Přejít na obsah

Nahravani CA modul, zesilovac signalu


Návštěvník Timekiller

Doporučené příspěvky

Návštěvník Timekiller

Zdravim,

Mam dotaz... Omlouvam se, ze do vas nahustim omacku kolem, ale treba mi poradite:

Loznice: Samsung http://www.alza.cz/40-samsung-ue40eh5450-d324353.htm + CA modul s kartou

Pokoj: Samsung http://www.alza.cz/50-samsung-ue50eh5300-d308196.htm

Obyvak: stary CRT + STB s moznosti pripojit USB zarizeni k nahravani

Aktualne je pouze pripojena k antene pouze loznice a obyvak (kde je i ze zdi UPC), pokoj pouzivam pouze na filmy. Anteni kabel jde z obyvaku do loznice pres muj pokoj a v loznici je na nektere HD programy horsi/kolisavy signal, cili kosticky. Vinu za to ma podle mne delka a stari kabelu (obyvak->loznice +-15m). Dal jsem si ukol pretahat kabely s tim, ze v pokoji prepulim kabel, dam nejaky aktivni zesilovac, napojim si TV a od zesilovace do loznice (asi 6m) dalsi kabel k TV.

Dotaz #1: Ma nekdo zkusenost s posilenim signalu timto zpusobem popr co by pomohlo respektive jaky aktivni zesilovac by fungoval.

Dale budu menit TV v obyvaku a protoze moje ctena maticka je trosku negramotna co se tyce technologii, tudiz to bude muset byt samsung abych si trosku usnadnil vysvetlovani. Vzhledem k jeji libosti v nahravani programu mame doma jeste 2x video a to bych chtel samozrejme zrusit a nahradit necim novejsim.

Dotaz #2a: Idealni mi prijde neco jako Nahrat z CA modulu pres ethernet na server, ktery hodlam vmestnat do site, aby bylo mozne po nahrani rovnou sdilet obsah pres DLNA i na druhou TV (loznice), kde nejde nahravat vubec krome timeshiftu.

Dotaz #2b: Popripade nejlevnejsi Samsung TV s moznosti nahravat s CA modulem na USB (jestli to jde). Ja nasel ve 40" nejlevnejsi toto: http://www.alza.cz/40-samsung-ue40f6740-d450020.htm coz je pro me pouziti vybaveno zbytecnymi funkcemi, ktere nevyuziju (coz k tomu asi bude nutne zlo)

Jeste mne napada, jestli neexistuje Dotaz #2c: moznost to z USB rovnou po nahrani automaticky nesdilet do site, ale to bude podle mne uplne jina cenova kategorie.

 

 

Jeste jednou se omlouvam za obsirnost meho dotazu, ale proste jsme musel :-)

 

Predem dekuji za odpoved

Timek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz #1: Pamatuj si ze zesilovac se dava vzdy na zacatek vedeni, abys zesiloval kvalitni signal a ne sum,

takze davat ho do tveho pokoje je nesmysl.

Zesilovac tedy umisti minimalne za zasuvku UPC a potom se tam nasazi pasivni prvky tak, aby vysledna uroven signalu byla na vsech TV zhruba stejna, da se to zhruba spocitat, protoze kazdy prvek jako rozbocovac a pod. ma svuj dany utlum.

 

Dotaz #2a: To ti moc neporadim, ale kazdopadne nahravat rovnou po siti na server urcite nepujde, max. pres USB nekam na HDD a pak to rucne pretahat, ale ani to nebude uplne jednoduche, protoze rada pristroju tyhle nahravky ruzne koduje a pod.,

na tuhle problematiku jsou zde ale vetsi odbornici, takz snad ti nekdo poradi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

:D Nepřiložil si půdorys bytu, nebo alespoň situační plánek... :D

- máš podezření na starý kabel, tak ho neřež a rovnou kup nový (důležitější je ovšem zakončení kabelu, konektory), ke kabelu kup také obyčejný pasívní rozbočovač, o zesilovači zatím neuvažuj, při dobré kabeláži je signál (kabel UPC) dostatečně silný a bezporuchový i při vícenásobném rozbočení

