Přejít na obsah

Doporučení nového routeru pro UPC 120Mbit/s


Návštěvník Kynclovi

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kynclovi

Dobrý den,

prosím o radu či doporučení, jaký vybrat nový Wi-Fi router pro připojení UPC 120Mbit/s? Mám doma nějaký starší, ještě jsem ani nepátral jaký, ale snižuje mi rychlost Wi-Fi na nějakých cca 30 Mbit/s. Hodně tady rezonuje typ na TP-LINK TL-WR1043ND, je to správně? Internet používám v 3-pokojovém bytě na P4, vyplatí se dokoupit silnější antény?

Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Ten TL-WDR3600 je samozrejme lepsi, ale TL-WR1043ND je dobry router, gigabit porty ma, funguje na nem openwrt a kdyz jsem to tenkrat s notebookem meril, tak myslim ukazoval kolem 75 mbitu. Jina vec je, ze malo kterej server stejne da vic nez 9MB/s, takze router kvuli tomu menit nebudu ;)

 

Tabulka rychlosti na lan portech pro jednotlivy tp linky:

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=465

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník zobin

Na to jsem, prisel tak, ze v praci mam optiku a kdyz stahuju, tak to jede ve vetsine pripadu do tech 9MB/s (coz je cca tech 75 mbitu) jednim vlaknem. Kdyz pustim vic vlaken, dostanu v pohode i pres 200 megabitu, ale to zas vetsinou download servery nepusti. Torrent by mohl ficet, ale na upc bych ho zas neriskoval, kdyz ma verejne ip adresy. Napr. tady mam 40mbitu pripojku od UPC a stahuje mi primo od upc z mirror.dkm.cz 4MB/s (po kabelu), ackoliv by to melo jet 5. Merak speedtestu ale ukazuje 40/4, presne jak by to melo jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin

Diky, ale to nebude muj problem, mam uz vsude sedmicky. Dneska jsem neco tahal ze slunecnice a pak libre officy a v obou pripadech to jelo temer 5MB/s i jednim vlaknem. Tak asi jak kdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přesně tak. Jednovláknově, je většinou download 5-9 MB/s (tak do 100 mbits). Třeba i z Microsoftu download ISO jede v jednom vlákně tak 5-6 MB/s. Ve více vláknech už je to lepší. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...