Přejít na obsah

Nový Wifi modem.


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník zobin

Velky vykon oceni zejmena majitele velke zahrady kolem panelaku :D Tp link wr841n, coz je uplne obycejny router, chytam na notebooku pouzitelne jeste u sousedu o dve patra niz a to jeste pres chodbu. U routeru upc je problem asi v tech integrovanch antenach. Comtrend vr 3026e v1 s integrovanou antenou, co prodavalo o2, mel taky signal uplne na pytel, nova v2 s externima antenama je na tom mnohem lip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady byl výkonem spíš míněn výkon integrovaného CPU, který má dopad na to, jakou rychlost a kolik spojení je router schopen uNAtovat či jinak uroutovat. Ale jinak souhlas, integrované anténo jsou jen zdrojem problémů.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

UPC má 95% zákazníků v panelách a cihlách, takže pokrytí +- dostatečné. Navíc je pro ně větší dosah nežádoucí - přece nechce, aby wifinu chytali i sousedi okolo :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
UPC má 95% zákazníků v panelách a cihlách, takže pokrytí +- dostatečné. Navíc je pro ně větší dosah nežádoucí - přece nechce, aby wifinu chytali i sousedi okolo :))

Nebo aby si klienti nestěžovali na rušení, když je těch WiFin napráskaných všude okolo jak hub po dešti. Jinak dobrý řešení je přechod na 5GHz. Už jsem se k tomu dokopal a kromě takřka čistýho pásma je dobrá i rychlost - na tarifu 250/25 to frčí kolem 93/23. Oproti zhruba poloviční rychlosti ve 2,4GHz teda zjevnej pokrok.

 

Kazdej nebydli v panelaku, silnejsi cihlove zdi maji vetsi utlum, takze ja mam doma v okrajovych castech domu problem.

Nějaký APčko by to mohlo spravit, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 GHz je fajn, mě to celkem běžně jede 150 Mbit, občat vytáhnu i 200, je tam daleko víc místa a stále je to dražší, takže to lidi tolik nepoužívají, já doma zachytím 15 APček na 2,4 GHz, na 5 GHz sem sám. Bohužel ale zase 5 GHz není samozřejmost a levnější nová zařízení to ne vždy podporují, takže 2,4 GHz se nelze vyhnout. Navíc 5 GHz se hůře šíří, takže zejména menší zařízení jako mobily to hůře chytají.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zobin
Úplně nejvýkonnější CPU má první verze TP-Link 4900, je to ten 3 anténovej (verze 2 má antén 6). Bohužel tento WiFi router má ale antény pro 2,4GHz schovaný uvnitř a pokrytí není moc dobrý.

 

Mas pravdu, ten jsem nezaregistroval, Wr1043nd v2 ma jen 720MHz a jinej cpu. WDR4900 ma v openssl benchmarku o tretinu vic, ale taky stoji jednou tolik :)

 

S 5GHz to mate bezva panove :) Z osobni zkusenosti musim rict, ze pasmo 5GHz mam bohuzel vic zarusene jak starou 2.4, protoze je to tady zabity antekarema, kteri maji vysilac snad na kazdym panelaku a ja bydlim v poslednim patre. Zatimco na 2.4GHz chytnu cca 20 siti, ale nemam problem kopirovat filmy mezi zarizanima @10 MB/s, tak na 5GHz vidim siti mozna 50 a jede mi to mnohem hur. Nezkousel jsem kombinaci 2.4+5GHz, protoze jsem mel router s 5GHz jen na chvili pujcenej.

 

Jinak si net UPC posilam pres wifi spoj jeste na chalupu (nanobrdge ptp proti sobe) a jsem rad, kdyz mi to na chalupe realne jede 30mbitu, protoze ruseni na 5GHz venku je fakt otresny :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5 GHz pásmu jsou kanály 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64 povoleny pouze pro použití uvnitř budov a je omezen max výkon na 200 mW, na 52, 56, 60, 64 by navíc měla být aktivní automatická volba kmitočtu a automatická regulace výkonu. Viz

http://www.marigold.cz/wifi/doku.php/frekvence_5ghz

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_W ... 29.5B16.5D

Pokud na těchto kmitočtech provozuje kdokoliv venkovní přístupové body nebo spoje, neváhal bych podat stížnost na ČTÚ.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...