Přejít na obsah

Internet UPC nikdy nedosáhnu udávané rychlosti, čím to je???


Návštěvník xkakaox

Doporučené příspěvky

Návštěvník xkakaox

Zdravím vás pánové, či dámy :)

Mám dotaz, máme internet od UPC+kabelovku, ten jejich balíček( samozřejmě staršího data takže platíme něco okolo 1300Kč) ,což už taky nechci a budu to muset celý zrušit a předělat ,když teď to mají pomalu o půlku levnější ;) Ale jde mi o internet, při měření mi to píše, že máme : Průměrná rychlost připojení: [?]20,01 Mbit/s , Průměrná rychlost stahování dat: [?]2,502 MB/s,Průměrná rychlost uploadu: [?]1,55 Mbit/s. A při stahování přes torent mi to maximálně vyšplhá na 1.6mb/s, a uploud mi nikdy nejde víc než 150 -160 kb/s ! Což je úplně směšné oproti tomu co mi to píše. Nechápu kde je problém? Modem je od UPC zn.Motorola model SB5101E a router máme Belkin model: F5D7234-4 v3. Vůbec nevím jaká je propustnost těchto dvou modelů? A hlavně už to tu je nějáká ta léta a rychlost se posouvá, zda to může být tím??

 

Velice vám děkuji za jakoukoliv odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč to řešíš teď? nejdřív se nech převíst na novej balíček, dostaneš novej modem, začneš využívat standardu eurodocsis 3, takže se ti celková rychlost rozloží mezi osm kanálů místo dosavadního jednoho a uvidíš, jak se to bude chovat :)

jo a rovnou šetři na novej router nebo pouvažuj nad pronájmem / odkupem wifi modemu 8)

a taky bys moh tu rychlost měřit přes ftp.upc.cz nebo na nějakym spolehlivym serveru ze speedtest.net :roll: mně to sice na dsl.cz měří download dobře, ale pro změnu mi ukazuje nepřesně upload...

Průměrná rychlost připojení: [?]94,22 Mbit/s

Průměrná rychlost stahování dat: [?]11,77 MB/s

Průměrná rychlost uploadu: [?]86,67 Mbit/s

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xkakaox

30 mb/s? hm to nevidím ani z dáááálky :D asi jo předěláme na novej balíček ten komfort s netem 120mb/s to by mělo tedy stahovat 120mb/s????? nebo to je nějako specifické???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva dny mám 120Mb/12Mb a "skutečná" rychlost je 18Mb/5Mb, kam se mi podělo těch 100Mb ?

Nekouknul by se někdo do modemu jaké mají být hodnoty "Power Level" a " Signal to Noise Ratio"

adresa modemu 192.168.100.1 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xkakaox

To myslím, zda vlastně dosáhnu té slibované rychlosti 120 mb/s? nebo mi to pojede nějakých 1.6 mb/s jako mi to jede maximálně teď a to i to hází, že mám 20 mb/ s net :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
hm tak jsem si to změřil přes speedtest.net a ten mi ukazuje ještě méně a to několikrát opakovaný měření :(http://www.speedtest.net/my-result/3069385647

To jsem z toho jelen :D I tak když mám dwnl 13MB/s, tak by to mělo tahat kolik? jsem z toho blázen.

Takový download zhruba odpovídá tarifu 120 (13MB/s=104Mb/s).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...