Přejít na obsah

Problém s wifi routerom


Návštěvník Lutherann

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lutherann

Zdravím, mám taký problém. Dnes som si kúpil wifi router ZyXEL NBG-418N v2. Prečítal som si manuál všetko som spravil ako sa malo ale stále to nejde. Do WANu som strčil internet ktorý mávam v PC a do LAN 1 som dal kábel a z druhej strany do PC.. tak ako v návode. Avšak v počítači mi potom nejde internet a router nevysiela ani žiaden wifi signál. Pozapájané mám všetko správne skúšal som už aj ostatné LAN atd ale nešlo to.. Ked môj internet strčím späť do PC tak mi internet ide takže tam chyba nebude.. Našiel som na internete že mám mat podobnú IP ako router ktorý ma 192.168.1.1 ale ja mám 62.197.243.217 to vadí ? a ešte doma už jeden router máme ale nie wifi.. do neho mi ide ETHERNET a INTERNET kábel .. predpokladam že ten internet potom pokračuje do môjho PC káblom ktorý tam je.. je to popísané amatérsky nevyznám sa v tom prepáčte ale ak by mi niekto mohol pomôcť bol by som velmi rád :|:|:|:|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lutherann

ahoj, zyxel zapajam za modem. Internet mám od SWANu. Ako mám ten modem nastavit ? je na nom len tlačitko on/off a potom WPS/Reset..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bucky Kid

Restartoval jsi po přepojení na routr PC? Pro jistotu tak 2x restartuj všechno (modem, router i PC). Někdy to trvá než si to všechno sedne. V druhé řadě jestli máš u ethernetu natvrdo nastavenou DNS tak si ji změň na automatiku protože routr používá vlastní DNS. Když nic nezabere tak sem vlož vypis ipconfigu s připojením routrem.

 

Odesláno z mého Xperia P pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lutherann

skúsil som všetko reštartovať, nezabralo nič.. posielam screeny .. inak zistil som že ked restartujem wifi router tak asi na 5 sekund som pripojeny k internetu na PC ale potom sa to zacne nacitavat a indentifikovat atd a mám po nete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lutherann

http://www.imgup.cz/image/cyh takto mám nastavený internet teraz na automacikej DNS to už bolo

 

http://www.imgup.cz/image/cyl takto vyzera ipconfig ked mám zapojeny internet

 

http://www.imgup.cz/image/cyn takto vyzerá ipconfig ked mám zapojený router

 

neviem sem upnut obrazok tak aspon takto dúfam že sa v tom vyznáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

někde v nastavení routeru bude MAC adress clonning. Dej si výpis IPCONFIG /all a opiš úplně stejnou MAC adresu do toho routeru. Dost možná přidělují podle mac adresy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...