Přejít na obsah

Prechod na sluzbu 240MB - HELP HELP


Návštěvník KarelDobrovanský

Doporučené příspěvky

Návštěvník KarelDobrovanský

Zdravim, nechal jsem se ukecat na prechod ze 120MB na 240MB a to jsem nemel delat. WARNINING WARNING

 

Prvni mi prisly vymenit modem Z funkcniho CISCA na Ubee EVM 3236. Rychlost stale 100Mb, vic ani tuk

Pak zacaly vypinat internet, ze hledaji ruseni. 3 dny nesel ani internet ani TV.

Kazdy den jsem volal technickou podporu. Zalhaly, ze to trvalo o den dele, ze nemeli pristup do objektu 1 den, pak ze namontovali nefunkcni zarizeni 2 den. 3dny tam makali, nepretrzite, sledoval jsem je z bezprostredni blizkosti. A vysledek 3dny nam v dome nesel internet a pak stale 100MAX + vypadky 1x/2hodiny

 

Pak mi prisla SMS ze je vse opraveno.

 

A ten pravy horror zacal. Ten modem Ubee EVM 3236 me pravidelne kazdou hodku zahodi pridelenou IP adresu. Svetla sviti jako ze je vse ok, net nejde.

Kontaktoval jsem tech podporu. Zasekly modem nepridelil IP ani jednomu zarizeni PC/router.

Nasadil jsem na nej rebooter GIOM1200 pri zahozeni IP ho restartuje to Ubee. Za dva dny 20x zahodil IP. Pri vypadku internetu IP neobnovy, zustava kouslej.

CISCO to nedelalo. NEDAVEJTE CISCO z ruky, dobra rada. Ted ho zoufale schanim, zpet.

 

Internet mi chodi stale 100 ale i 60MB, Zakze zrychleni na 240 skoncilo fiaskem. Mam doma padavku co chodi hur nez drivejsi kombinace UPC120/CISCO.

UZ 7 den jsem na mrtvici.

 

 

Kontaktoval jsem UPC ze chci do jineho meho bytu navest sluzbu 240 ve stejne lokalite.

 

Neni problem mame max poklesek 10 pocent, a modem dame CISCO. Muzete si vybrat Technolor nebo Ubee:))

Rikam na to te obchodnici. FAAAAKT. Rikal jsem si jestli mne nezkoli infarkt ted, tak uz nikdy.

 

Jen LZI PRI PORUCHACH a PODVODY se ZARIZENIMY, je to porad stejny. A rychlost 240 mozna nekde ale u nas v Biline rozhodne ne snad casem. Jo aprej mi daji financni kompenzaci.

 

 

 

Lidi pomozte Co se stim da delat. Abych mel zpet alespon 100MB/CISCO bez vypadku ?? 7 dni kolizi je i na mne moc.

Upraveno uživatelem KarelDobrovanský
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvorade si nechte vymenit modem za jiny kus a take zmerit signal, zda tem neni nejaky problem, coz vypada ze asi je,

bohuzel modem Ubee EVM 3236 neumoznuje pristup do webadministrace ze strany uzivatele, kde se to da aspon castesne vycist, takze vic toho prozatim nezmuzete.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KarelDobrovanský

Dekuji adminovi za odped.

 

Jen bych chtel presnit, ze podobny problem jsem mel v dane lokalite pred rokem. Kdy mne opet ukecala obchodnice na prechod ze 60MB na 100Mb.

Rovnez to resily vymenou modemu z Motorola na Ubee. A stale shodny problem. To Ubee me odpojovalo. Nasledne az CISCO to vyresilo do stabilyty.

 

Proste to Ubee zahadne zahazuje pridelenou IP adresu v nasi lokalite, coz potvrdil i technik podpory. Jenze ted uz CISCO nemaji v nabidce a musim ho shanet po bazarech, coz se mi dnes povedlo sehnat.

 

 

Proc vzdy pri prechodu na vyssi rychlost, v nasi lokalite Bilina, nikdy nic nejde napoprve. Proc to tedy v nasi lokalite prodavaji kdyz to nechodi a nevi si stim rady. Proc to dycky narve obchodnik jako naprosto bezchybnou vec v nasi lokalite ?

