Přejít na obsah

zpomalení místo zrychlení ...


Návštěvník janda008

Doporučené příspěvky

Návštěvník janda008

Zdravím :) Nevím si rady rychlostí . Mel jsem 120/10 a vše valilo jak má ale aktivovali mi tu jejich bonus rychlost 240/20 a net mi zpomalil na 60/15 mám takový pocit že problém je v signálu ale možná se pletu... Při rychlosti 120 vše jelo tak jak má :) Nemá někdo podobný problém ? Restarty nepomáhají...

hg.jpg.67a967254f69ea4c817dd0c28b886146.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník janda008

Za modemem mam 1 gbps switch a z něj zapojené pc (1000mb) a wifi router (100 mb) ale tam zakopaný pes nebude. Jinak lokalita Ostrava Hrabůvka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuchy

Moje zkušenost:

 

počítač přímo do modemu (gigová karta, 5e UTPko, apod.) Praha - Černý Most

 

 

měl jsem 120/10 modem motorola

rychlost odpovidala, testy ukazovaly cca 120/10 - realne stahovani i 16 MB/s takze ten 120 Mbit fakt jel

 

UPC mě přeplo na 240/20 - restart modemu

max. 150 Mbit - ok výměna modemu za nový Ubee.

 

Stávající stav:

upload 20 bez problému

ale down??? 150 Mbit a víc ani ťuk - (stahoval jsem z ftp.upc.cz ten jejich 1.8 Gigivaj soubor rychlost lítala 1 - 8 MB/s takze max. 64Mbit)

volám na technickou podporu - chvilka povídání a je to tu:

 

Musíte to zatížit víc!

Jak víc?

Stahujte pět souborů z toho FTP.

- a fakt jo najednou až 28 MB/s (224 Mbit)

postupem času stahování, rychlost roste.

 

 

Zkoušeno pak na více serverch uloz.to hellshare apod.

stahuju-li více souborů najednou tak to vyšplhá realně někam k těm 220+/-

 

Ale subjektivní pocit ze zrychlení je teda opačný! Při načítání webové stránky startujete s rychlostí nižší než bylo u předchozího tarifu resp. rychlosti (nastavení modemu). Prodloužení stahování jednoho souboru se mi zdá že je delší o 25% možna i 50%.

 

Můj názor je, že UPC nenasadilo ani tak novou technologii jako úpravu politiky v síti stávajích QoS apod. je prostě divnej. Závěr: víc lidí na stejný lince byť si myslej že maj rychlejší internet není tomu tak. Pro normální serfování a použití šla služba tedy o krok zpět.

 

 

Má někdo podobný názor? Vypozoroval jste někdo podobné chování? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad ste si někdo nemyslel, že z jednoho stahovanýho souboru vytěžíte 240 Mb/s :shock:

já mám sice jenom 100 Mb/s, ale vždycky jich pro účely testování stahuju minimálně 10, aby se předešlo zkreslení kvůli omezení rychlosti serveru na jeden soubor :roll: takhle se ale chová většina serverů v internetu...

Ale subjektivní pocit ze zrychlení je teda opačný! Při načítání webové stránky startujete s rychlostí nižší než bylo u předchozího tarifu resp. rychlosti (nastavení modemu). Prodloužení stahování jednoho souboru se mi zdá že je delší o 25% možna i 50%.

subjektivní pocit je jedna věc, objektivní realita druhá :lol: stahování jednoho souboru neni sen, takže se zdát nemůže, od určení rychlosti je v systémovym sledování výkonu měření aktuálního vytížení sítě: ctrl+shift+esc -> výkon

každopádně de o něco, co samotný upc těžko ovlivní :cool:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...