss

3.3 86.49.55.67 1.hop OK

3.4 86.49.55.68 a další cílová IP nenalezena

 

Nedokážu nějakému příkazu vnutit cestu trasování (pokud je to možné). Mám modem Cisco 3812 s telefonem, může s tím souviset IP upcbroadbandu?

 

PS Pokud trasuju na jinou IP UPC BB z přiděleného rozsahu IP, třeba na některou starší, která chodila (nebo na tu brněnskou), tak js trasování sice vždy přes tu aktuální, ale dál už náhodné, jako na kterýkoli jiný server...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to, na jakym serveru (ip adrese) je ztráta pingacích paketů, přece záleží na konfiguraci toho konkrétního serveru :roll:

a proč se to dělá? no já nevim, asi aby ho to moc nezatěžovalo, prostě to tak je nastavený, ale nechápu, proč tady řešíte, že sou tak nastavený :o

já mám na centriu taky jeden server, kterej pingací pakety odmítá, je to NAT, přes kterej frčí větší část celý sítě, někomu se adresa překládá na neveřejnou, kdo si platí pevnou, tomu pakety procházejí bez překladu... netušim, podle jakýho pravidla to ne/odmítá, každopádně to na kvalitu připojení nemá žádnej vliv :lol:

kdyby zahazoval standardní pakety, tak je to samozřejmě blbý, ale v tomhle případě to nijak na závadu neni, navíc v internetu je celá řada serverů, který se chovají stejně...

tracert #1

tracert #2

druhej tracert sem dělal po dokončení prvního :) zajímavý, že za tu chvilku se změnila cílová adresa google.cz :o

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Já neřeším, proč jsou tak nastavený, mně vadí, že na serveru, přes který jsem standardně připojován, dochází ke stoprocentní ztrátovosti paketů a já nevím jednak proč, jednak jaký (zda) to má vliv na připojeni. Podle mých poznatků tedy nemá, jak jsem už psal, běžně mám 60/6 na většinu serverů v Evropě....

Prostě nemůžu klidně spát... Ještě si vzpomínám, už v době, kdy UPC převzalo páteřní sítě (teď si nevzpomínám, od koho), tak jsem byl připojován většinou přes UPC BB, ale sem tam se zdařilo spojení (tuším do Londýna) přes nějaký server za severní hranící, mimo UPC BB...

Čili spojení neřeším, ale proč ta ztráta paketů? (Venku stále 36, uvnitř 28.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...