Přejít na obsah

TechniSat TechniStar K2 ISIO - nástupce K1


Návštěvník Kodl

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kodl

Samozřejmě, seznam programů lze uspořádat dle libosti.

S tím přenesením seznamu programů z flashky - u ISIO modelů lze pro komfortnější uspořádání programů použít PC program TechniPort Plus (Beta 0.9.5.4). Ten umí pracovat s konfigurací jak živě přes LAN tak i neživě - s přenášením konfiguračního souboru se seznamem programů na flashce. Konkrétně kompatibilitu s modelem K2 jsem netestoval, ale fungovat by to mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vitezid

Dobrý den.

Technisat Technistar K2 ISIO, dle manuálu, umožňuje nahrávání na dvou USB.Koupil jsem doporučený WD My Pasport ULRA-1TB, naformátovaný na NTFS.

Otestoval jsem ho v v K2, s kladným výsledkem-vhodný pro DVR.Nastavil jsem nahrávání , ráno zapnul K2 a ta zatuhla.Odpojil jsem napájení,

protože vypínámí nefungovalo a podíval se v PC na WD My Pasport. PC dlouho šrotovalo a pak HDD jevil jako formát RAW. ( Na internetu jsem se dozvěděl,

že se dá převést zpět....To se mi však po každé nahrávce dělat nechce...)

Technik z OMKa, pan Švehlík, mi sdělil, že nahrávat se dá na K2 jen ve formátu souborů TSD a do PC přenést po LAN. FAT32 a NTFS, že prý jsou jen na čtení.

Lze-li záznam jen v *.TSD, tak nechápu, proč přístroj umí formátovat i ve FAT32 a v NTFS. Je divné, že HDD, nyní naformátovaný jak ve FAT32, NTFS i v TSD, již se

při testech jeví jako nevhodný pro DVR.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl
Technisat Technistar K2 ISIO, dle manuálu, umožňuje nahrávání na dvou USB.

Co myslíte tím "umožňuje nahrávání na dvou USB"?

Koupil jsem doporučený WD My Pasport ULRA-1TB, naformátovaný na NTFS.

Kým doporučený? Má kompatibilitu konkrétně tohoto disku s K2 někdo prověřenou? Tím nechci říct, že vámi uvedený disk nebude s TechniStar fungovat, ale zajímá mě, odkud pochází to doporučení. Ona je obecně kompatibilita přístrojů s tím či oním externím USB diskem tak trochu loterie - obzvlášť co se týče spotřeby (odběru) toho USB disku, pokud ten je napájený ze set-top boxu.

Otestoval jsem ho v v K2, s kladným výsledkem-vhodný pro DVR.Nastavil jsem nahrávání , ráno zapnul K2 a ta zatuhla.Odpojil jsem napájení,

protože vypínámí nefungovalo a podíval se v PC na WD My Pasport. PC dlouho šrotovalo a pak HDD jevil jako formát RAW. ( Na internetu jsem se dozvěděl,

že se dá převést zpět....To se mi však po každé nahrávce dělat nechce...)

Technik z OMKa, pan Švehlík, mi sdělil, že nahrávat se dá na K2 jen ve formátu souborů TSD a do PC přenést po LAN. FAT32 a NTFS, že prý jsou jen na čtení.

Lze-li záznam jen v *.TSD, tak nechápu, proč přístroj umí formátovat i ve FAT32 a v NTFS. Je divné, že HDD, nyní naformátovaný jak ve FAT32, NTFS i v TSD, již se

při testech jeví jako nevhodný pro DVR.....

TechniSat dříve u svých PVR-Ready přístrojů doporučoval disk pro záznamy naformátovat na TSD filesystem. Proto asi to doporučení pana Švehlíka.

NTFS já osobně nepoužívám, protože s ním je použití set-top boxu omezené - viz konkrétně kapitola 10.1.3.6 manuálu TechniStar K2 zmiňuje, že volby střihu nejsou v případě filesystému NTFS dostupné. Platí to ale i pro TechniStar K1 i Digit/Digicorder ISIO.

