Přejít na obsah

Digitál - konečně ostrý start?


Návštěvník Katoda

Doporučené příspěvky

Návštěvník iNDYCZ

"Pro příjem digitálního vysílání využíváme podmínečný přístup přes Conax, verze sedm. Mezi set-top-boxem a přístupovou kartou je zašifrovaná komunikace, takže lze použít pouze ten daný přístroj a kartu, jiná kombinace není možná," uvedl technický ředitel Karnevalu Vladimír Petržílka. Diváci si tak nebudou moci pořídit jiný typ set-top-boxu, ale ani jiný kus přístroje stejného typu. V druhé polovině letošního roku však Karneval hodlá nabízet moduly, které by umožnily sledování jeho digitální programové nabídky i přes dekódovací karty do počítače. "Takové moduly zatím bohužel neexistují, mám však poměrně čerstvou zprávu, že v druhé polovině letošního roku budou k dispozici," slíbil Vladimír Petržílka.

A co když bude chtít divák sledovat digitální nabídku Karnevalu na dvou televizorech? "Bude potřebovat druhý set-top-box. Zatím uvažujeme o tom, že je budeme nabízet za vratnou zálohu," uvedl Petr Kacafírek."

 

zdroj: http://www.digizone.cz/clanky/karneval- ... kabelovku/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Jestliže ti v Kontakt Centru řekli, že běžná domácnost má běžně jen jednu televizi, tak to svědčí o kvalitě lidí, co tam sedí.

Pokud jde o STB, tak taky bude dost záležet na tom, jak rychle se bude v ČR vůbec digitalizovat. Jde to bohužel u nás strašně pomalu. Kdyby byl postup rychlejší a byla taky větší nabídka televizních přijímačů s digitálním tunerem, tak by zřejmě Karneval se svou filosofii "náš STB a k němu pevně vázaná přístupová karta" dlouho nevydržel.

Zatím ale volí tuhle strategii, aby co nejvíce snížili počet reklamací a výjezdů techniků s tím, že si někdo koupí svůj STB a pak jej neumí zprovoznit. Proto zvolili i tento typ STB, který neumí RF modulaci, takže pokud má doma ještě někdo televizi bez Scartu, tak bude bez digitálu.

HBO z analogu vyřazují schválně, protože jim to ušetří náklady s filtrací, výjezdy techniků a s černým příjmem, když se jim někdo naboural do "drátů". V některých lokalitách se jim třeba HBO nepodařilo rozjet vůbec. Já bych ani druhý set-top-box nepotřeboval, stačil by mi takový, co má dva tunery. Přitom takový firma HANDAN, od které bere set-top-boxy i Karneval, nabízí. Je sice pěkné, že Karneval nabízí takovou širokou nabídku programů, ale co z toho, když ti běží třeba pěkný film na HBO a druhý na Cinemaxu, ale koukat můžeš jen na jeden a ten druhý si nahrát nemůžeš. Maximálně si můžeš nahrát to, na co koukáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

Dnes jsem zkusil zavolat na call centrum, ze ma mam zajem si tuto sluzbu objednat.

Jsem z DC a rekli me, ze az nekdy o pololeti.takze super, muze jeste pul roku cekat.

Ma nekdo podobne informace z call centra na blue line.Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Katodaku, to neni pravda :lol: . Kazdy kdo bude mit digitalni CATV, tomu pujde i analog. Takze muzes nahravat v DIGI kvalite ale koukat na analog. Stejne tak muze mit dal zapojenych vice TV. a DIGI treba na poradny TV v obyvaku, jak to byva. Ja teda plazmovku v pokoji nemam, kupodivu ani v obyvaku. Takovej plat bohuzel nemam a v Karnevalu ani nikdy mit nebudu :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

2Karneval :

Bohuzel, treba v Usti nad Labem behem unora analogove HBO zkonci uplne. Teda psali to v jednom informacnim dopisu. Takze pri vice TV pujde HBO jen na te jedne s tim set-top-boxem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze muzes nahravat v DIGI kvalite ale koukat na analog.

Ano, pokud bude jeden z těch kanálů v analogu. Jenže zrovna v případě, který jsem uved já to nepůjde, protože HBO i Cinemax budou jenom v digitálu, takže tam na jeden koukat a druhý nahrávat nepude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to mas pravdu s tim HBO a taky ma pravdu ten druhej hehe. Sem uplne zapomel ze ted je momentalne DIGI jen doplnkova sluzba a v analogu nektery programy chybej. Samozrejme do budoucna urite DIGI nahradi analog, jinak Karneval bude mit i Set-Top-Boxy s pevnym diskem (uz se myslim testujou), takze nahravani potrebnych poradu bude timto vyreseno. Problem se sledovanim na vice TV zustane, i kdyz se momentalne resi pujcovani vice STB do domacnosti.

 

Ale tendle problem bude vseobecne pro vsechny az v roce 2010 skonci volny pozemni vysilani a bude jen DIGI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Koukám, že toto digi řešení je pěkně na pikaču.

Asi jsem si to představoval jak Hurvínek válku. Myslel jsem, že stačí koupit do compu kartu a do ní navést kabel, tak jsem se holt mýlil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Myslím, že už jste všichni s těma "sousedama" maximálně trapní až je z toho člověku špatně. (...)

 

To je takový místní kolorit. Někdo prohlásí (třeba já), že mu nebude stačit jeden STB a hned mu někdo vpálí (asi závídí, že máme domá víc televizí nebo co), že chce "sdílet" signál se sousedem. Víte, co se říká: "Podle sebe soudím tebe".

 

---

 

Jinak předpokládám, že ten STB, co bude dodávat Karneval harddisk nemá nebo ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...