Přejít na obsah

po přeinstalování winXP na win7 nejde internet


Návštěvník pažena

Doporučené příspěvky

Návštěvník pažena

Na cokoliv ohledně PC jsem tupá, prosím pomožte. U stolního PC jsem nainstalovala na windows XP windows 7, 32bit a od té doby mi nejde připojit se přes síťový kabel k internetu. Po zapojení notebooku to funguje a nastavení internetu je ve stolním PC stejné jako v notebooku. Píše to pořád dokola problém s adaptérem a nepomáhá vypnutí ani restart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Podívej se a zkontroluj stav síťového adaptéru, nejspíš bude třeba nainstalovat nový ovladač z webu výrobce (podle typu síťové karty)

Ovládací panely > Hardware a zvuk > Správce zřízení > Síťové adaptéry: Dvojklik > Vlastnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pažena

Síťový adaptér může být: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430? Stáhla jsem a nainstalovala z http://www.nvidia.com/object/win7_winvi ... _whql.html a pořád se nemůžu připojit k internetu. Ovladač se zdá nainstalovaný. Při odstranění potíží s připojením to píše: Připojení k internetu není k dispozici. Adaptér Připojení k místní síti nemá platnou konfiguraci protokolu IP. Resetovala jsem i adaptér připojení... V nastavení mám všude nastaveno získat adresu IP automaticky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Obcas to nechapu... Delat si sam preinstalovani systemu a pak dalsich nekolim dni resit, proc to nejde.... To je jak kdybych si sam vymenoval brzdove desticky u auta... Ano, usetrilas 500kc a ztratila nekolik hodin sveho casu ;) kdyz tomu nerozumim, tak si to zaplatim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
Síťový adaptér může být: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430? ...

Já svůj pc přeinstalovávám v průměru jednou za 5 až 10 let, takže s jinými počítači nemám zkušenosti ani přehled...

Pokud jsi toto vyčetla ve Správci zařízení, je to zřejmě název instalované karty, proč je tam ten otazník?

V uvedeném odkazu jsem ovladače pro tuto kartu nenašel (možná jsem špatně koukal). Po zadání hesla "NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 download" nabídne Google několik odkazů na stránky s ovladači pro kartu NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430, samozřejmě v systému Win7 32bit... Možná mé doporučení na stránky výrobce NIC nebylo optimální, možná zkusit výrobce PC, i když, podle XP se asi jedná o pc poněkud postarší...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pažena

S tím souhlasím, ale když mi každý říkal, že nainstalovat win7 zvládne každý blbec... No asi jsem úplný hňup:-D V PC vše funguje, jen net ne. Volala jsem i do UPC a z jejich strany je vše ok. Ani se nedivím, protože přes notebook net jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Nedej se odradit, nainstaluj správný ovladač. Pokud se nebude dařit, projdi si diskuze na fóru Živě.cz a pokud jsi dostatečně imunní proti invektivám, polož i dotaz se všemi požadovanými náležitostmi, případně se podívej i na PC Help...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Velmi závažná připomínka, diky...

paženo, hledej ve Správci zařízení Síťové adaptéry! (předpokládám, že máš CZ edici), nejspíš nějaký Realtek. Přesný název pak hledej na Googlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...asi bych zkusil: ovládací panely - síť a internet - síťová připojení - síť ethernet: a tam pravé tlačítko myši a "vlastnosti". Dále Protokol IP verze 4 (kliknout) a dále klik vpravo na Vlastnosti. A na dalším okně označit volby, které končí na "automaticky"... A potvrdit OK...

Snad to pomůže...

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...