Přejít na obsah

Switch za router


Návštěvník LoLeG

Doporučené příspěvky

Návštěvník LoLeG

Mám otázku. Můžu za Cisco modem od UPC připojit switch? Zrychlili mi net na 120mbps a wifi router má pouze 100mbps wan takže se chci připojit svým počítačem přímo na modem ale také musím mít připojen wifi router kvůli notebookům. Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Pokud se jedná jenom o modem a ne i router, tak použití switche je vázáno na to, kolik IP adres dostaneš přidělených od UPC. Pokud to bude jenom obvyklá jedna, tak smůla a bude fungovat pouze jedno zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník davko

Zdravím.. potřeboval bych poradit.

Sháním nějaký 16portový switch do 6500.. byl by mi někdo ochoten sem hodit odkaz na nějaký dobrý ?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludekfilm

Podle sdělení UPC: "máte možnost získat 3 ip adresy z dhcp serveru". Stále mi ale není jasné (nepotřebuji WiFi) jestli tedy mohu použít "gigový" switch např TL-SG 1005D. Podle UPC lze prý sehnat router bez WiFi, já jsem ale žádný takový nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Pokud použiješ switch, tak max. 3 zařízení můžeš mít připojené.

 

Nevím, co máš za rychlost, ale jestli ti stačí 100mbits, tak https://www.alfa.cz/index.php?eid=15L1400872Z92UA

 

ale osobně bych stejně koupil https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400872Z90UBSO1 do budoucna se wifi bude třeba hodit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludekfilm

Mám rychlost 120Mb/s (a v létě jako dárek UPC byla rychlost dokonce 240), potřebuji tedy "gigový" switch. Rozhodující je bohužel cena (s WiFi nepočítám a tři zařízení taky musí postačit, po restartu modemu bych eventuelně mohl některá zařízení změnit). Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...