Přejít na obsah

Slabý signál UPC


Návštěvník koutasek

Doporučené příspěvky

Návštěvník koutasek

Zdravím,

mám problém se signálem u kabelové TV, před týdnem jsem si nechal aktivovat kabelovou TV od UPC (Praha), při naladění programů mi to nenaladí multiplex 12 (CT1 HD, CT2HD...) Multiplex 20 (JOJ,Markiza...). UPC mi poradili ať si kanály doladím manuálně, mám TV Panasonic (zkoušel jsem měnit i regiony Švedsko, Finsko a nic). Při manuálním ladění když dám frekvenci 730MHz (Multiplex 12) tak vidím, že tam není vůbec signál. Ale bohužel i u naladěných kanálů, např. Prima HD, Nova HD, dochází ke kostičkování, takže si myslím, že to bude signálem.

Zapojení je následující - krabička UPC, asi 30cm coax, který je na jedné straně připojen do UPC na druhé jde do kabelů, které jsou roztahané po bytě (je to nově zrekonstuovaný byt, bohužel nevím jaké délky kabelů jsou) v bytě jsou 3 nebo 4 krabičky na anténu, takže kabelu bude asi dost.

Chtěl bych se Vás zeptat, myslíte, že by šel signál zesílit některým ze zesilovačů?

 

Děkuji rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrejme mas na televizoru slabsi signal, nebo je nekde problem v kabelech a tim padem ti tam leze ruseni z DVB-T pozemnich vysilacu na 730 MHz a 778 MHz, viz jejich seznam: http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... praha.html

 

Takze prvni veci je kontrola kabelaze a konektorů, pak se zkus jeste kouknout do modemu jake ukazuje hodnoty urovne signalu a SNR na adrese http://192.168.1.1 nebo http://192.168.100.1/ kdyztak to celel zkopiruj a hod sem,

podle toho pozname jak si na tom se signalem na zasuvce UPC.

Take nevim jak mam presne rozumnet pojmu "Zapojení je následující - krabička UPC, asi 30cm coax, který je na jedné straně připojen do UPC na druhé jde do kabelů,..."

Dalsi vec: "3 nebo 4 krabičky na anténu", asi tim myslis zasuvky (?), ty bych radeji uplne odstranil, protoze nejspis jen signal jeste vic zeslabuji.

A zesilovac by pomoci mohl, ale az v nejnutnejsim pripade, kdyz nic dalsiho nepomuze.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Připoj televizor na zkoušku přímo do té první krabičky (účastnická zásuvka UPC) kvalitním kabelem, pravděpodobně naladíš vše... Jak se zmiňuje Tomus, velmi pravděpodobně je problém v kabeláži, zkus to přesněji popsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koutasek

Tak k zapojení

"Zapojení je následující - krabička UPC, asi 30cm coax, který je na jedné straně připojen do UPC na druhé jde do kabelů,..." - nyní je to UPC účastnická zásuvka do které je připojen kabel pro rozvody po bytě.

Se 4ma zásuvkama v bytě neudělám nic, je to propojené jedním kabelem a vývod je u účastnické zásuvky, takže je nemám jak vyřadit. Nevím jak jsou kabely vedeny, výkres instalace bohužel nemám.

TV připojit přímo ke UPC zásuvce zkusím o víkendu, dřív se k tomu nedostanu.

 

Tady přikládám úrovně signálu:

Model: Cisco EPC3208

Vendor: Cisco

Hardware Revision: 1.0

MAC Address: 60:2a:d0:d8:0d:7c

Bootloader Revision: 2.3.1_R3

Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc

Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin

Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013

Cable Modem Status: Operational

 

 

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed

DOCSIS Ranging: Completed

DOCSIS DHCP: Completed

DOCSIS TFTP: Completed

DOCSIS Data Reg Complete: Completed

DOCSIS Privacy: Enabled

 

 

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 4.7 dBmV 43.2 dB

Channel 2: 4.0 dBmV 43.1 dB

Channel 3: 5.3 dBmV 43.8 dB

Channel 4: 5.8 dBmV 43.9 dB

Channel 5: 6.0 dBmV 43.8 dB

Channel 6: 6.4 dBmV 43.9 dB

Channel 7: 6.6 dBmV 43.6 dB

Channel 8: 6.3 dBmV 43.2 dB

 

 

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 43.0 dBmV

Channel 2: 43.0 dBmV

Channel 3: 42.5 dBmV

Channel 4: 43.5 dBmV

 

Mnohokrát díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Signal na modemu vic nez OK, takze problem na strane UPC spis nebude,

porad ale moc nerozumimtomu jak to mas presne zapojene, jestli do hvezdy (tedy rozbocovac a ke kazde TV samostatny kabel), nebu seriove, tedy jeden kabel a od nej odbocky v podobe zasuvek.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koutasek

Tak jsem se k tomu vyzkoušení dostal dneska. Když připojím TV přímo k účastnické zásuvce UPC tak to vše jede bez problémů. Takže vše je v bytových rozvodech. Dá se s tím něco dělat?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak uz psal na zacatku, chce to predevsim zkontrolovat spoje na kabelu, ono kolikrat staci aby bylo nekde neco spatne dotazene, nebo napojene a pak to toho vleze ruseni.

Nekdy take byva problem v nekvalitnim kabelu, ktery je malo stineny a kdyz je ruseni silne, tak do nej proleze.

Take zalezi jak je to zapojene a jestli je na vsech zasuvkach stejne silny signal.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník koutasek

o víkendu zkusím dotáhnout zásuvky, kabel nevím jak je kvalitní, nicméně je pevnější a silnější, než s kterým jsem testoval (připojení TV napřímo do účastnické zásuvky), testovací kabel měl 5m a byl to uplně obyčejný asi za 100kč, co jsem kdysi kupoval.

Dá se nějak změřit signál v zásuvce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...