Mně se jako ideální jeví formát FAT32. Nahrávání je bez problémů. Umožňuje přímo v přístroji provádět vystřihávání reklam a přitom disk můžu kdykoliv připojit k PC.

Mám tuto zkušenost postupně z přístrojů TechniStar K1, Digit ISIO C a také TechniStar K2.

 

Mimochodem, jakou máte verzi firmware? Je to už ten nejnovější 2.57.0.2 z 25.10.2013 jak jsem o něm psal výše?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vitezid

1) Myslel jsem tím, že má dva USB výstupy

2) Pod informací o K2 na webu OMKO - nabízejí WD My Pasport 500 GB ( když K2 "vidí" 1TB a dokonce ho umí formátovat, myslím že není důvod k nedůvěře)

3) Zatuhnutí K2 - nevím proč... Ze souborů NTFS typ RAW, také nevím proč.... FAT32 jsem teď zkusil s přestávkami a vypínáním K2. V K2 vše pořádku a soubory

bez problému přehrány. Při pokusu o přehrání souboru na PC GomPlayerem disk zatuhl a pak už nešel ani Mirilis Splash, ani Sony Vegas Pro. Zkusím zase přeformátovat

a rovnou Sony Vegas. Když nepůjde, tak přeformátovat a Pinnacle... Nebo psí hovínko.....

SW mám 2.54.0.2, aktualizovat nejde. ( Snad by šel, kdybych měl povolen vzdálený přístup-ten vyžaduje registraci...Musím nastudovat..)

Hezký večer přeji.

Upraveno uživatelem vitezid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vitezid

Prosím o radu. Jaký program používáte na zpracování videa? Sony Vegas Pro 12 videosoubor *.ts neotevře ( nebo to já neumím).

Na webu jsem našel doporučení pro : Mediacoder,Super,X Media Recode,Avidemux 2.4 a 2.5 - na transport stream HD vysílání funguje pouze Avidemux 2.6.4,

Free Video Converter,Freemake Video Converter,Virtualdub.........)až ffmpeg, či TS Doctor.

Děkuji za odpověď.

ViZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Já nahrávky pouze stříhám (přímo v TechniSatu - začátek, konec, případně reklamy uvnitř).

Archivuji je přesně tak jak jsou, ve formátu TS. I kvůli tomu, že HBO vysílá jak českou tak i anglickou stopu + titulky a to se mi hodí.

Z TechniSatu kopíruji nahrávky do PC programem TechniPort (nechce se mi odpojovat eSATA disk a přenášet ho, navíc program TechniPort automaticky spojí části nahrávky do jednoho velkého souboru).

PC mi ty TS soubory normálně přehraje. Zvládne to i Windows Media Player a dokonce i ve Windows Průzkumníkovi vidím náhledy videa.

Ovšem, že bych si po těch letech vzpomněl, jaké DirectShow filtry a kodeky jsem si do PC kvůli tomu doinstaloval - to asi ne. Myslím ale, že by měly stačit "LAV filters" pro video a "AC3Filter" pro audio.

Pokud je chci přehrávat někde jinde, na zařízení, které nepodporuje TS formát, "přebalím" jejich obsah bez rekomprese a tím i bez ztráty kvality do kontejneru MKV pomocí programu MKVMerge. Jeho GUI verzi najdete v MKVToolnix.

Při tom přebalování se zároveň lze zbavit nepotřebných audio stop a tím trochu snížit velikost souboru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr54

Prosím o radu.

 

Když chci přehrát nahraný pořad, objeví se hláška „z licenčních důvodů je možné záznam přehrát pouze do 90 minut po vysílaní“.

Záznam pořízen z UPC, program Discovery HD.

Existuje řešeni jak přehrávat nahrané pořady? Pokud je možné přehrávat pouze do 90 minut, postrádá funkce nahrávaní smysl.

 

Děkuji za odpověď.

Upraveno uživatelem petr54
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...