Přejít na obsah

pravidelne minivypadky


Návštěvník sqncer

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jakub88

Moc díky za tip! Půjčil jsem si druhý router, tak budu zkoušet. V souvislosti s poznámkou o stáří routeru bych rád pořídil nový router. Máte nějaký tip? Mám dobré zkušenosti s Dlinkem ale i TPlinkem. Mám připojený disk DLNA Seagate, TV, 1PC kabelem a potom notebook. Rychlost od UPC 100Mb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pokud ti stačí u WiFi pásmo 2,4GHz (nebo tě WiFi nezajímá vůbec), tak TP-Link 1043 v2 (v3) a jestli pásmo 2,4GHz + 5GHz, tak TP-Link 4300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Retiree

Zdravím,

v posledních dnech registruju krátkodobé výpadky připojení, trvající od několika jednotek až po desítky sekund, po celý den, v intervalech mezi desítkami minut až po několik hodin. Modem není v blízkosti PC, takže aktuální stav jeho indikátorů neznám, nicméně mám dojem, že v okamžiku poruchy žádné abnormality nevykazují.

Včera jsem na PingPlotteru spustil trasování na DNS servery UPC a Google, 213.46.172.37 a 8.8.8.8, záznam trasování na DNS UPC ve formátu jpg za cca 12 hodin je na přiloženém obrázku.

image.php?album_id=25&image_id=455&mode=thumbnail

Na druhém obrázku je vidět poslední výpadek z celkového záznamu maximálně zvětšený.

image.php?album_id=25&image_id=456&mode=thumbnail

Záznamy 100% ztráty paketů na DNS UPC a Google jsou časově identické, ke ztrátě paketů v domácí LAN (trasování na TV) nedochází, rovněž jsem neregistroval změnu zátěže procesoru v okamžku poruchy.

Problematice nerozumím, Pingplotter neovládám, proč je Hop 1 "prázdný" netuším (mám matný pocit, že při jiné konfiguraci domácí sítě v minulosti býval "prázdný" Hop 2).

Soudím, že k významné ztrátě paketů dochází někde na trase mezi mým PC a prvním bodem na trase, ip-86-49—55-65.net.upcbroadband.cz a rovněž soudím, že problém není na mém PC nebo routeru.

Moje znalosti jsou asi na úrovni většiny zdejších diskutujících, takže prosím o tipy a náměty, co kde hledat. Pokud zavolám na UPC, prvním požadavkem bude přímé propojení PC a modemu, což není v mém případě nejjednodušší i když tuším, že se tomu nevyhnu...

Takže jdu vytvářet záznam pro reklamaci na UPC a vyřadit z trasy router, večer oznámím výsledek

 

Konfigurace domácí LAN: PC > router > modem, propojení kabelem

PC - Intel Core i5, 3100.0 MHz, Realtek PCIe GBE - 1Gbi

router - WD My Net N900

modem - Cisco EPC 3212

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Když se nedaří, tak se prostě nedaří... Vyřadil jsem router, spustil trasování, někdo v baráku vypnul na moment proud, takže mi celá síť spadla, do toho jsem zasáhl i já a vlastní blbostí PingPlotter shodil (naštěstí je poněkud blbuvzdorný), atd. atd...

Prokazatelný záznam nemám, dále jen spekuluju. Ze stejného důvodu ani nepřikládám záznam.

- kdesi na síti se cosi upravovalo od počátku týdne, dnes během dne skončili, poruchy ustaly asi v 15 hodin, od té doby zatím bez výpadku. Co je ono kdesi na síti mezi HS Meziboří a mým bydlištěm netuším, netuším ani, zda je to vzdálené 10 km nebo 10 metrů

- vyřazení routeru možná mělo, možná nemělo vliv, chování se, zdá se, mírně liší - výpadek je jakoby kratší (což si vysvětluju potřebou routeru na zpracování informace po obnovení signálu) - při 100% PL se resetuje časovač DHCL klienta v routeru, propůjčená IP se nikdy nezměnila

- asi 6 let, co mám ED3.0 modem, občas sleduju úrovně signálu na všech osmi kanálech, poslední záznam mám z konce září, dnes poprvé za celých 6 let jsem zaznamenal kladnou úroveň signálu na téměř všech kanálech (problémy nebyly ani při -10 dBmV)

- router WD je méně rozšířený, asi zde nebude příliš mnoho lidí, kteří jej znají. Bohužel, jeho výroba byla náhle ukončena (?) a byla ukončena i sw podpora výrobce (alespoň jsem nic nenašel)

Takže díky všem za spolupráci :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Opět zdravím,

problém je vyřešen (akcí UPC v terénu), trasování bez ztráty paketů na oba DNS servery, samozřejmě bez problémů s načítáním stránek...

 

Poněkud (trochu) jsem se naučil pracovat s aplikací Ping Plotter, takže než to opět zapomenu (viz retiree), znovu se tážu: Jak vysvětlit, že Hop 1 je bez veškerých dat (mimo Err a PL). Stejný výsledek poskytuje samozřejmě i řádkový příkaz tracert.

Takže dotaz směřuju k oběma skupinám znalých uživatelů, na vlastníky PingPlotteru i na vyznavače řádkových příkazů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Možná budu plácat nesmysly, ale tracert jen na router nebo jen na modem cosi vrací (časy <1ms), tracert na nejbližší další bod sloučí skoky na router a modem do nezobrazeného/skrytého HOPu 1 bez dat a ten další bod zobrazí jako HOP 2. Co je ale matoucí, ten nezobrazený Hop 1 v PingPlotteru vždy vykazuje chyby a 100% ztrátu paketů.

Pochopil bych, že na modemu to může být potlačeno firmwarem poskytovatele, proč ale odpovídá při tracertu jen na sebe? V routeru (moc jsem jich neviděl, asi 2) mám volbu cosi jako povolit odpověď na PING z WAN (rozumím z vnější, nikoli z vnitřní, domácí, sítě), ta ale s problémem nesouvisí...

Stále mám v paměti, že kdysi v minulosti jsem měl bez dat Hop 2, co bylo na Hop 1 ale netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Slamb má pravdu, je to prostě jen zakázaný. Respektive můžou být zakázaný icmp příkazy, když bys to trasoval přes UDP nebo TCP, tak bys nějaké hodnoty dostat mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...