Přejít na obsah

TC7200+uTorrent active/passive


Návštěvník diesel

Doporučené příspěvky

Návštěvník diesel

Ahojte , potřeboval bych trochu pomoct s nastavenim routeru aby fakčil Port Forwarding kvuli torrentum abych byl AKTIV :-(

Mate někdo zkušenosti s nastavením ? Už jsem z toho zoufalej :-( 3 dny po nocích to furt syslím a furt port blocklej :-( Asi to potřebuju vysvětlit jak pro debila nebo už fakt nevím :-(

Díky za každou pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu.. Co třeba nějak zkontrolovat, zda mate ten port povolen? Na zkontrolovani toho existuje spousta stránek.

Jediné, kde já jsem potreboval povolit port bylo pro www stránky(u) svoji, aby byla veřejná. Pak jsem nemel problém s portem ani u hry unturned, kde jsem to neměl povolené v ESS (kde jsem si na chvíli vypnul personální firewall)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník diesel

podle všech těch pseudostranek co testuji otevrene porty tak mam doslova všechny blocknuty . prostě to router blockuje a dělá mě pasiv na torrentu . proto se ptám jak se s tím dá vydrbat aby pouštěl některé porty co potřebuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TSY

Jsou 2 možnosti:

 

1, Podívej se jaký port využívá torrent. Stačí 2x kliknout vpravo dole jak je označeno na screenu uvidíš tam port a zároveň můžeš otestovat jestli je otevřen.

2, Jdi v prohlížeči na adresu 192.168.0.1 a měl by ses dostat do administrace modemu, jméno a heslo je ve výchozím nastavení admin.

3, Jdi pod upřesnit

4, Vyber předávání

5, Rozsah veřejných portů napiš tvůj port z torrentu ve tvaru xxxxx-xxxxx např.51247-51247

6, Cílová adresa IP je lokální adresa tvého PC - Dej start napiš cmd dej enter napiš: ipconfig (vyjede ti výpis podobně jako na screenu) IPv4 adress opiš do cílová adresa IP.

7, Do rozsahu cílových portů totéž jako do rozsahu veřejných portů.

8, Protokol - oba

9, uložit, odhlásit

10, doporučuju restartovat pc možná i modem (vyndat ze sítě na 10 sekund) a potom oveřit jestli to chodí.

 

Druhá cesta je jednodušší, ale tu doporučuju pokud bys chtěl kromě modemu na ním používat třeba vlastní wifi router.

Jde o to přepnout modem do brigde modu a budou všechny porty otevřený a každý zařízení připojený přímo na modem bude mít vlastní IP. To znamená že se modem nebude chovat jako router jako jako pravý modem.

 

To jde udělat v:

Systém - změna nastavení - přemostěné nastavení.

overeni.png.c5fb41c3c0e812a5e437bda6d6e9cbea.png

cmd.png.23174992002691974e095402a46f37fe.png

nastaveni.png.bbf3ec9f81a41cc58dd9c195050e4d45.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník diesel

PŘESNĚ TOHLE JSEM POTŘEBOVAL ! DÍKY MOOC SEŠ BOSS BOSSŮ :D

nakonec jsem nemusel restart ani jednoho :D hned se to přehodilo na otevřeno+aktiv :)

Díííííky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník hh

pockat ten TC snad ma UPnP - universal plug nad pray, jaktoze to "blokuje" porty?

co to mas za torr klient, ve vychozim nastaveni by to snad nemelo nic blokovat, nebo jak to je.

pokud bych do toho sel tak tam chci mit moznost aby to slo v nejhorsim pripade pouzivat jako "bridge"

:?:

resp chci aby se to bez wifi chovalo uplne stejne jako to bez wifi cisco a to tak tak ze "neni videt"

...

aha takze ta "Druhá cesta" moc jsem to necet, takze default je vsemozne blokovani a wifi router rezim jasny

....

jeste update takze kdyz jedu v tom rezimu wifi tak to blokovani nejde vypnout, neni pak lepsi nakej vlastni WIFI router

do ceho jit, asi nakeho asuse za 2000 ?? nake zkusenosti s tim Technicolorem je asi teda orezana funcionalita a co jde zakazany?? hmm :thumbdown:

....

co se divam na ten manual TC7200 tak tam je UPnP vypnuto - takze to je asi vychozi nastaveni...

hele DIESEL zkus to zapnout a pripadne zapni v tom torrent klientu -UPnP (universal plug and..)

a napis zda to funguje bez tech otevrenych portu -ty smaz, zrus a napis co to dela. :idea::!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník diesel

to už jsem zkoušel a stejně to nefakčilo furt jsem byl passive , jedina varianta ktera funguje je to co psal TSY ( zkoušel jsem všechny možny nastaveni cca tyden ale až to od TSY pomohlo-fungovalo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sallo

Zdravím všechny,mám taky problém zdá se co se portů týče.

Modem Ubee sem dostal asi před rokem všechno jelo v pohodě ale nedávno ze dne na den prostě cvak a nemůžu se připojit na žádné servery,ať už herní nebo třeba torrenty jediné co mi funguje je prohlížení webových stránek.

Dopátral jsem se k tomu že by se mohlo jednat o nastavení portů ale co víc do modemu se nemůžu dostat přes žádnou ip adresu (192.168.0.1 - 192.168.100.1 -192.168.1 a bla bla bla prostě nic nežere na na wifi router od TP Link se dostanu ale když ho odstraním a šoupnu se rovnou přes modem tak se tam dostat nedá a tím pádem nenastavím ty porty...

Setkal se s tím někdo?když dejme tomu zavolám na upc a požádám si technika udělá s tím něco?

 

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...