Přejít na obsah

Nahravani CA modul, zesilovac signalu


Návštěvník Timekiller

Doporučené příspěvky

Návštěvník Timekiller

Zajimave.

- Mno rozvod UPC je v obyvaku za CRT televizi, ktera se bude menit.

- Ano pocitac je v pokoji, ale ten bych na to nechtel pouzivat. Budu zrizovat v komore desktop jako server a ten by mel bezet nonstop, presne jak rikas, pripojit na proud a na sit a vzdalene spravovat.

- Net od UPC mam 60mb k tomu prislusny modem.

 

protoze mam jen 100mb router, koupim gigabitovy switch, router bude jen na wifi a na DHCP.

-Ja si myslim, ze pro mne nahravani pres tuner v PC bude nepouzitelny, protoze ja nahravat nic nepotrebuju a matka s PC neumi a ze by se mi chtelo ji vse programovat.

Nebo se mylim a je to nahravani dostupne jinak?

-Pokud mne ma predstavivost neklame, tak je to tak,ze pres tu kartu jde antenni kabel a pak teprv do televizi,treba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ve svých příspěvcích používáš termíny anténa a anténní kabel. Předpokládám, že tím myslíš signálový RF kabel z účastnické zásuvky UPC...?

ze pres tu kartu jde antenni kabel a pak teprv do televizi,treba Pokud tou kartou myslíš tv tuner do (k) pc, tak to je různé podle typu a výrobce, některé karty skutečně mají signal loop out.

Do toho desktopu-serveru můžeš dát tv tuner (nebo USB tuner) a vzdáleně (z kteréhokoli dalšího pc nebo jiného zařízení) programovat nahrávání při použití programu DVB Viewer a především jeho služby Recording Service (běží na pozadí s minimální zátěží CPU). RS kromě plánovaného (a opakovaného, u seriálů, i při neshodných časech - dokáže to vyhledávat) umožňuje i streamování po síti jak nahrávek, tak i aktuálního vysílání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Timekiller

Promin, ale bohuzel v techto terminech se neorientuji. Myslim klasicky koaxialni kabel M->F od UPC rozvodu na zdi do TV :-)

 

Jak TV tuner v PC dekoduje kanaly UPC? Musi se nejakym zpusobem vlozit karta od UPC?

 

Ja chapu co mas na mysli a jde o velmi elegantni zpusob reseni nahravani a nasledneho prehravani do site. Jen se to podle mne neslucuje s pouzitim meho 60 leteho rodice :-) Pocitac absolutne neovlada a mohu povazovat za svuj osobni uspech, ze jsem ji naucil s ovladacem.

 

Abych vysvetlil zpusob jejiho fungovani:

Chce se divat na dva programy na raz, a to nemuze... Takze si pusti nahravani a sleduje program, ktery nenahrava :-/ Ano mohl bych eliminovat dost programu tim, ze bych dal nahravat jeji oblibene porady, ktere jsou periodicke, ale porad nemam vyreseno jak nahrat aktualni vec. Nyni ji s VHSkou stacil jeden klik cerveneho tlacitka a to bych nejakym zpusobem chtel zachovat, ale odstranit ten scartovy archaicky monstrum na VHSky :-)

 

Jinak diky za vycerpavajici odpovedi a omlouvam se za hroznej nanos informaci a dotazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Jak TV tuner v PC dekoduje kanaly UPC? Stejným způsobem jako kterýkoli jiný přijímač (tv, STB, různé boxy). Tedy tuner pro DVB-C musí obsahovat CI (Common Interface) slot pro CAM se smart kartou. Tuner bez vloženého CAM nebo tuner bez CI slotu bude přijímat pouze nekódované programy (FTA).

Co se týká znalostí Tvé maminky (spíše neochoty se učit), tak asi nezbyde, než skutečně nahrávat na tv (1 tlačítko na DO). Psal jsem sice, že záznamy jsou nepřenosné, ale existují (složité) postupy, jak problém řešit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Návštěvník inko1

Retiree: "Kabeláž je základ, tím myslím kabely včetně kvalitních (kvalitně montovaných) konektorů."

