Přejít na obsah

Zkušenosti s veřejnou IP


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj, měli jsme doma tři karneval IP neveřejné statické adresy pro tři počítače, vše bylo ok. Před několika dny jsem si zažádal o zavedení veřejné IP (zejména kvůli DC++ku). Přišel mi mejl kde mi dávají jednu novou a prý "nastavte si DHCP...". I v administraci na kranevalu se mi v "nastavení TCP/IP" zobrazí místo někdejších třech nastavení pouze jedna, ona nová pevná adresa a poznámka "můžete používat tři dynamické IP adresy". Prosím o radu, jak nastavit PC a co že to je ta registrace MAC adresy, když tam jde zadat jen jedno číslo a my máme ty počítače tři... Děkuju, když mi to někdo vysvětlí budu moc rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Karneval před pár dny spustil zjišťování IP adres pomocí DHCP serveru. Tedy již nemáš v Nastaveni TCP/IP v muj.karneval.cz přesný postup jak zadat IP pro neveřejnou, aj. Nyní ti stačí, když zadáš na každém PC Zjíštování IP adres pomocí DHCP serveru (viz. http//:muj.karneval.cz/ip". Poté si jen zvolíš na http://muj.karneval.cz opět v sekci Nastaveni TCP/IP u pevné veřejné IP adresy, kterou sis objednal, na jakou MAC adresu bude vázaná a tedy, komu ji DHCP přidělí.

 

Stačí tedy, když zjistíš MAC adresu síťové karty, tjn. tam kde chceš mít tuto koupenou pevnou veřejnou a tu zadáš na muj.karneval.cz (viz. výše). A hlavně i poté stále ponecháš na všech počítačích zjištění pomocí DHCP.

 

PS: Ostatním PC se přidělí dynamická veřejná IP, tedy nyní ne již neveřejna!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže karneval si pozná sám (třeba podle čísla modemu či tak něco) kdo jsem a podle toho dá adresu? To je chytrý... Tak jo super už chápu, dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Ano, něco takového. Do DHCP serveru Karnevalu se zapíše unikátní MAC adresa určité síťové karty a podle toho ti na tuto síťovku leasnet tvoji pevnou veřejnou zaplacenou IP adresu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam dotaz je dynamicka veřejná IP plnohodnotná, jako placená IP, nebo má zablokovaný porty a ja nevím co ještě.

 

Mám spíše jeno problémy s novou IP, Někde sem tu psal že mě stejně to DC++ s tou pevnou IP nechodí, měl sem problem se serverem stragate ale ten už mě běhá.

Další problém mam s aktualizací PeerGuardianu, ten de zaktualizovat pouze starým nastavením sítě (neveřejná IP).

 

Jinak ten PeerGuardian je moc zajímavej program, dost sem se divil kolik lidí se o mě zajímá když stahuju nejakej torentík to mám tak 10 přístupů za jednu sekundu na mou IP. Samo to sou zajímave adresy jako třeba Hollywood INC. a atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Honza007

Také nefunkční aktualizace Peer Guardianu. Je vidět,že problém není mezi klávesnicí a židlí, jak jsem se původně domníval, ale na straně Karnevalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník beetlejuice

Problem nebude na strane Karnevalu, ale u poskytovatele PeerGuardianu. Novy prefix, ktery Karneval pouziva pro dynamicke verejne IP adresy byl vyjmut z rozsahu rezervovanych teprve v roce 2005. Zrejme poskytovatel PG jeste "nestihl" upravit svoje bogon filtry. Doufejme, ze si to hostmasteri vykomunikuji, stava se to na internetu bezne. Stejny problem byl evidentne u SGA projectu, ktery uz ted funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SWE

Je to pravda (co pise Beetlejuice), vsimnete si treba tady: http://www.cmyip.com/

ze kdyz jste pripojeni pres dynamickou verejnou IP, tak to jeste ani nevi, z jakeho jste statu...

Zatimco kdyz nastavite neverejnou, nebo pevnou verejnou (84.xxx.xxx.xxx), tak to "odhali" Czech republic :)

BTW da se toho vyuzit na MEGAUPLOADu, protoze tim padem pro vsechny "dynamicke Karnevalaky" odpada limit 500 pripojeni na celou CR :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...