Přejít na obsah

Nový modem,mám očekávat nějaké problémy,když mám svůj router


Návštěvník Já

Doporučené příspěvky

Návštěvník Já

Ještě by mě zajímalo, protože se v sítích nevyznám jestli ten bridge mód bude mít pro mě nějakou změnu v něčem..Zatím jsem si ničeho nevšiml a vše šlape jak má, ale jestli můžu něco očekávat..Znamená to laicky řečeno, že router od UPC teď prostě slouží pouze jako modem ? Jak je to třeba se zabezpečením ? Když mám v síti dva routery, je to pro mě lepší třeba, co se týče zabezpečení ? Anebo stejně, polud by se někdo teoreticky dostal k UPCmodemu, tak už pak může ovládat clou síť anebo stejně narazí u mého asus routeru ?

Omlouvám se za blbé otázky, ale já i když se snažil dostat do sítí, tak jsem vždycky ztroskotal na pro mě plno neznámých výrazech a skyž jsem si začal o tom výrazu něco zjišťovat, tak tam bylo dalších X výrazů na další neznámé výrazy :-)

Děkuji za trpělivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sniff

S dovolením se k tomuto tématu přifařím...

Dnes mi též přivezli onen Technicolor - přešel jsem na Optimum business (140/20 Mbit), prý pevná IP, 10 emailů, 2 GB na web atd...

Mno - velmi brzo jsem zjistil, že jako router ta škatulka nestojí za nic - ty možnosti nastavení jsou opravdu malé... Mě konkrétně hlavně vadí to, že u DHCP serveru evidentně není možnost přidělovat IP podle MAC... prostě si to DHCP server přiděluje podle sebe. Také nejde změnit rozsah interních adres z jejich 192.168.0.x na jiný... respektive jde, ale nejde to uložit :-( Mám poměrně rozsáhlou interní síť, v ní dost různých pravidel a nemám chuť vše převádět z dosavadního rozsahu 192.168.2.x ... Prostě velmi brzy jsem se nakrknul, přepnul modem do bridge módu - a připojil starý router. A vše jede jako dříve :-)

Tak - to je samozřejmě dočasné řešení - starý router je opravdu starý, ještě jen se 100 Mbity LAN... a datová propustnost z WAN je jen nějakých 40 Mbit... jen to tak zatím je, než koupím nějaký nový router...

 

Může někdo poradit nějaký router dobře spolupracující s tím Technicolorem?

Má představa je samozřejmě 1 Gbit LAN, stačí 4-5 těch RJ45, samozřejmě s firewallem, propustnost by měla odpovídat těm 140 Mbitům... Wifi mi stačí klidně jen 2,4 GHz - doma mám vše jen na tyto kmitočty, jen telefon umí i 5 GHz. Je tam potřeba DHCP server, který umí přidělovat i pevné IP adresy podle MAC! Potřebuju tam samozřejmě i mapování portů... v síti mám i server.

Další "atrakce" jako USB k připojení disku a případnému provozu FTP atd. být můžou, ale není nutné...

 

Ještě pár dotazů k tomu bridge nastavení:

- jak je to tam s tím slibovaným pevným IP? Přidělí se zařízení připojenému třeba k LAN1, nebo jak jinak? Jak jsem pozoroval, každému LAN přidělí jinou veřejnou adresu...

- jde používat i ta vestavěná wifi? Že bych ji používal třeba pro hosty - aby byli mimo mou interní síť... na jiném rozsahu...

 

No - zatím vše - třeba mi někdo dobře poradí :-) Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...