Přejít na obsah

Cisco EPC3208 max rychlost


Návštěvník zoro07

Doporučené příspěvky

Návštěvník sirwimpyix

Tak zřejmě UPC nějak optimalizuje síť nebo hromadnou změnou tarifů je síť přetížená, protože např. včera pozdě v noci a dnes brzo ráno jsem naměřil na Cisco EPC3212 bez problémů 295/30 Mbit. Modem to tedy evidentně zvládne. Ten Compal zatím nechci, stejně mám vlastní router a využíval bych jej jako bridge. Počkám si na dlouhodobější zkušenosti než se hned zbavovat osvědčeného Cisca... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

Dosáhnout 300/30 je dost obtížné. Není to tak dávno co mi operátor říkal, že to obvykle jede 270/30 kvůli rušení. Proto maj v ceníku 2 hodnoty (minimální nabízenou a minimální zaručenou). A když to v noci jede na max, tak je jasný že síť je buď tolik zatížena a nebo je rušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zřejmě UPC nějak optimalizuje síť nebo hromadnou změnou tarifů je síť přetížená, protože např. včera pozdě v noci a dnes brzo ráno jsem naměřil na Cisco EPC3212 bez problémů 295/30 Mbit. Modem to tedy evidentně zvládne. Ten Compal zatím nechci, stejně mám vlastní router a využíval bych jej jako bridge. Počkám si na dlouhodobější zkušenosti než se hned zbavovat osvědčeného Cisca... :)

Jde o to, že těch 300 je opravdu na hranici možností toho modemu, kvůli počtu download slotů, které ten modem má. Compal jich má 2x tolik.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník WaVe_99

Podle specifikace da EPC 3208 440/120 Mbps. 300/30 da rozhodne v pohode(overeno x-krat). Pripadny problem bych hledal jinde a ze jich muze byt dost(ruseni, pretizeni site, zprasene domaci rozvody atd.).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sirwimpyix

Ano, podle specifikace sice ano, ale ty rychlosti uváděné ve speficikaci jsou pouze teoretické, v praxi je nemožné využít naplno celé pásmo. Tím neříkám, že těch 300/30 není možné dosáhnout, ale 440/120 určitě ne. Provádím průběžně několik měření denně a dost to kolísá. Spíš tedy sázím, že celkově dost kolísá zatížení sítě. Něco podobného si matně vybavuji, když se kdysi přecházelo na 120/10, trvalo to nějakou dobu než to UPC vychytalo. Pro úplnost - měření provádím na speedtest.net přímo na server UPC Brno, kapacitu ta linka má, protože na tento server na "pořádné" konektivitě měřím bez problémů 800/900Mbit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník p1.janka

Také máme tento modem a od soboty zrychlený internet ze 120 na 240 Mbit/s....ale mám problém...když se k modemu připojím kabelem, tak skutečně dosahujeme dané rychlosti (v sobotu ráno 242 Mbit/s), když ale propojím router s modemem (router nový, dvoupásmový, 300 Mbit/s) a připojím se - opět kabelem - tentokrát k routeru, tak je rychlost jen něco přes 90 Mbit/s...Přes wifi je to stejné, taky jen kolem té devadesátky... Jak je možné, že se ale mezi modemem a routerem tak zpomalí ta rychlost??? Co mám udělat pro to, aby i přes ten router byla rychlost vyšší? Potřebuji nějaký jiný kabel na propojení (teď mám standartně ten, co, byl u routeru...)? Předem děkuji za radu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...