Přejít na obsah

Pomalé VPN + jak nastavit TC7200 pro VPN server?


Návštěvník JJ

Doporučené příspěvky

Návštěvník JJ

V domácnosti 1 mám:

Tarif 40/4, novou UPC krabičku Technicolor přepnutou do režimu bridge, za ní vlastní krabičku Linksys, která mi dělá NAT a DDNS. Za NATem mi běží PC s VPN serverem (Win Vista).

 

V domácnosti 2 mám:

Tarif 30/1 a UPC krabička Scientific Atlanta, za ní vlastní krabička Linksys, která dělá NAT.

 

Z domácnosti 2 se připojuji na VPN server v domácnosti 1. Měl bych tedy dosahovat rychlosti 4/1 Mbps. A tuhle rychlost opravdu +/- dosahuji ve všech testech rychlosti.

Reálná rychlost downloadu je ale pod 512 Kbps, upload je ještě nižší. Zkoušel jsem všechny možné rychlé servery, zkoušel jsem přímo stahovat z PC v domácnosti 1.

 

Je to normální? Vypadá to, jako by UPC ořezávala VPN provoz na 512 Kbps, ale na všech možných serverech testujících rychlost měla výjimka a nechala to tam projít naplno. Je to možné?

 

Mám to řešit s UPC?

Nebo je problém v nastavení nějaké krabičky?

 

Díky za reakce.

Upraveno uživatelem JJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JJ

1) V nastavení linksysu (v domácnosti 1) jsem již dříve zkoušel nastavovat QoS na vypnutou, nebo ji zapnout a nastavit velikost uploadu na 4096 kbps. Žádná změna. To je tak jediné nastavení, které by to IMHO mohlo nějak ovlivňovat.

Ale jinak - pokud to není zřejmé, tak tím linksysem ten 4 Mbit upload opravdu proteče - pokud zkouším některý z testů rychlosti připojení (což je HTTP provoz). Reálný http provoz (stahování skutečných souborů ze internetových serverů, nebo souborů z vlastního VPN serveru v domácnosti 1 se ale přes 512 Kbps nedostane (a z toho internetu je to taktéž HTTP provoz) - pokud by někdo čekal zradu, že mi linksys ořezává rychlost na různých protokolech/portech.

 

2)Přesto jsem zkusil v obou domácnostech vyhodit linksys a připojit oba počítače napřímo za UPC krabičky v režimu bridge. Tady ale selhávají mé administrátorské schopnosti.

Na VPN server v domácnosti 1 jsem se potom připojil - ale nebyl jsem schopen nic - přistoupit k internetu, ani sdíleným složkám. Nevím jak ve Win Vista funguje routování a NAT - s tím nastavením, co jsem tam měl, tak to nefungovalo.

Já to s linksysem dělám tak, že v nastavení VPN nastavím pro klienty IP adresy z rozsahu, který přiděluje ten linksys a pak vše funguje.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JJ

Tak jsem dneska zkoušel v domácnosti 1 odstavit Linksys, nastavit TC7200 jako router, nastavit na něm přesměrování portů na příslušné PC, vypnout firewall, ověřit, že je políčko PPTP zaškrtlé - a připojit se k VPN. A nic - přes ten technicolor jsem se nedostal.

 

Má někdo zkušenost, jak nastavit TC7200, aby za ním fungoval VPN server?

TC7200_VPN_1.jpg.df6338c9084931bad884c04f509444ef.jpg

TC7200_VPN_2.jpg.59b57efa0965056e7620674bc0e72f92.jpg

TC7200_VPN_3.jpg.c91264ecfdb57833a89a6f6b8f4efc4f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...