- USB je úložné zařízení, podobně jako pevný disk

- záznamy pořízené na značkových televizorech jsou (jednoduše) nepřenosné na pc, dokonce ani na jiný televizor stejného typu

- CA modul (Conditionally Access Module), modul podmíněného přístupu slouží jen a pouze k dešifrování kódovaných programů, k ničemu jinému a samozřejmě pracuje pouze v přijímačích k tomu uzpůsobených, což mohou být pouze televizory, televizní karty do pc, set-top-boxy, nikoli však třeba DLNA servery a podobná zařízení

Takže pouvažuj o poněkud odlišné koncepci. Píšeš cosi o ethernetu (samozřejmě ne ve spojení s CAM), čili máš (nebo uvažuješ) domácí síť

 

Tomus byl rychlejší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při dobré kabeláži je signál (kabel UPC) dostatečně silný a bezporuchový i při vícenásobném rozbočení
To není pravda, někde to možná může jít, ale ne všude. U mě třeba rozbočení na 3 TV (kovové rozbočky Hama) už fungovalo špatně, signál byl slabý, některé muxy ještě šly, ale jiné měly kvalitu pod 40% a byla to jen slideshow čtverečků. Po zakoupení aktivního zesilovače se třemi výstupy jede vše s kvalitou 90-100%.
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezalezi samozrejme jen na kabelech, ale take na urovni signalu na zasuvce UPC, ten muze byt i 70, ale take klidne jen 50 dBuV nebo nekdy i mene a tam uz pak staci delsi kabel a rozbocovac a uz je problem.

 

Kazdopadne proble co popisuje Timekiller bych videl spis na problem v kabelech, nez na slaby signal, ikdyz zesilovac by mu take asi pomohl.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Kabeláž je základ, tím myslím kabely včetně kvalitních (kvalitně montovaných) konektorů. Teprve po splnění této podmínky má smysl uvažovat o použití zesilovače (i když moc nestojí, stále je to větší investice než do kabelů).

I když je to poněkud zavádějící informace, já mám na modemu, tedy v pásmu 300 až 400 MHz, úroveň signálu na všech osmi kanálech okolo -7 dBmV, na obou větvích rozbočeného signálu mám další rozbočení - na všech přístrojích kvalitní signál (včetně analogu).

Mnozí stěžovatelé na nekvalitní příjem na tomto fóru uvádějí při tomto testu úroveň signálu podstatně vyšší (± 0 dBmV, někdy i plusové hodnoty).

Takže opakuju, kabeláž je základ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Timekiller
:D Nepřiložil si půdorys bytu, nebo alespoň situační plánek... :D

- máš podezření na starý kabel, tak ho neřež a rovnou kup nový (důležitější je ovšem zakončení kabelu, konektory), ke kabelu kup také obyčejný pasívní rozbočovač, o zesilovači zatím neuvažuj, při dobré kabeláži je signál (kabel UPC) dostatečně silný a bezporuchový i při vícenásobném rozbočení

- USB je úložné zařízení, podobně jako pevný disk

- záznamy pořízené na značkových televizorech jsou (jednoduše) nepřenosné na pc, dokonce ani na jiný televizor stejného typu

- CA modul (Conditionally Access Module), modul podmíněného přístupu slouží jen a pouze k dešifrování kódovaných programů, k ničemu jinému a samozřejmě pracuje pouze v přijímačích k tomu uzpůsobených, což mohou být pouze televizory, televizní karty do pc, set-top-boxy, nikoli však třeba DLNA servery a podobná zařízení

Takže pouvažuj o poněkud odlišné koncepci. Píšeš cosi o ethernetu (samozřejmě ne ve spojení s CAM), čili máš (nebo uvažuješ) domácí síť

 

Tomus byl rychlejší...

 

Ale vis, ze sem to chtel splacat v malovani, ale musel jsem vypadnout z prace a to upravovani vzhledu prispevku me stalo dost casu :-)

Stary kabel je urcite, nekvalitne nacvakly, cili vymena je jista. Mel jsem za to, ze ke ztrate signalu na TV v loznici dochazi z duvodu delky kabelu, cili kdybych pripojil aktivni rozbocovac (nebo neco takoveho) do pokoje, mel bych stale dost silny signal na replikovani, ale hadam, ze ten muzu opravdu dokoupit kdykoliv, zatim tedy pretaham kabelaz a uvidime.

