Přejít na obsah

Po aktualizaci na Horizon nejde Set-top Box


Návštěvník david.jersak

Doporučené příspěvky

Návštěvník david.jersak

Dobrý den.

Stala se mi nemilá věc. Před dávnou dobou jsem si od UPC zakoupil STB Kaon, abych ušetřil za poplatek za pro nájem.

Po nedávné aktualizaci na HORIZON přestal STB fungovat (před tím fungoval absolutně ok). Respektive STB funguje, ale nejdou placené kanály. Technik naznačil že je kaput asi čtečka karty. Bohužel STB je po záruce, a UPC mi navrhlo znovu pronájem nebo koupi nového STB (což je trošku naprd - nestojí to moc, ale už z principu).

Jsem z toho trošku v rozpacích, respektive rozmrzelej, páč podle všeho mi ho oddělali oni. Napadá někoho co s tím? Jak se můžu bránit? Stalo se tady někomu něco podobného?

Upraveno uživatelem david.jersak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to před aktualizaci fungovalo, tak by mohlo pomoci provést opět "kompletni aktualizaci". Docela být Vámi bych je serval. Něco si zakoupite a po konci záruční lhůty Vas donutí provést aktualizaci.. A odmítnout to natrvalo neslo.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník notizia
Dobrý den.

Stala se mi nemilá věc. Před dávnou dobou jsem si od UPC zakoupil STB Kaon, abych ušetřil za poplatek za pro nájem.

Po nedávné aktualizaci na HORIZON přestal STB fungovat (před tím fungoval absolutně ok). Respektive STB funguje, ale nejdou placené kanály. Technik naznačil že je kaput asi čtečka karty. Bohužel STB je po záruce, a UPC mi navrhlo znovu pronájem nebo koupi nového STB (což je trošku naprd - nestojí to moc, ale už z principu).

Jsem z toho trošku v rozpacích, respektive rozmrzelej, páč podle všeho mi ho oddělali oni. Napadá někoho co s tím? Jak se můžu bránit? Stalo se tady někomu něco podobného?

 

 

Zavolej na UPC a ať něco udělají s obnovením zápisů na kartě a podobně. Nedávno jsem řešil něco u známého který po aktualizaci taky přišel o všechny placené programy. Volal jsem jim a nakonec jsem měl nechat zapnutý přijímač na ČT1 a postupně pak všechno naskočilo. Evidentně tam mají velký chaos a asi u více zákazníků po jdou aktualizaci jen FTA programy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david.jersak

Já jsem jim volal to je jasný. Poslali nějakou aktualizaci, ale prd. Neobnovuje se tam nějakej kód co byměl. Přišel technik, vrazil mi novej STB a nazdar. No asi se s tím budu muset smířit. Trošku přemýšlím o TV od O2 páč ten přístup UPC mi poslední dobou moc nevyhovuje. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník david.jersak

Ještě dotaz, který se netýká přímo tohoto tématu. Ten STB Kaon si rozumí i s DVB-T? Že bych ho použil alespoň na chatě se starou TV? Asi ne.. Jen DVB-C že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem jim volal to je jasný. Poslali nějakou aktualizaci, ale prd. Neobnovuje se tam nějakej kód co byměl. Přišel technik, vrazil mi novej STB a nazdar. No asi se s tím budu muset smířit. Trošku přemýšlím o TV od O2 páč ten přístup UPC mi poslední dobou moc nevyhovuje. Díky za rady.

a) at pošlou tu jejich Horizon prasarnu pro Kaon ještě jednou at se to cely přehraje znovu

b) at pošlou znova ten jejich obnovovací signál (mohl se po cestě ztratit :D :D)

c) At Vám vrátí původní aktualizaci (ale to by jste si musel stezovat na patřičných místech zkusil bych napr Davida , který je zde regnuty )

 

Technici bohužel tohle dělají všude.. Nejsou z UPC a UPC nato objednava jen nějakou firmu v Praze tj Promsat.. Co by se víc namahali, když nemusi..

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může a nemusí to být aktualizací. Jdete také reklamovat telefon, když odejde po provedení aktualizace po záruce? Elektronika je spotřební zboží a dávno se nedělají součástky tak, aby vydrželi co nejdéle. Je to na dvě věci, ale je to bohužel tak.

Pokud v menu přístroje je vidět conax karta, pak bude čtečka OK. V opačném případě je čtečka po SW či HW stránce mrtvá.

Zkusil bych ještě UPC požádat, zda by mi neposlali FW a zkusil bych ho přehrát v přístroji.

No a co se týče HW závady, najděte nějaký servis, třeba řeknou, že je to HW problém a oprava přijde na pár Kč.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spise me jde o to, zde tady byl zakoupen StB a aktualizace byla vynucena po záruční lhůtě. Melo by snad byt právo to odmitnout na trvalo. Když vemu telefon, tak tam na to výrobci po nějaké době kaslou, protože to ztraci smysl udržovat, když z toho nic nemají. To same na tablet. Proto je tady možnost náhradní alternativni ROM (cyanogenmod, xda-developers)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při přechodu na UI Horizont bylo potřeba zaslat párování, aby STB po upgrade fungoval. Párování se na síti vysílá asi měsíc. Takže pokud první upgrade Kaon boxů v Praze proběhl na konci června (přesně 30.6.) a zákazník "záměrně" neupgradoval, stalo se to, že nyní, kdy proběhla aktualizace chybí to "párování" v síti.

Takže zavolejte na KC, oni pošlou párování a do cca 30 minut by to mělo zase všechno běhat ....

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...