Přejít na obsah

Připojení k wifi --> veřejná síť


Návštěvník davko

Doporučené příspěvky

Návštěvník davko

Dobrý den, měl bych na vás dotaz na můj problém.

V naší firmě máme 3 wifi routery propojeny tak, že ať se připojím na jakoukoli z nich odkudkoli a z jakéhokoli počítače, je zde zavedena síť pro sdílení dat, inrofmací a pod. Tzn. když jsem se připojil na wifi č.1, nahrál něco na již uvedenou "veřejnou" síť, pak šel a připojil se na wifi č.3, načež to něco jsem stále viděl.

Dnes se mi jeden z wifi routerů rozbil a hnedka ho nahradil novým. Po jeho instalaci tuto veřejnou síť stále vidím, ale už se k ní není možné připojit a sdílet data atd.

Zkoušel jsem měnit IP adresy wifi sítí, nevím však jestli správně. Mohli byste mi, prosím, poradit ?

Děkuji a na shledanou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Toto se obvykle řeší tak, že router je jenom jeden a ty zbývající WiFi jsou Access Pointy. Pak je celá síť viditelná odkudkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník davko

Aha aha..a co to tedy pro mě znamená ? Nejsem v tom takovej odborník..

Co je tedy třeba udělat, abych po připojení na nový wifi router viděl tu veřejnou síť ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pokud jde v nastavení toho routeru dát režim Access Pointu, tak to udělat a uvidíš. Ale možná by bylo lepší se obrátit na správce té hlavní sítě, protože tam může bejt i nějaký zabezpečení pokud jde o přístup (navázání na MAC adresu apod.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...