Přejít na obsah

Signál wifi není v celém bytě - HD-DVR Mediabox


Návštěvník Stela

Doporučené příspěvky

Návštěvník Stela

Dobrý den, potřebovala bych poradit, než budu volat případně linku UPC, pořídila jsem si HD-DVR Mediabox (Internet 40+ s bonus rychlostí 120), s vědomím, že poskytuje dokonce 2 připojení (UPC503..., UPC243..), tak to silnější první (UPC503..) funguje v pořádku, avšak háček je v tom, že wifi síť je jen ve 2 místnostech zcela pokryta a tam kam je také potřeba (i pracovna) - tam je signál internetu pouze UPC 243 s 1 čárkou a nefunkční jakékoliv akce. Moc bych poprosila o radu, jak vlastně toto řešit, koupit zesilovač, případně další modem nebo?? Děkuji za odpověd. Stela :diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Stela
Access Point - dát do požadované místnosti a kabelem propojit s modemem od UPC. https://www.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wa9 ... 18575.html

 

Děkuji za odpověď, avšak se omlouvám, ale nechápu jak mám propojit s kabelem od UPC, který je v HD-DVR Mediabox v obýváku a já potřebuji mít signál i v pracovně, která je přes chodbu a 2 místnosti? :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Access Point - dát do požadované místnosti a kabelem propojit s modemem od UPC. https://www.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wa9 ... 18575.html

 

Děkuji za odpověď, avšak se omlouvám, ale nechápu jak mám propojit s kabelem od UPC, který je v HD-DVR Mediabox v obýváku a já potřebuji mít signál i v pracovně, která je přes chodbu a 2 místnosti? :scratch:

 

mám doma tohle http://access-pointy.heureka.cz/tp-link-cpe210/ :lol:

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Access Point - dát do požadované místnosti a kabelem propojit s modemem od UPC. https://www.tsbohemia.cz/tp-link-tl-wa9 ... 18575.html

 

Děkuji za odpověď, avšak se omlouvám, ale nechápu jak mám propojit s kabelem od UPC, který je v HD-DVR Mediabox v obýváku a já potřebuji mít signál i v pracovně, která je přes chodbu a 2 místnosti? :scratch:

Mediabox má vzadu 2 ethernetové porty, takže do jednoho z nich zapojíš UTP kabel a ten povedeš až do pracovny, kde jeho opačný konec zapojíš do zmiňovanýho Access Pointu. Tím ti v pracovně vznikne nová WiFi síť, na kterou se připojíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak Vam to radi kolegove. Budete asi muset oslovit kamarada, nebo souseda s kvalitni priklepovou vrtackou a dlouhym vrtakem. Udela Vam 2 prostupy / diry/ mezi stenami. Zmerite vzdalenost a neco pridate na rezervu a koupite bud hotovy kabel, nebo si ho v prodejne s pocitaci nechate nacvaknout za par korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kodl

Protáhnutí UTP kabelu a připojení nového access pointu je skutečně nejlepší řešení. V nouzi, pokud by vrtání do stěn a tahání kabelu vůbec nepřicházelo v úvahu, je možné uvažovat o použití dvojice powerline adaptérů (místo nového kabelu by byla použita pro přenos mezi místností s Mediaboxem a pracovnou elektrická síť ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Moff

Vrtat a tahat kabely pres chodbu a dve misnosti, opravdu rada k nezaplaceni. Staci koupit WiFi repeater, tedy opakovac. Krabicka se pripoji na stavajici WiFi, nakonfiguruje se tak, aby rozsirila stavajici sit, se stejnymi parametry. Tedy pri prechazeni mezi mistnostmi se cilove zarizeni normalne behem nekolika vterin prepne samo na silnejsi signal, ani to nepoznate. Jen ten opakovac musite umistit nekam, kde je jeste nejaky signal WiFi z toho UPC modemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Rada k "nezaplacení" je ten repeater, protože u něho je funkčnost tak 50/50, že bude/nebude fachat, spolehlivost není bohužel ani u dvou zařízení stejnýho výrobce, natož dvou výrobců jiných. Navíc i když fachat bude, tak sráží rychlost min. na polovinu a ještě je to celý podmíněný tím, že v té pracovně zachytí repeater signál z Mediaboxu a opačně.

Upraveno uživatelem YABAKA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...