Přejít na obsah

TL-WR841N snížení rychlosti


Návštěvník Pan Kachňour

Doporučené příspěvky

Návštěvník Pan Kachňour

Zdravím lidi,

 

mám od letoška Internet 300+ skrz CISCO modem a napojený na TL-WR841N.

 

Pokud internet jedu čistě přes kabel z modemu tak rychlost 300/30 je v pořádku, ale když mezi to zapojím daný router tak mám na kabelu 100/30.

 

O rychlost přes wi-fi mi nejde, vím že nedosáhnu nikdy maxima navíc v paneláku kde těch wifi se navzájem ruší spousty. (TP-Link WR841N neumožňuje 5GHz).

 

Tak si říkám zda jsem špatný síťař a neumím něco nastavit nebo kde je ten problém. :(

 

Díky moc za rady, Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Vámi zakoupený router TL-WR841N má podle specifikace pouze 100 Mbits porty. Záleží kolik jste ochotný vrazit do nového routeru a co od něj očekáváte.

Pokud umíte anglicky a očekáváte od routeru něco víc nakoukněte zde https://www.reddit.com/r/openwrt/commen ... ice_range/

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pan Kachňour

Aha,

 

této skutečnosti jsem si nevšiml vzhledem k tomu, že jsem kupoval router s informací o internetu až 300Mbps.. tak koukám, že jsem vyhodil peníze vzduchem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pan Kachňour

A není nějaké řešení bez výměny / kupování dalšího síťového prvku? Tak abych mohl kabelem v PC využít plnou rychlost a zbytek (notebooky, mobily) ať si jedou klidně na rychlosti o dost menší? Kdyby ten CISCO router měl alespoň 2 ethernetové výstupy tak jako stará Motorola ještě za dob Karnevalu :/ Tak to tam napíchnu a neřeším, takhle je to pro mě zase komplikace. Popřípadě jaký 1Gbps router doporučit? Nechci do toho investovat spoustu peněz.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě není nic jednoduššího než zavolat do UPC a požádat si o výměnu za model s WiFi (Technicolor/Compal).

 

// EDIT: Pokud bude možné vemte Compal má dual band (tedy WiFi 2.4 GHz i 5GHz současně)

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poplatek za výměnu není žádný. Pronájem za WiFi je vyšší o 10Kč/15Kč. Ale je možné ho zakoupit za 2020Kč (jednorázově) a potom pronájem neplatíte - případně se dá odkoupit od zákazníků po bazarech (vždy je lepší si ověřit S/N , zda je doopravdy zakoupený a nikoliv pronajmutý. Lze se také orientovat podle červeného puntíku na štítku ze spodní strany)

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...