Přejít na obsah

Problém s naladěním některých kanálů DVB-C


Návštěvník vladaron

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree
Do tý účastnický zásuvky jsem nijak nezasahoval, pouze jsem jí obešel,

Tohle nechápu...

Kabel je (obvykle) veden z rozvodné skříně v domě až do účastnické zásuvky v bytě. Jak jsi ji obešel? Otevřel jsi "krabičku" a odpojil přívodní kabel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Ano otevřel jsem krabičku a odpojil přívodní kabel, a ten napojil přímo do televize.

Tím jsem dosáhl zvětšení signálu z kabelu UPC na maximum.Tedy +7db, co má ta krabička útlum.

Nic na tom není, ta krabička není nijak zaplombovaná, a nijak jsem ji neporušil.

Pak jsem to vrátil zase zpátky, tak jak to má být.Tím mi klesl signál do televize o těch 7dB,

a ty již zmíněné kanály zmizely.V tý krabičce od UPC je obyčejný pasivní rozbočovač se šroubovacími

F konektory, takže není to problém kabely odšroubovat a navzájem je spojit F spojkou, kterou mám.

Takhle by se to dalo používat, akorát bych neměl internet.

Je to blbý, že u mně v bytě jsou ty terestrický signály tak silný, že prolezou do toho půlmetrovýho

kabelu, a rušej ty kabelový kanály.Ono je vůbec divný, že UPC používá ty samý kanály co se vysílaj

vzduchem.Pak není divu, že se to tluče.Tohleto se nikdy nedělalo, ve společných anténách se vždycky

signály z antény konvertovaly, do kabelu, do jiných kanálů než byly v tom místě ve vzduchu.Proto se zavedly

pro kabelový televize tzv kabelový kanály SE01ažSE20 a S21ažS41, které se u vzdušných vysílačů nepoužívají

viz : http://www.dx.cz/modules.php?name=Downl ... tit&lid=68.

UPC používá tyto kanály k distribuci 18 ti analogových programů, pro ty co mají staré televize, bez digitálního

set tob boxu.A k distribuci svých 141 DVB-C programů používá běžné UHF pásmo, které se ale používá k vysílání

TV vzduchem, a vůbec není určeno ke kabelové distribuci.Divím se, že jim to vůbec rada pro rozhlasové a televizní

vysílání povolila.Přitom v pásmu S21ažS41 UPC nic nevysílá, tak proč tam neumístila ty DVB-C kanály?

Ovšem jestli tam nejsou kanály pro internet, to nevím, ale někde být musejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@vladaron Kanály S25 až S32 používá UPC pro download internetu. Ostatní Tvé závěry vyplývají z neznalosti problematiky, dál studuj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladaron

Takže záhada vyřešena,

Dnes u mně byl technik UPC, změřil signál v krabici, a pak na kabelu, co jde do televize, a zjistil, že je špatný

ten 0,5m dlouhý kabel, co jde od krabice do televize.Je málo stíněný, a do něj prolejzaj ty zmíněný terestrický

signály.Takže kabel vyměnil za dvojitě stíněný, a vše je v naprostém pořádku.To bych teda neřekl, že do normálního

koaxiálu, ikdyž je jenom jedenkrát stíněný, že prolezou ty signály ze vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Jo kabel od zásuvky vede rovnou, je originální, a je 0,5 m dlouhý.

Odzkoušení/výměnu tohoto kabelu jsi měl provést už před týdnem. Co je to originální kabel? Běžně prodávané, tzv. účastnické šňůry, jsou vyráběny podivnou technologií, možná vyhovovaly kdysi pro analogový příjem, při příjmu DTV obvykle nevyhoví - možná nedokonalé stínění, možná spojení konektorů s kabelem...

Moje zkušenost: Kdysi jsem použil kousek zdánlivě dobré účastnické šňůry, max. 20 cm, na jedné straně původní zalitý konektor, na druhé straně namontovaný F konektor. Řadu měsíců jsem řešil problém se silným rušením především slovenského multiplexu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...