Přejít na obsah

pravidelne minivypadky


Návštěvník sqncer

Doporučené příspěvky

Návštěvník sqncer

Zdravim,

uz vice nez dva mesice se potykam s pravidelnymi nocnimi vypadky, vzdy internet vypadne na cca 5 minut, pak bezi bez problemu cca hodinu, nekdy pulhodinu a dalsi vypadek. Takto to trva skoro kazdy den vzdy cca od pulnoci do nejakych 3 hodin rano. Modem se samozrejme nerestartuje. Dela to pouze v noci, pres den internet bezi normalne.

Ze zacatku tu prijel technik, promeril signal, vymenil modem, napajeni apod., nenasel zadnou zavadu. Vypadky se vsak objevovovali stale.

 

grafy z pingplotteru:

vypadky noc:

http://g10.picoodle.com/ltd/img10/2/1/2 ... _ua46m.png

normalni provoz den

http://g10.picoodle.com/ltd/img10/6/1/2 ... _ua46m.png

 

Z grafu je patrne, ze se na trase neco restartuje, resp. prestava komunikovat na danou dobu, 100% packetloss.

 

Pri druhe stiznosti uznali, ze stejne vypadky maji i sousede, ze sami poradne nevi, cim to muze byt, zrejme nejake ruseni. Taktez psali, ze vec dali spravci CMTS (infrastruktura) k provereni, ale vystup zadny. To se mi ale moc nezda, to by snad vypadavalo porad?

Pri treti urgenci oznamili, ze tam technik vymenil nejaky zesilovac a ze by to melo byt vyresene. Nicmene vypadky jsou porad.

 

V cem by mohl byt problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam podobny problem, hlavne v nocnich hodinach - obcasne nekolikaminutove vypadky (tak, ze router zacne blikat, ze ztratil pripojeni k internetu a po case se opet navaze) a dost casto packet loss nebo kratkodobe preruseni pripojeni, ktere nektere zarizeni a programy preziji a nektere ne.

Ty kratkodobe muzou byt zpusobene rusenim wifi, tak to neresim, ale 1-5ti minutovy kompletni vypadek internetu klidne i nekolikrat za noc je dost neprijemny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
Návštěvník Zorrish

Zdravím,

 

máme něco podobného.

Výpadky 10-15 minut, vypadá to jako zaseknutý Cisco switch (nemáme wifi), co máme od UPC. Při restartu najede až po těch 10 minutách (po konci výpadku)?

Děje se to několikrát denně v posledních dvou týdnech.

 

Nahlásil jsem to na UPC. Odpověď byla, že to způsobuje router, který máme za switchem (který tam máme už asi tři a půl roku :/).

Samozřejmě když zkouším volat během výpadku, tak nikdy nestihnu dostat operátora k uchu, protože mezi tím ten výpadek skončí.

 

Přepojil jsem tedy jedno PC na přímo a monitoruju, jestli nastane další výpadek.

 

Nemáte tušení, co za takovými výpadky může být? Pochybuju, že je to můj router, jelikož jsme měli za switchem router vždy.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Zorrish

Napojil jsem to na přímo, teď monitoruju dostupnost (skript a PingPlotter na seznam.cz).

Tady jsou signaly:

Power Level:	Signal to Noise Ratio:
Channel 1:	-5.7 dBmV	37.8 dB
Channel 2:	-5.5 dBmV	38.2 dB
Channel 3:	-3.5 dBmV	37.5 dB
Channel 4:	-4.1 dBmV	38.4 dB
Channel 5:	-2.7 dBmV	38.6 dB
Channel 6:	-2.1 dBmV	39.0 dB
Channel 7:	-2.1 dBmV	39.0 dB
Channel 8:	-2.5 dBmV	38.6 dB


Upstream Channels	 	 
	Power Level:
Channel 1:	50.5 dBmV
Channel 2:	49.8 dBmV
Channel 3:	50.0 dBmV
Channel 4:	49.3 dBmV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník Jakub88

Můžu taky poradit o radu. Setkávám se poslední dobu s pravidelnými výpadky, kdy internet vypadne a musím restartovat modem (Cisco EPC3208) a router (Asus RT-N12D1) při výpadku internetu se nelze připojit na modem na adrese 192.168.100.1.

Aktuální hodnoty z modemu:

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:

Channel 1: -2.9 dBmV 35.3 dB

Channel 2: -1.7 dBmV 35.5 dB

Channel 3: -0.7 dBmV 35.6 dB

Channel 4: -0.1 dBmV 35.9 dB

Channel 5: 0.3 dBmV 35.9 dB

Channel 6: 0.2 dBmV 35.6 dB

Channel 7: 0.6 dBmV 35.8 dB

Channel 8: 0.7 dBmV 35.8 dB

 

Upstream Channels

Power Level:

Channel 1: 51.0 dBmV

Channel 2: 51.0 dBmV

Channel 3: 51.0 dBmV

Channel 4: 0.0 dBmV

 

Aktualizoval jsem firmware v routeru, obnovil tovární nastavení, vyměnil kabely, změnil kanál wifi. Napadá Vás, co ještě vyzkoušet a myslíte si, že bude chyba v routeru nebo modemu?

Na UPC lince mi řekli, že modem vidí, přijímá data ale pokud se budou výpadky opakovat, tak pošlou technika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...