Přejít na obsah

Packet Loss Brno


Návštěvník mbloodk

Doporučené příspěvky

Návštěvník mbloodk

Zdravím,

Už tak cca týden sleduji značný packet Loss v lokalitě Líšeň (ulice Pod Cestou). Pokud si dám ping přes cmd tak v intervalu 2-5 minut mám vždy třeba 1-4 ztracené pakety. Zajímavé je že po 22 hodině když pustím ping třeba na hodinu tak mám do 23h pouze třeba 3 packet loss, ale během odpoledne se to vyšplhá na řádově 5-8%.

 

Při brouzdání webu to prakticky nelze pocítit, ale při online streamu, online gamesce, nebo TS/VT je to znatené hodně a dosti nepříjemné.

 

Zkoušel jsem odpojit router a napojit se napřímo, bez efektu (routerem to tedy není), zkoušel jsem z routeru (mikrotik) pustit ping bez efektu (sítovkou a kabelem k routeru to není), ještě by to mohlo být kabelem od modemu ke mě (ale tomu moc nevěřím).

 

Volal jsem na UPC, kde mi odsouhlasili packet loss, poslali technika vyměnil modem -> nic, poté ho poslali ještě jednou a zkoušel veškeré kontakty dokonce i v krabici na ulici a také nic (kromě údajné malé oxidace kterou očistil). Dnes se mi mají tedy ještě jednou ozvat, ale zatím to vypadá, že nikdo neví čím by to mohlo být.

 

Nenapadá Vás něco? Opravdu mě tohle vytáčí je to děsně nepříjemné. Bohužel v dané lokalitě nevím o žádném jiném "kabelovém/optickém" poskytovateli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mbloodk

Moc z toho nevyčtu, resp tam nic není ani k nastavení :F, jinak dnes jsem je znovu kontaktoval a údajně mi pingují modem a výpadky ani ztráty nevidí. Bylo mi doporučeno pingovat ftp.upc.cz ted v tuhle chvíli po 1055 paketech máme krásných 8% loss. Max 648 ms.

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 6.0 dBmV 40.8 dB

Channel 2: 4.0 dBmV 40.3 dB

Channel 3: 4.5 dBmV 40.4 dB

Channel 4: 5.6 dBmV 40.9 dB

Channel 5: 6.5 dBmV 40.8 dB

Channel 6: 6.6 dBmV 40.6 dB

Channel 7: 5.7 dBmV 40.1 dB

Channel 8: 4.5 dBmV 39.0 dB

 

 

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 40.8 dBmV

Channel 2: 39.8 dBmV

Channel 3: 36.8 dBmV

Channel 4: 0.0 dBmV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mbloodk

Volal jsem tak prakticky ob den od minulé neděle, a furt zkouší kdoví co a nidko nic nevidí pingují mě říkají že nic a když jim řeknu že ted mám packet loss tak konečně uznají že to tam vidí :D ale jinak nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mbloodk

Jen ted doplním k pátečnímu Packet Loss, večer jsem se vrátil z dobrého pivka a chvíli po 22h to pustil, a hele cca do 2 do rána prostě nic, vše v pohodě. Vypadá to jak nějaké přetížení ve špičce :D

 

Dnes zase ztrácím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc z toho nevyčtu, resp tam nic není ani k nastavení :F, jinak dnes jsem je znovu kontaktoval a údajně mi pingují modem a výpadky ani ztráty nevidí. Bylo mi doporučeno pingovat ftp.upc.cz ted v tuhle chvíli po 1055 paketech máme krásných 8% loss. Max 648 ms.

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: 6.0 dBmV 40.8 dB

Channel 2: 4.0 dBmV 40.3 dB

Channel 3: 4.5 dBmV 40.4 dB

Channel 4: 5.6 dBmV 40.9 dB

Channel 5: 6.5 dBmV 40.8 dB

Channel 6: 6.6 dBmV 40.6 dB

Channel 7: 5.7 dBmV 40.1 dB

Channel 8: 4.5 dBmV 39.0 dB

 

 

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 40.8 dBmV

Channel 2: 39.8 dBmV

Channel 3: 36.8 dBmV

Channel 4: 0.0 dBmV

 

nějaký divný poslední údaj Upstream Channnel jak to že tam máš nuly ?Když já se podívám mám všude nějaký hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...