Přejít na obsah

UPC - DVB-T frekvence


Návštěvník muzikant

Doporučené příspěvky

Návštěvník muzikant

Zdravím všechny

 

Mám TV UPC Komfort.

 

Od jisté doby se něco stalo s DVB-T frekvencemi. Nějak asi zeslabili signál nebo co.

V domě mám 4 zařízení s DVB-T tunerem. Narozdíl od dřívějška, nemohu na dvou z nich, za boha naladit na DVB-T frekvencích většinu volně šiřitelných programů v HD rozlišení, vyjma HD+(což je velice zvláštní).

Jsou to:

MUX 3 - 490 MHz - ČT1 HD, Nova HD, Prima HD

MUX 4 - 498 MHz - ČT2 HD, ČTsport HD

MUX 6 - 514 MHz - Barrandov TV HD

Dříve na těchto zařízeních tyto programy naladit šly, ba dokonce normálně fungovaly i za současného stavu, ale bohužel při novém procesu ladění už se nezachytily.

Mám jediné vysvětlení. A to, že na těchto frekvencích u nás zeslabili signál a méně citlivé přijímače jej při ladění prostě nezachytí.

Zajímalo by mě, zda se někdo s podobným problémem setkal, popřípadě jak jej vyřešil.

Pomohlo by snad vložení nějakého zesilovače před problémová, méně citlivá zařízení?

Na zákaznické centrum jsem volal, avšak tam mě sdělili, že z jejich strany, k žádným změnám v poslední době nedošlo. Tak nevím.

 

Děkuji za případnou odpověď

Upraveno uživatelem muzikant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Zesilovač se před zařízení nedává, ale vkládá se někde na začátek kde je ještě signál OK a ne kde už nic není. Zesilovač bych teda vložil tam kde máš rozvětveno signál na ty 4 zařízení což doufám že máš takto zapojeno (paralelně) . Pokut to máš sériově (vše na jeden kabel za sebou) tak počítám že TV ti nefunguje na posledních dvou TV kde je kvůli ztrátám na tech 4 rozbocích-průchozích zásuvkách.

Navíc jestli to dříve šlo tak zkus zkontrolovat rozvod, dotažení konektorů, případně dotažení v průchozích zásuvkách.

Problém je spíš u tebe doma než na UPC

 

PS: máš li internet nezapomeň že je potřeba zesilovač který propustí- zesílí u zpětný směr a nebo pak teda ho dát až za zásuvku/rozbok kde máš připojen modem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník muzikant
Zesilovač se před zařízení nedává, ale vkládá se někde na začátek kde je ještě signál OK a ne kde už nic není. Zesilovač bych teda vložil tam kde máš rozvětveno signál na ty 4 zařízení což doufám že máš takto zapojeno (paralelně) . Pokut to máš sériově (vše na jeden kabel za sebou) tak počítám že TV ti nefunguje na posledních dvou TV kde je kvůli ztrátám na tech 4 rozbocích-průchozích zásuvkách.

Navíc jestli to dříve šlo tak zkus zkontrolovat rozvod, dotažení konektorů, případně dotažení v průchozích zásuvkách.

Problém je spíš u tebe doma než na UPC

 

Inu, rozvody po domě máme snad od chlapců z UPC zapojeny optimálně. Do těch rozhodně zasahovat nemíním.

Ještě pro upřesnění situace. Zařízení, které nyní již nezachytí HD programy (kromě HD+), jsem zkoušel ladit na všech zásuvkách v domě. I na těch kde je jiné zařízení dnes naladí. Dokonce i na zásuvce kde je připojený modem. Mám internet 120+ a těch 120 Mb/s mě tam skutečně jede, takže o celkově slabém signálu nemůže být řeč.

Znovu opakuji, že mě spíš připadá, že u nás ubrali sílu signálu některých frekvencí DVB-T.

Navíc, kdyby byl signál slabý celkově, jak to, že zařízení v pohodě naladí všechny ostatní kanály, včetně HD kanálu HD+?

 

Tak mě napadá, že bych ještě mohl, pro objektivitu, zkusit zařírení naladit u sousedům ve vedlejším domě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Nepsal jsem po domě, ale po byte, protože zapojení 4 zařízení je už nestandardní.

Ale jestli správně chápu tak na dvou zařízeních ti to jde a na dvou ne a to i když to co ti nejde zapojíš místo toho co ti jde tak stále nejde naladit ?

to je pak opravdu divné.

Navíc jestli ti jde HD+ který je ve stejném muxu jako ČT2 HD a ČT sport HD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, podobný problém zaregistrovaný i u mě, ale už cca pře pul rokem. Jelikož má TV neumí HD, tak jsem to nijak neřešil., ale je pravda že dřív jsem taky programy na TV bez HD tuneru naladil. dnes už ne. Jiná TV v domácnosti plně funkční, naladí vše. Je možné že se změnil kodek vysílání? že dřív to bylo v jinačím formátu který moje TV bez HD tuneru už neumí??? težko říct. chybu bych v rozvodu nehledal. spíš bych opravdu řekl že to bude v tom daném tuneru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...