Přejít na obsah

Router D Link DIR 657


Návštěvník corela

Doporučené příspěvky

Návštěvník corela

Moc prosím o radu, nyní jsem si koupila Router D Link DIR 657, abych mohla mít doma i připojení přes wifi. Zapojila jsem ho dle instrukcí za modem UPC, nakonfigurovala dle návodu.. Za tímto routerem mám zapojený kabelem počítač. Internet na počítači funguje bez problémů, ale je nefunkční přes wifi připojení v případě, že je počítač vypnutý. V případě, že počítač (připojený kabelem) je zapnutý, tak wifi v pořádku běží. Jakmile počítač vypnu, tak wifi cca do minuty spadne.

Netuším kde by mohl být probém, prosím poradíte? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

by mě zajímalo, co tam nastavuješ... jediný, co je potřeba, je zabezpečit wifi pomocí WPA2, nastavit šířku pásma na 40 MHz a případně pak ladit kanály v zarušený oblasti... aktualizuj firmware, vyresetuj router to do továrního nastavení a víc tam nehrab, nastav jenom tyhle věci 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník corela

Tak jsme to přesně zkoušeli.... a nejde.

Firmware jsem stáhli nový, a nešlo to. I jsme tam vraceli ten starý a chová se to stejně.

Ještě zjistím víc a popíšu to přesněji.

Ještě jsem se někde dočetla, jestli připojení není vázáno vždy jen na jednu MAC adresu, ale to už snad není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník corela

dekuji moc za vas zajem pomoct, ale to chovani je mi zahadou, popisu presne

prostredi

UPC modem Motorola SB5100E

PC s Windows 8 zapojene pres UTP do LAN portu D-Link PRI-657 a Tablet Asus ME173X-1B013A pripojeny pres WiFi

- vsechny tri zarizeni s nejnovejsima aktualizacema

- jak je na tom s aktualizacema UPC Motorola netusim

- UPC - router: porty v automodu chycene na 100Mb, full duplex

- PC - router: porty v automodu chycene na 1Gb, full duplex

- tablet - router: WiFi Mode 802.11n a 802.11g, WPA2 only, TKIP only

 

chovani

- pokud je zapnute PC tak vsechno funguje perfektne, router ma pres DHCP klienta verejnou IP od UPC a dalsi nastaveni, PC i tablet maji privatni IP z DHCP routeru.

jakmile PC vypnu, tak v rozmezi cca 20 vterin az minuty a pul se tablet nemuze dostat na Internet, ale privatni GW routeru je dostupna a lze se prihlasit na jeho webovou administraci

- jakmile PC zapnu, tak nekdy to zacne z tabletu fungovat jeste nez PC projde BIOSem (cca 4 vteriny) a nekdy to trva az do logovaci obrazovky Win 8 (cca 25 vterin), nikdy dele

- pokud ale PC nevypnu, ale vytahnu UTP z routeru (clovek by si myslel, ze z hlediska routeru je to jedno, port je down), tak se pres WiFi da na Internet bez problemu dostat, cekal jsem ctvrt hodiny a stale do bezelo

- kdyz je PC zapnuty a pres tablet se prihlasim na admin web, tak muzu z routeru pustit ping. Pingam na 8.8.8.8 Chovani pingu z routeru presne odpovida chovani tabletu, PC bezi pingam, PC vypnu nepingam, PC zapnu pingam, vytahnu UTP a stale pingam

- v okamziku kdy vypnu PC, tak router ma stale naucenou verejnou IP a v routovaci tabulce ma zaznam s defaultni routou na GW UPC

- kdyz v tomto stavu (PC vypnute) dam Release a Renew, tak router jiz nikdy od UPC IP adresu nedostane a to ani v pripade ze Internet byl dostupny tou variantou s vytazenym UTP

- jakmile zapnu PC, router od UPC dostane verejnou IP adresu a vsechno bezvadne funguje

 

 

zkusil osvedcene vypnout/zapnout

- pokud vypnu router i modem - po nabehnuti router nema IP s DHCP (router bootuje dele nez modem)

- pokud vypnu jen modem - router dostane verejnou IP s DHCP, ale Interent stejne neni dostupny (router nepinga na 8.8.8.8) - jenom zapnu PC - verejna IP se nezmeni a vsechno funguje

 

k dispozici jsou jen dva Firmwary 1.00 a 1.01 na obou je to stejne

zkusil jsem klonovani MAC z PC (defaultni chovani routeru) a MAC zmenit na jinou, to nemelo na chovani zadny vliv

vyzkousel jsem vsechny ctyri LAN porty, chovani stejne

 

tohle pisu nerad :D ikdyz vubec nejsem jesitnej, ale vubec nevim, vubec to nechapu a budu stastny za jakoukoliv pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten router se chova fakt zlvastne, budto je vadnej, nebo je tam neco spatne nastavene, ale netusim co, v tom by mel pomoct tovatni reset, asi bych to vydel na reklamaci, ale zkus se treba jeste preptat na jinem specializovanem foru, treba tady

http://forum.pctuning.cz/

http://pc.poradna.net/

 

PS: zkusel jsi PC zapojovat i do jineho LAN vystupu na to m routeru ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Pokud je stejná MAC adresa pro poskytovatele připojení a síťové karty (klon MAC) tak se z toho router slušně řečeno pokákne. Přes webové rozhraní absolutně nekomunikoval. Po použití jiné síťové karty (nebo u poskytovatele změnit MAC na kterou poskytuje internet) bez problémů . 10 let starý router toto uměl...

 

http://www.alza.cz/d-link-dir-657-d2950 ... cz#recenze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník corela

Všem moc díky za rady, asi opravdu to byl "vadný kus" nebo prostě něco nezvládal.

No nic, už ho mají v Alze zpátky :D

A raději už nebudu experimentovat a vezmu si rovnou wifi router od UPC, je sice o dost dražší, ale bude to fungovat (doufám :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Vezmi nějaký TP-Link s Gbps porty, např. 3600 nebo 4300 a bude po problému. Ten Wi-Fi router od UPC taky není žádný zázrak, viz diskuze tady na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...