Přejít na obsah

Vysílání v UHD a ve zvuku 5.1


Návštěvník Kortoucek

Doporučené příspěvky

Návštěvník P_V
Ale jdi, dnes má DVB-T2 HEVC už dost FullHD TV.

Dost = které? Protože co jsem se díval, většinou podporují jen každé zvlášť - DVB-T2 s H.264 nebo HEVC ze souboru, ale ne HEVC ve vysílání. A ty co umí oboje (našel jsem jen nějaké lepší samsungy a LG), nepodporují Main10 profil, který je součástí toho nejzákladnějšího standardu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fabiak

UHD telku mám doma třetí měsíc. Má DVB-T2 i HEVC, ale primářně slouží jako zdroj obrazu (má HDMI 2.0) pro hraní her, 4K Youtube a přehrávání 4K Mkv. Příští rok má přijít Netflix který UHD obsah má, takže čekám že přes UPC přijde do dvou let taky. Kdo tu píše že UHD je blbost, čuměl na ni jen na obrázku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ex
Ale jdi, dnes má DVB-T2 HEVC už dost FullHD TV.

Dost = které? Protože co jsem se díval, většinou podporují jen každé zvlášť - DVB-T2 s H.264 nebo HEVC ze souboru, ale ne HEVC ve vysílání. A ty co umí oboje (našel jsem jen nějaké lepší samsungy a LG), nepodporují Main10 profil, který je součástí toho nejzákladnějšího standardu.

 

Pokud jsem četl Minimální požadavky na přijímací zařízení pro poskytování služeb

v sítích DVB-T a DVB-T2 který zveřejnil Český telekomunikační úřad a podle kterého probíhalo testovací vysílání DVB-T2 H265/HEVC u nás tak by měl stačit Main profil.

 

Ano u FullHD jich zatím zase tolik není a nejlépe jsou na tom Vámi zmíněné značky Samsungu (tam by to měli být všechny modely od J55xx a vyšší) a u LG (LF63 (630, 631, 632) a LF65 (650 a 652).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
UHD telku mám doma třetí měsíc. Má DVB-T2 i HEVC, ale primářně slouží jako zdroj obrazu (má HDMI 2.0) pro hraní her, 4K Youtube a přehrávání 4K Mkv. Příští rok má přijít Netflix který UHD obsah má, takže čekám že přes UPC přijde do dvou let taky. Kdo tu píše že UHD je blbost, čuměl na ni jen na obrázku...

To už aby ten zázračnej Netflix šel kopat výkopy na položení kabelů, aby stihnul pokrýt republiku :D A UHD je blbost z komerční stránky (diváci v ČR to nezaplatí) a na běžných úhlopříčkách TV, což je kolem metru, to taky nijak extra nevyzní. Kromě toho prakticky všechny zdejší TV stanice jsou jenom recykláty starých věcí, takže tam je UHD platný jak mrtvýmu zimník. Chce to být nohama na zemi a nevychvalovat něco jenom proto, že to sám mám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netflix USA =/= Netflix ČR... Aby někteří nebyli zklamáni. Jinak já osobně vidím smysl 4K spíše u panelů při různých akcích - hudba, sport, apod. Doma... nejsem přesvědčenej zatím ani u PC, natož na TV a nedejbůh mobilu či tabletu.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Fabiak

Netflix v den startu bude mít lepší nabídku než My Prime :))

 

Far Cry4, Assasins Creed Syndicate, GTA V atd, to vše ve 4K je nádherné.

 

Jinak jsme v zemi kde ČT24 jede stále v SD ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netflix v den startu bude mít lepší nabídku než My Prime :))

 

Far Cry4, Assasins Creed Syndicate, GTA V atd, to vše ve 4K je nádherné.

 

Jinak jsme v zemi kde ČT24 jede stále v SD ;)

 

To mnozí automaticky předpokládají, přitom ani Anglie nemá stejnou nabídku (rozuměj chudší) jako USA. Možná bude lepší než My Prime/Voyo/HBOGO, možná ne. Měl by být, ale těžko říct. Nic se v podstatě o české odnoži neví. Kolik titulů, kterých, dabing, titulky, za kolik, v jaké kvalitě. Určitě tady nebude všechno, část z toho stejně už odvysílaly některé stanice, a určitě nebude všechno levně a v HD. Určitě ne hned ze začátku. Kdybysme byli pro Netflix zajímavý trh, už by tu byl. Čekat, že sem přijde, a všichni včetně konkurenčních služeb se z něj posadí na zadek je trochu naivní. Spíš než revoluci, vyplní díru s několika tituly a ostatní nakopne obsah zlepšit.

 

Ano, hry na PC v 4K jsou fajn. Ale kolik lidí má k tomu PC? Navíc nezapomínej na konzole, které jsou pro trh důležitější. A ty 4K hry nezvládnou. Sotva umějí pořádně 1080. Budou umět jen přehrávat 4K filmy. Na 4K hry už jim chybí výkon. A nové konzole vyjdou nejdřív za 3-5 let. Takže 4K hraní v současné době je na podobné úrovni jako TV vysílání ve 4K - pro pár procent lidí. A nějakou dobu se na tom nic nezmění.

 

A tou ČT24 chceš říci konkrétně co? Trvá jim to déle, budiž. Ale to trvalo i BBC, CNN či CNBC, které přešli na HD teprve v posledních 2 letech. Zprávy nejsou Růžovka nebo AXN. Tohle má trochu jinej chod a playlist. Nevěděl jsem, že veřejnoprávní zpravodajská TV v HD je kritérium pro vysílání ve 4K. ČT už 4k testuje a v mnohých věcech je evropským lídrem, když už jsme u nich. A kromě ČT24 u nás vysílá i řada jiných stanic stále v SD - a to i placených, přičemž některé stále i 4:3... Léto 2016, tzn. za půl roku, je pro ČT24HD tak akorát.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...