Přejít na obsah

Technicolor TC7200 - reset při modu "bridge"


Návštěvník lordzata

Doporučené příspěvky

Návštěvník lordzata

zdravím,

dnes byl velký problém s resetováním modemu v celé části Brno-Medlánky. Po odstranění závady sem si všiml, že wifi modem Technicolor TC7200, který sem měl předtím nějakým způsobem nastavený (jiné nez defautní heslo, mod "bridge" - mám za ním svůj router) tak po odstranění této závady, je modem v nastavení jako kdyz přišel od UPC poprvé. Defaultní hesla, žádné nastavení. Nastavil sem hesla apod. vše bězí. Jen kdyz dám záložku Systém - Změna nastavení - Přemostění nastavení ("bridge mod"), tak dám uložit, chce to reset modemu potvrdím ale po restartu je vše vyresetované. Ani nastavená hesla nejsou nic. Nevíte někdo co s tím? Má někdo podobný problem?

Jinak ráno asi technická podpora ale to bude telefonát na pul dne a bez výsledku.

 

EDIT: jediné co mě napadlo nemůže to mít nějakou souvislost s chystanou Wi-Fee ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V
EDIT: jediné co mě napadlo nemůže to mít nějakou souvislost s chystanou Wi-Fee ?

Díky za upozornění. Vážení kolegové, tohle je pádný důvod, že pokud máte obyčejný modem, tak si ho nenechte vyměnit za cokoli jiného, jako např. technicolor s wifi nebo Horizon box. Protože čím složitější krabička, tím víc ji UPC může nechtěně v zájmu "zlepšování služeb" roznefunkčnit. U prostého modemu toto nehrozí, protože na nic jiného než na bridge není hardwarově vybaven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lordzata

Slamb: chápu že reset vyresetuje všechno. Ale tento reset se udělá kdyz potvrdím již zmíněný Bridge mod.

 

chci se zeptat, kdyz sem natvrdo vypnul vysílání wifi signálu u obou pásem je to něco jako ten bridge mod? Vím že ne, ale navenek by to mohlo stačit vyřešit takto ne? Jde mi o to aby se mi někdo nenaboural do modemu. Heslo jsem změnil, a vypnul wifi signál. To teoreticky stačí a nemusím rešit ten bridge mod? nebo ovlivnuje to nějak router za modemem kdyz na modemu není bridge mod? (rychlosti apod?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k Vaším otázkám bych se být vámi v nastavení modemu nehrabal. Pokud nemáte ani základní znalosti a nevíte vlastně co děláte, nedělejte to. A ne, vypnutí WiFi nemá s Bridge nic společného.

Teorie o nabourání modemu jsou lehce paranoidní, ale budiž.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...