 

Abych vse jeste trochu osvetlil: Meli jsme stary puvodni STB od UPC (sedivy se zelenym kruhem) ten se odebral do vecnych lovist. Nasledovala vymena za novy. Mel jsem dve moznosti:

1. STB s integrovanym HDD na nahravani, vystup pouze HDMI

2. STB s USB moznosti pripojit ext. HDD na nahravani, vstup HDMI ale stale jeste SCART

 

Vzhledem k tomu, ze jsem nechtel kupovat novou televizi v ten moment, bral jsem moznost 2. Pote co STB dorazil, jsem propojil s TV a zjistil, ze zlobi SCART, ale bohuzel ne kabel, nybrz konektor na CRTcku. Takze mam moznost koupit TV a pripichnout ji na STB a do nej pichnout HDD a nahravat, nebo koupit TV, vratit STB a poridit CA modul abych eliminoval pocet zarizeni/ovladacu, ale v tom pripade musi byt drazsi aby umela nahravat primo TV.

Coz mne privadi k dalsimu dotazu, u zname jsem videl, ze STB s integrovanym HDD od UPC umi nahravat tusim 4 programy naraz. Umi to takto podobne i TV s moznosti nahravat pres USB?

 

Ethernet je pouze obycejna sitova pripojka UTP kabelu (internet) s konektorem RJ45, kazda "smart" televize ji ma, ale vyuzivaji ji pouze k internetu nebo pro pristup ke sdilenym slozka. Asi bylo blahove myslet si, ze to pujde takhle snadno. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Timekiller

Jeste mne napadlo, jestli by nebyla cesta pripojit k TV nejake NAS zarizeni, ktere podporuje DLNA a do site by to rovnou sdilelo, ale asi bude opravdu problem v zakodovanym formatu nahravku, popripade TV si pravdepodobne naformatuje USB disk na svuj format...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nápady sice máš, ale těžko se v tom orientovat.

- Zdroj tv signálu, tedy účastnickou zásuvku UPC, máš v ložnici (stará tv + STB). Zde skutečně záleží na aktuální prostorové dispozici. Může být praktické rozbočit signál přímo na účastnické zásuvce, jedna větev ke staré tv v obýváku a druhá větev do ložnice (40" tv) a do pokoje (50" tv). Rozbočení signálu lze také na STB (loop OUT), ovšem novější STB nejsou ve standby stavu pro signál průchozí.

- O zasilovači uvažuj až po renovaci rozvodů, bude-li zapotřebí, možností je celá řada, s jedním nebo více výstupy, s regulovatelným zesílením pro každý výstup samostatně

- SCART výstup z STB je vždy jen analogový (asi právě jen pro staré crt), takže na SCART zapomeň. Nahrávky z běžných STB (které dodává UPC) nejsou jednoduše přenositelné, tedy ani editovatelné, do pc (já STB žádný nemám).

- na televizor jako PVR zapomeň, nahrávky na značkových tv nejsou (jednoduše) přenositelné dokonce ani na tv stejného typu.

Pokračování příště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Víc se nevešlo do příspěvku... Funkce PVR na tv je vhodná (velmi) jen pro timeshift.

- pouvažuj o jiném způsobu nahrávání, buď nějaký relativně drahý STB (TechniSat, viz jiné vlákno), nebo o použití tv tuneru...

- mimochodem, kde máš pc, v pokoji? Máš net také od UPC, jaký máš modem. Nějaký DLNA server je skutečně vhodným řešením, všechny dvě smart tv připojené přes ethernet (wifi méně vhodné) k routeru.

-Já nahrávám na dvou pc, první desktop s dual DVB-C tunerem, druhý mini (Lenovo Q190) s DVB-T dual tunerem O tento pc se prakticky nestará, jen vzdálě přistuju a kontroluju časování nahrávek...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...