Přejít na obsah

Rozbočovač TV/NET


Návštěvník LosGalacticos

Doporučené příspěvky

Návštěvník LosGalacticos

Dobrý den,

 

rád bych se informoval na možné způsoby řešení mé situace. Po rekonstrukci bytu mám do každé místnosti natažený koax (tv zásuvka) a datový kabel (datová zásuvka). Nyní potřebuji zapojit rozbočovač u skříně s jističi, tj. přívod od upc - 1 kabel. Problém je že do vývodu musím zapojit 2x koax a 2x datovy kabel. Co jsem se dival na rozbočovače v Bauhasu tak všechny mají konektory pouze na koax. Nejsem si jistý ale upc asi vede i net koaxem, ze? Protože přivod do modemu byl koaxem až z něj jsem šel do routeru datovým kabelem. Toto ve mě ale vzbudilo dojem že jsem něco nedomyslel....

 

Kdybych přivedl net koaxem do modemu a následně přes datový do routeru a pak dám...pc apod - v tomto případě ale nevyužíji datové zasuvky které jsou v pokojích protože jsem je nijak nezapojil??...rád bych ale využíval ty datové zásuvky v pokojích pro TV a PC....to asi znamená že modem by musel být u rozbočovače a následně bych si na datovou zasuvku v pokoji mohl napojit router - pc a v druhém televizi na net...

 

Předem děkuji za jakoukoliv rady a postřeh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

UPC skutečně šíří po jediném koaxiálním kabelu všechny své služby (analog tv, DVB-C, DVB-T, internet, telefon). Přívodní kabel bývá ukončen účastnickou zásuvkou, rozhodně jen tak netrčí do prostoru. Účastnická zásuvka (je majetkem UPC) obsahuje výstup pro TV (analog i DTV), výstup pro rádio a vstup/výstup pro internet. Do výstupu pro tv zapoj rozbočovač a do něj oba kabely.

Do konektoru pro internet připoj kabelový modem a do jeho čtyř LAN výstupů pak jednotlivě každý "datový" kabel - předpokládám, že jsi měl na mysli UTP kabel zakončený konektorem RJ45...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Dobrý den,

 

rád bych se informoval na možné způsoby řešení mé situace. Po rekonstrukci bytu mám do každé místnosti natažený koax (tv zásuvka) a datový kabel (datová zásuvka). Nyní potřebuji zapojit rozbočovač u skříně s jističi, tj. přívod od upc - 1 kabel. Problém je že do vývodu musím zapojit 2x koax a 2x datovy kabel. Co jsem se dival na rozbočovače v Bauhasu tak všechny mají konektory pouze na koax. Nejsem si jistý ale upc asi vede i net koaxem, ze? Protože přivod do modemu byl koaxem až z něj jsem šel do routeru datovým kabelem. Toto ve mě ale vzbudilo dojem že jsem něco nedomyslel....

 

Kdybych přivedl net koaxem do modemu a následně přes datový do routeru a pak dám...pc apod - v tomto případě ale nevyužíji datové zasuvky které jsou v pokojích protože jsem je nijak nezapojil??...rád bych ale využíval ty datové zásuvky v pokojích pro TV a PC....to asi znamená že modem by musel být u rozbočovače a následně bych si na datovou zasuvku v pokoji mohl napojit router - pc a v druhém televizi na net...

 

Předem děkuji za jakoukoliv rady a postřeh...

TV připojuješ koaxiálem, PC připojuješ UTP kabelem. Jinak nelze. Takže někde u rozvaděče, kam máš vytažený všechny kabely, dáš zásuvku od UPC, z ní výstup TV připojíš na koaxiály směrem k televizorům a datovej výstup ze zásuvky UPC dáš do kabelovýho modemu, z něho do routeru (pokud to nebude kombo obojího) a z toho pak napojíš UTP do datových zásuvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...