Přejít na obsah

Problém s naladěním některých kanálů DVB-C


Návštěvník vladaron

Doporučené příspěvky

Návštěvník vladaron

Mám novou televizi LG 27MA73D-PZ, která má tuner jak na ANALOG TV tak na DVB-T i DVB-C.

Mám předplacenou službu od UPC Klasik + , a mám v televizi CA modul od UPC.

Když dám televizor naladit na kabelTV službu UPC, tak mi to naladí všechny kanály DVB-C od 38. kanálu až po 59. kanál,

tedy všechny co UPC vysílá. Je to v současné době 141 tv programů a 42 rozhlasových programů. Když ale chci programy

zobrazit, tak mi to zobrazí jen některé, a u některých mi to zobrazí pouze hlášku : " NENÍ SIGNÁL ". Zjistil jsem, že to jsou

tyto kanály: 41, 42, 46, 47, 50, 51, 53, 59. Jediný co jsem zjistil je to, že tyto kanály jsou v PRAZE obsazeny DVB-T vysílači,

takže si myslím, že se to nějak s těmi kabelovými kanály vzájemně ovlivňuje.

Potřeboval bych poradit co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Správná dedukce, pravděpodobné rušení pozemními vysílači...

Prověř svou cestu signálu od účastnické zásuvky k tv, kabely a zejména jejich zakončení - dokonalé spojení konektorů s kabelem. Sériově vyráběné a prodávané účastnické šňůry to nezaručují, běžné plastové konektoru také ne. Použij F konektory a redukce F na IEC konektor.

K rušení také může docházet někde před účastnickou zásuvkou, třeba v rozvodné skříni v domě. Teprve pokud si budeš jist, že Tvůj rozvod RF signálu je v pořádku, obrať se na UPC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Já jsem si říkal, že jestli prolejzaj ty DVB-T kanály do kabelu, tak bych je měl naladit.

Proto jsem zkusil ladit televizor na DTV, ale naladily se pouze kanály 21 až 27, to jsou

kanály od UPC, a dál už se nic nenaladilo.Takže podle logiky by tam ty DVB-T kanály

ze vzduchu bejt neměly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Chybný závěr...

Pokud je příčinou skutečně průnik signálu pozemních vysílačů DVB-T do kabelu, je takový signál natolik silný, že postačuje k rušení stejných kanálů DVB-C, naopak signál pozemních vysílačů, který proniká do kabelu, je natolik slabý, že jej tv DVB-T tuner vůbec nedetekuje (resp. je zcela překrytý/zarušený signálem DVB-C).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Udělal jsem další pokus, totiž kabel, který jde do anténní zdířky televizoru, jde na druhém konci do krabice s rozdělovákem od UPC.

Ten rozděluje signál z kabelu na tři části, a to : jeden na internet, druhý na FM radio, a třetí na kabelovou TV.Tento rozdělovák, ale

má pro všechny signály celkový útlum 7 dB , tak jak je to na něm napsáno.Takže jsem kabel od TV odpojil, odpojil jsem i kabel co

vede do toho rozdělováku, a tyto dva kabely jsem spojil, tedy jsem vyřadil celou tu krabici od UPC.Pochopitelně, že mi vypad internet,

ale to sem nepatří.A ejhle ty kanály co jsem neměl, tak naskočily, ovšem síla signálu není na 100 procentech, a hlavně kvalita signálu

je někde kolem 50 procent.Takže je to jasný signál v kabelu od UPC je slabý a u těch kanálů, které se shodují s terestrickýma je těmito

signály rušen tak, že televizor na to reaguje jako špatný signál a zamutuje se.Takže volám techniky od UPC aby mi zvedly signál.

No snad se jim to podaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ten rozdělovák se nazývá účestnická zásuvka a nejsi oprávněn do ní zasahovat, nicméně požaduj od UPC nápravu!!

Pro zajímavost, podívej se do rozhraní modemu, jakou (jaké) máš úroveň signálu a odstup Signál/Šum (SNR)... Píše se o tom v každém druhém příspěvku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Do tý účastnický zásuvky jsem nijak nezasahoval, pouze jsem jí obešel, abych zvednul signál o těch 7 dB, který tlumí ta zásuvka.

A teď je to zase zpátky přes tu krabici UPC, a ty zmíněné kanály zase nejdou.

Jinak signál internetovýho modemu je 2mV, a signál šum je 40dB. To si myslím, že je v pořádku. Na internetové spojení si nestěžuju,

to mi, zaplať pánbu, jde dobře.

Technika od UPC jsem již objednal, a přijde za týden, tak jsem zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...