 

Co mohu udelat z me strany, proto abych odstranil zahazovani pridelene IP adresy na modemu Ubee ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je zajimave, nepouzivas router ? viz. tento prispevek:

:!: Pozor na kombinaci Ubee 3206 s routery TendaW311R , TP link WR340G , nejakym zpusobem tam dochazi k ruseni na downstream freq. 354MHz a 362MHz v modemu, toto ruseni generuji prave tyto routery. Doporucuji mit vzdy tato zarizeni vice nez 1 metr vzdaleny od modemu. Je mozne , ze vice znacek a typu routeru timto zpusobem degraduje rychlost a stabilitu pripojeni (pomala rychlost, velka ztratovost), pokud o nejakych vite, muzete se podelit s ostatnimi zde na foru. Nevim, zda je podobny problem patrny i na Ubee 3236? :!:

 

Mimochodem, pri koupi modemu z druhe ruky si nejprve over podle jeho MAC adresy, zda byl skutecne od UPC koupen a neni jen v pronajmu, jinak ti bude k nicemu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KarelDobrovanský

Dekuji za odpoved.

 

Tak mne napadla silenost, ale mozna se to chyti. Nacvakal jsem pridelene IP adresy natvrdo na WAN. Snad se chyti.

 

Zajimavy postreh s tim rusenim. Mam WR1043ND v1 a wifi vypnutou. Hned ho odsadim o 2 m. Je pravda ze zatim jsem je mel u sebe.

 

Uz opravdu trenuji. Cokoliv pomuze sem stim. Dekuji za jakoukoliv konstruktivni radu.

 

 

Jinak to CISCO je UPC, od aktivniho uzivatele UPC, jako koupene od UPC ma i ty stitky a montazni list, dokonce jeste rok zaruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KarelDobrovanský

Tak odsazeni routru od modemu o vzdalenost 3m nepomohlo. Zahazuje IP porad. Rychlostni narust zadny, Setrvale maximalne 60-120MB.

 

Nemyslim si, ze by muj problem spocival v prudkem narustu ztratovosti. Vychazim z toho, ze jsem mel CISKOna sluzbe 120MB absolutne stabilni. A pri kolizi z UPC si natahl IP z DHCP.

 

Ani IP na WAN natvrdo nepomaha, ten modem to proste zahodi a smitec. Tvari se ten modem ze problem nema, sam v sobe problem pri kolizi nevidi, tak nema duvod natahovat novou IP adresu z DHCP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KarelDobrovanský

Ano volam ji denne technickou podporu. Ve smyslu odstraneni poruchy, diagnostiky problemu i pro ostatni uzivatele, se shodnym problemem.

 

24.9.2013 - vymena modemu. Do hodiny jsem kontaktoval tech podpuru, ze k navyseni rychlosti nedoslo.

25.9.2013 - vypadek internetu a TV 8 hodin. Kontaktoval tech podpuru, ze uz nejde ani TV ani Internet. Zapnuly nam to na noc od 21:30.

26.9.2013 - vypadek internetu a TV 13 hodin. Kontaktoval tech podpuru, ze uz nejde ani TV ani Internet. Odpoved byla ze technici hledaji ruseni.

27.9.2013 - vypadek internetu a TV 4hodin. Kontaktoval tech podpuru, ze uz nejde ani TV ani Internet. Odpoved ze technici predchzi den nainstalovali vadne zarizeni.

 

28.9.2013 - SMS od UPC, ze je vse jak ma byt

 

28.9.2013 - vypadeky internetu, zaseknuti modemu 1x za 2 hodiny. Kontaktoval tech podpuru, ze mi modem zahazuje IP. S technikem jsme dohledali vadu, v zahazovani IP a rychlost je od 60MB - 133MB jak kdy. Okamzite reseni nenavrhl. Reseni odlozil navstevou technika na na utery 1.10.2013.

29.9.2013 - vypadeky internetu, zaseknuti modemu 21x za 1 den. Kontaktoval tech podpuru, ze mi modem zahazuje IP. Ze stim nic neudela, ze nenvi.

Predal mne jakesi pani a ta dohosla vraceni zpet sluzby 120MB na zarizeni CISCO. S tim, ze se vynasnazi aby to bylo v pondeli 30.9.2013.

 

 

Shrnuto podtrzeno od 24.9.2013 jsem byl pokusnym kralikem, s totalne nefunkcnim internetem. A jsem neskonale rad, a dekuji bohu, zda se povede vratit v pondeli zpet sluzbu na 120MB/CISCO modem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...