Přejít na obsah

Jak přepnout síťovou kartu na PC do 1Gb/s


Návštěvník vladaron

Doporučené příspěvky

Návštěvník zobin

Kabely jsou svina, uz jsem videl kabel, na kterem sice bylo napsano cat 5e, z vyroby lisovany, ale chodil spolehlive jen na 100mbit. Kdyz se to nahodou sitovky domluvily na gbit, tak to zlobilo, ale projevovlao se to jako vypadky, ne ze by to jelo pomaleji, spis ze to vubec nejelo. A to byl kabel jen 2m dlouhej :shock: Kratke kably bych uz kupoval cat6, jsou skoro stejne drahe a je tam rezerva :)

 

když koupim cat6 že se to eště zlepší ?

cat5e je na 1 Gb/s, cat6a na 10 Gb/s, na co by ti byl?

 

Treba ma dlouhe kabely :) Opravte me, pokud se pletu, ale cat 5e umi gbit jen do cca 50 metru, dal do tech cca 100m uz jen 100 mega ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

Cat 5e je do 100 m i pro gigabit. Chce to kvalitní kabel a žádné ostré ohyby. Do 50 m se dá použít Cat 6 pro 10 Gb.

 

Odesláno z mého GT-I9195 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Sany

Prosím o radu. Zakoupil jsem novou síťovou kartu TP-LINK TG-3468 s rychlosti až 1 Gb/s. I přes konfiguraci síťové karty, kde jsem nastavil Auto Disable Gigabit na Disabled, Green Ethernet na Disabled a Speed and Duplex na 1 Gb/s Full Duplex, mi v okně připojení k místní síti - stav stále ukazuje rychlost připojení 100 Mb/s. Na výstupu síťové karty bliká zelena dioda 100 Mb/s. Po restartu počítače, modemu a síťové karty stále žádná změna. Nevíte někdo jak by se to dalo nastavit na ten 1 Gb/s ? Děkuji

 

Mám:

Windows 7

Internet připojen kabelem CAT5e přímo z modemu (technicolor) do počítače.

Objednaná rychlost od UPC 120 Mb/s - reálná rychlost cca 70 - 80 Mb/s

Ovladače síťové karty mám aktuální.

 

[album]378[/album]

 

Tak problém vyřešen. Stačilo koupit kabel CAT6 a hned po zapojení se vše přenastavilo na 1Gb/s. Rychlost je nyní 120 Mb/s. Kabel CAT5e nestačil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník dim0n

Je to X let starý, ale musím se podělit teď se stejným problémem, který jsem vyřešil následovně, a předpokládám, že to bude trápit vícero lidi...

Správce zařízení, tam najít síťovou kartu, vlastnosti, nahoře zvolit kartu upřesnit, a tam si pohrát s nastavením, v mém případě zakázat položku ZELENÝ INTERNET (Green Internet?) a olala a najednou že 100Mbit mám 1Gbit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...