Přejít na obsah

UPC HD DVR mediabox - statická IP


Návštěvník Thorn

Doporučené příspěvky

Návštěvník Thorn

Ahoj,

Tak už jsem opravdu v koncích. Je možné někde na zařízení UPC HD DVR mediabox nastavit pevnou IP pro zařízení ve vnitřní síti? Používám totiž NAS synology DS213air a opravdu je velice otravné měnit na namapovaných discích po restartu routeru IP. :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Uff, tak uz jsem to vyresil... otazkou ovsem je, o jaky druh smerovace jde, kdyz se ho pokousim nastavit na NASu... chce to po mne nazev zarizeni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Původně jses ptal na něco jiného...

 

Ten box nemám,... ALe není tam něco jako demilitarizovaná zóna (DMZ)? Jestli máš v NAS nastavenou pevnou IP a danou IP té krabičky jako bránu (což je důležité, jinak bude komunikovat jen po vnitřní síti), tak by to mělo být tak vše. Případně si přímo porty nasměrovat na tu nasku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Podívat se jakou IP má aktuálně NAS, podle ní jít do webovýho nastavení NAS a tam dát pro NAS nějakou fixní IP natvrdo. Pak restart obou zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Worm55
Tak ja nevim, proste mi to nechce komunikovat smerem ven na Myds.synology.com a porty mam na firewallu povolene....

 

Ahoj. Nevim, jestli mam uplne stejny problem, ale nedari se mi z NASU nastavit quick connect, protoze se nemuzu dostat z NASu na myds.synology.com. Dale jsi pak psal, ze uz se ti to podarilo vyresit. Mohl bys, prosim, poradit, jak jsi to poresil? Diky moc. Tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Ahoj,

Takže už to mám vyřešené, ale po dlouhém a vyčerpávajícím dni bylo zjištěno, že chyba není na mé straně, ale ve firmware firewallu. Uvedu proč:

 

Mám doma za firewallem NAS SynologyDS213air, který má v systému DMS přidělenou pevnou IP a přes DDNS přidělenou externí IP. V NASu jsem si povolil porty na aplikace, ve fireallu nastavil triggering a venkovní adresu jsem stále neviděl. Přepnul jsem se do podnikové sítě přes VPN a voalá - externí adresu s mojí web station jsem najednou v celé své kráse viděl!!! Po dlouhém mozkovém hloubání a pátrání jsme ze soudruhy z UPC přišli k následujícímu:

 

Správná komunikace

Prohlížeč -> Firewall -> DDNS server -> Firewall -> Nas Synology

 

Zjištěná chyba

Prohlížeč -> Firewall -> DDNS server -> Firewall - Zde dochází k zacyklení packetů -> Slepota - ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

 

Verdikt zněl, že pošlou ticket na vývoj do Holandska vývojářům o chybě, ale garanci kdy bude chyba odstraněna mi řečena nebyla. Prý to může trvat hoooodně dlouho.

 

To:

Ahoj. Nevim, jestli mam uplne stejny problem, ale nedari se mi z NASU nastavit quick connect, protoze se nemuzu dostat z NASu na myds.synology.com. Dale jsi pak psal, ze uz se ti to podarilo vyresit. Mohl bys, prosim, poradit, jak jsi to poresil? Diky moc. Tomas

 

Tomáši, quick connect mi jde, protože ten jde přes interní IPnu, když tak mi napiš do pošty, klidně i skype a pomůžu Ti s tím. Já se potýkal hodně s problémem konfigurace směřovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...