Přejít na obsah

Nově instalovaný Fiber Power 60/6=>Packetloss 98% Brno-Lesná


Návštěvník Masscream

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

V tom s Tebou samozřejmě souhlasím. PingPloter sice zobrazuje 100% PL, ale počet chyb nartůstá postupně řádově v sekundách. Další servery na cestě už ztrátu většinou nevykazují. Mám samozřejmě taky pojem o čase, resp. poměru trvání paketu a jejich četnosti, periodě skenování k době trvání paketu atd.. takže jasně, funguje to... Naštěstí problém jako Masscream já nemám... Nicméně, trochu jsem si to ujasnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Masscream

Takže, díky za názory, možná už začíná svítat na lepší časy. :diky

 

1)UPCčku sem poslal screenshoty zveřejněné níže, volali mi nazpět s tím, že chyba je v mém počítači, po argumentaci vyšlo najevo, že se na ně ani nepodívali. Po donuceném otevření, cituji:

 

UPC: Monitoring z naší strany dopadl OK, takže musí být chyba v routerové časti modemu.

Já: Nemůže být chyba v kombinaci nastavení routeru, např. firewallu?

UPC: Nedokážu si představit nastavení, které by způsobovalo 100% packetloss, musíme vyměnit modem.

Já: OK..... domluvme si termín

 

2)Když přelouskám toto vlákno celé, klidně je možný kompromis - nastavení routeru (ip flood detection) jistě nemůže způsobovat 100% packetloss, ten může být dáván najevo tím, že jejich server odmítá pingpackety, COŽ ale vůbec neznamená, že nemůže způsobovat, že se načítání stránek táhne jak sopel. Od včerejška sem to shodil natrvalo, a prozatím problémy nejsou. Takže dočasně zruším požadavek na výměnu a pokračuju v testování, pokud se problém znovu objeví, uvidíme co a jak dál. UPC vždy vidělo vše OK, a pokud jde o výsledky testu rychlostí, nemůžu říct nic proti. :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...