 

Přípojka koax do bytu,vč.zásuvky UPC je původní (min.15 let).Přívod do zásuvky(z ní pak TV sCAmod. do pokoje) je bezkonektorový,uříznuto nožem-drátek uvnitř pod šroubek a vývod (zásuvka je průběžná) tak stejně.Stínění pro oba konce je pod společnou svorkou.Vývod pokračuje do koncové zásuvky s F konektory ,kde je napojen HRZ cihla + druhá TV s CAmod.

Když zde je řeč o kvalitní kabeláži,-má smysl ten vývod (cca 7m) nahradit novým koaxem 4x stíněným,vzhledem ke zmíněnému stavu přípojky ?

A ještě dotaz, z hlediska ztrát je lepší :

průběžná zásuvka + 7m koax+ konc.zásuvka +1m koax Data (HRZ) a 1m koax TV CAmod, nebo

konc.zásuvka(místo té průběžné) z ní Data 7m koax do HRZ + z ní TV rozbočovač se 7m koax do druhé TV (a v rozbočovači i ta první TV,původně napojena z průběžné).

Vymýšlím už asi magořiny kvůli tomu problému TV s CAmod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir
Retiree: "Kabeláž je základ, tím myslím kabely včetně kvalitních (kvalitně montovaných) konektorů."

 

Přípojka koax do bytu,vč.zásuvky UPC je původní (min.15 let).Přívod do zásuvky(z ní pak TV sCAmod. do pokoje) je bezkonektorový,uříznuto nožem-drátek uvnitř pod šroubek a vývod (zásuvka je průběžná) tak stejně.Stínění pro oba konce je pod společnou svorkou.Vývod pokračuje do koncové zásuvky s F konektory ,kde je napojen HRZ cihla + druhá TV s CAmod.

Když zde je řeč o kvalitní kabeláži,-má smysl ten vývod (cca 7m) nahradit novým koaxem 4x stíněným,vzhledem ke zmíněnému stavu přípojky ?

A ještě dotaz, z hlediska ztrát je lepší :

průběžná zásuvka + 7m koax+ konc.zásuvka +1m koax Data (HRZ) a 1m koax TV CAmod, nebo

konc.zásuvka(místo té průběžné) z ní Data 7m koax do HRZ + z ní TV rozbočovač se 7m koax do druhé TV (a v rozbočovači i ta první TV,původně napojena z průběžné).

Vymýšlím už asi magořiny kvůli tomu problému TV s CAmod.

 

 

No nějak jsem se v popisu zamotal, ale proč máš 7m koax do HZN a na něm rozbok do TV ? použi novej kabel ze zásuvky a použit TV výstup pro TV za prvé ušetříš strátu cca 3,5 dB + nebudeš vysílat rušení z TV do sítě UPC protože TV pobježí přes TV vystup na zásuvce která tomu zamezí. Vyhnes se tím v případě problému zafiltrování tohoto rušení = zafiltrovaní zpetného směru = nefunkčnost internetu :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

lada-vir: "No nějak jsem se v popisu zamotal, ale proč máš 7m koax do HZN a na něm rozbok do TV ?".

Tak to není.Mám Zás1(chodba), pak koax 7m a na konci Z2(obývák). Ze Z1 je z vývodu TV napojena TV1(ložnice) a ze Z2 v obýv. je z vývodu TV napojena TV2 a z vývodu Data napojen HRZ. A otázka byla,zda je vhodnější toto,nebo použít pouze Z1 a z ní natáhnout do obýváku 2x 7m. 1 koax z Data do HRZ a 1 koax z TV do TV2 (s tím,že tento by musel být z rozbočky , kvůli TV1 v ložnici).

Na technika UPC jsem se ptal,zaplatil bych cca 450 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...